Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Nedá se říct, že by Sedm epoch bylo bez chyby. Opomenutí kapel jako jsou například Doors, nebo nedostatek prostoru pro the Who ( pravda že Hendrix je Hendrix, ale přece jenom 90 % dílu pouze o něm.) patří mezi hlavní chyby tohoto pořadu. Dále mi vadí to, že se pořad snaží být hrozně cool a pořád střídá mezi hudbou a rozhovory, přitom popisná část dost často tak trochu mizí v pozadí. Největší rozhořčení pro mě však bylo pojetí dílu, který se věnoval alternativnímu rocku a hlavně tedy grunge-i. To že Nirvana nebyla první kapela hrající v Seatlu a že giganti této scény jako Soundgarden, Pearl Jam nebo Alice in chains obdrželi pouze jednu poznámku, která ještě naznačovala že se svezli na úspěchu Nirvany. bylo až trestuhodné. Pravda že pro většinu lidí znamená grunge pouze Nirvanu, takže se ve výsledku nic nezmění... Ovšem pokus o charakteristiku hlavních proudů rocku jako celku, je poměrně povedený a pořad i přeze své neduhy, stále udržuje divákovu pozornost. Pokud se o rock zajímáte a nejste jen "posluchač", nenajdete v pořadu nic moc nového, alespoň tedy v rámci vámi poslouchané muziky, ale dost často je zajímavé dozvědět se kdo že to vlastně koho ovlivnil. Rozhodně se nejedná o dokonalý počin, ale pro milovníky rocku je to povinost.90%

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Seriál jsem začal sledovat hlavně z důvodu, že jeden z jeho tvůrců má na svědomí Scrubs. Jaké však bylo mé překvapení když jsem zjistil že seriál je minimálně na stejné úrovni, možná i lepší než zmíněné Scrubs. Michael J. Fox vypadal, jako že svou roli spíše žije, než hraje a musím říct, že i jeho charakter byl výborně napsaný. Charlie Sheen jeho kvalit nedosahuje, ale pořád je obstojnou náhradou a rozhodně jeho příchodem seriál neztrácí. Možná i proto, že ostatní jako Paul, Carter, Stuart a Starosta v seriálu i přes změnu konceptu, stále odvádí výbornou práci. Pohodový, vtipný a nevtíravý humor, s mnoha popkulturními odkazy a klasickými nárážkama na přecitlivělost minorit jako jsou černoši, nebo gayové.

Underground (1995)

Velmi dlouhý a zajímavý filmový zážitek. Najdete zde jak nezapomenutelné scény (bombardování zoo), tak i scény které nedávají příliš velký smysl ( a to i na Kusturicu). Hudební scénky jsou zpočátku velmi zajímavé, zvláště pak ta úvodní, bohužel postupem času jsou už trochu monotoní a začínají vás tak trochu otravovat. Celkový dojem z filmu také částečně kazí jeho délka, kvůli které je zde i velké množství hluchých míst. Přeze vše je však underground unikátní filmový zážitek, který rozhodně stojí za to.

Truman Show (1998)

Skvělý nápad i jeho provedení, bohužel Jim Carrey moc dobrou práci jako herec neodvádí a myslím si že tato role na něj byla trochu moc.

Brass Eye (1997) (seriál)

Osobně bych nazval Brass eye britskou sodou. Show si nebere žádné servítky a servíruje vám absurditu za absurditou, televizní stanice dokonce musela jednat o jejím zrušení, jelikož něco bylo už na konzervativní brity trochu moc. Není to humor pro každého, ale pokud máte rádi Mothy python, Českou sodu apod. show si zamilujete.

Goyovy přízraky (2006)

Když jsem tento film shlédnul televizi, říkal jsem si že jde o poměrně zajímavý televizní počin, s velmi dobrou výpravou. Bohužel když jsem na konci zjistil že jsem sledoval dílo Miloše Formana, byl jsem velice zklamán - 60 %

'Red Dwarf' A-Z (1998) (TV film)

kdyby se nejednalo o trpaslíka tak dám asi i 3*.

Tell It to the Fishes (2006)

I když tento kousek postrádá výraznější pointu, tak stojí za shlédnutí. Spíše než o to se totiž snaží nastínit pocit ze situace, jako je tato. Když vše ještě okořeníte skvělým Dylanem Moranem a jeho cynizmem, tak vzniká výborný kraťas, jehož cíl však mnohými nebude pochopen.

Procitnutí v Garden State (2004)

Velmi zajímavý romantický film, který se bohužel nevyhnul klasickému závěru. Mě osobně Zach Braff jako představitel hlavního hrdiny vůbec nevadil a Natalii Portman role sedla jako vyšitá. Bohužel je zde stejný problém jako u ztraceno v překladu. Snaha o originalitu, která je bohužel zničena v absolutně neoriginálním finále.

Samantha Darko (2009)

Film který není vůbec špatně natočený, ale jeho námět těžce pokulhává a Donniemu nesahá ani po paty.