Přepadení 13. okrsku (1976)

Skvělá atmosfera v netradičním filmu, kde Carpenter opět netvoří klasický strach, ale jeho kombinaci s absolutní úzkostí a nevýchodností celé situace. Hudba je opravdu hodně "sedmdesátková", ale ve výsledku dokonalá, stejně jako béčkové záběry a charaktery. Spolu s Věcí to nejlepší co jsem zatím od Carpentera viděl.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Krásný obraz, laciné řeči. Tak by se toto dílo zhruba dalo shrnout. V oblasti dokumentárních filmů jeden z opravdu slabších přírůstků.

Hotel Rwanda (2004)

Velmi povedený film, který vcelku uhlazenou formou podává obrázek o tom co se mohlo ve Rwandě dít, ale přitom zůstává v hodně místech povrchní, tak aby byl přístupný vážně každému. Tím mám na mysli hlavně velmi časté laciné útoky na city, které prostě nemám rád, je pravda že v této tématice se jim nedá vyhnout, ale když se něco přežene... Herecké výkony v čele s Donem Cheadle byly na jedničku a řemeslné zpracování velmi kvalitní...

Černej Dynamit (2009)

Zábava to je, to se nedá popřít a rozhodně pokud si film shlédnete, nebudete litovat. Bohužel struktura celého filmu je taková chaotická a i když se v ní bezpochyby nachází opravdu kultovní scénky, tak díky ní nepůsobil film jako celek. Každopádně ale doporučuji, protože u Black Dynamite se opravdu pobavíte.

Chuck (2007) (seriál)

Poměrně zábavný seriál, který podle mého názoru zachraňuje hlavně Adam Baldwin. btw- McG by teoreticky neměl v režii co dělat, jelikož podle imdb nerežíroval a nenapsal ani jeden díl, i když jde o jeho projekt nepřipisoval bych mu zásluhy, které mu nepatří.

District 9 (2009)

béčkový look i pseudodokumentární záběry poměrně příjemně navodily atmosféru. Interiéry i exteriéry byly povedené, bohužel samotný příběh vypadal poměrně hloupě a zašlapával předchozí polodokumentární formu. Vývoj charakterů je zde buď nulový, nebo velmi předvídatelný a konec vás ničím nepřekvapí. Stále se však jedná o příjemný film, jako senzaci roku 2009 bych ho však neoznačil.

Ctihodný občan (2009)

Skvělý příklad nenaplněného potenciálu. Konec který kazí veškerý předchozí děj. Jak Jamie foxx, tak Gerard Butler zvládli své role velmi dobře, bohužel film nejde postavit pouze na nich. Scénárista evidentně ke konci svého psaní začal s nějakým halucinogenem, jinak si to vysvětlit neumím.

Invictus: Neporažený (2009)

Skvělé sportovní drama s politickým podtextem, které narozdíl od většiny ostatních nemá nablblý scénář a hlavně je režírováno Clintem Eastwoodem, který začíná být poslední dobou zárukou kvality. Hlavní dějová linka vás vlastně ničím nepřekvapí, důležité je však její zpracování, ve kterém se nachází originalita snímku. Mandela je ztvárněn jako polobůh a místy je až k neuvěření, že by existoval člověk jako on. Ohledně hereckých výkonů se snad nedá nic vytknout, zvláště pak u ústředního dua. Jediná věc která mi na Invictus neseděla, byl vývoj vztahů vedlejších postav a náhlé prozření rasové rovnosti skrze rugby. Zvláště pak u ochranky mi tento proces přišel vážně moc nucený a nepřirozený. Filmu jako celku to však neškodí a místy umocňuje jeho příjemnou naivitu. 4,5* ( vám co máte rádi filmy v původním znění bez titulků připravil Clint oříšek, jelikož orientovat se v přízvuku některých herců je vážně hlavolam...)

Příběh z Bronxu (1993)

Klasický film scorseseho stylu, do kterého však De Niro vložil i vlastní osobitou složku. Film se nezabývá složitým popisem celé zločinecké organizace a po krátkém seznámení s charaktery se naplno rozjíždí boj mezi otcem a mafiánským bossem, a to hlavně ten psychický. Výborné herecké výkony, skvělá kamera, perfektní scénář a dokonalá muzika, kterou byl tedy místy film až přeplácán, ale kupodivu to nevadilo. Pokud jste si užívali sledování Casina a Mafiánů, tak je toto volba přesně pro vás.

2012 (2009)

Tuna klišé, žádný prostor pro logiku (kde se vzalo Tolik vody? Limuzína je nejlepší dopravní prostředek pro dopravu na rozpadající se zemi?, Proč letět 200 metrů nad zemí když můžeme letět 10 a skoro na nás padají okolní domy? Proč vydrží americké runwaye déle než cokoli jiného?...), směšně napsané charaktery a dialogy které pouze rozesmějí. O tom ale 2012 není. Pokud si chcete užít přehlídku velmi drahých efektů a nepotřebujete se zabývat věcmi jako je děj, možná vás tahle naivní fraška zaujme.