Profil vraha (2002) (seriál)

Kvalitní seriál, který bohužel místy ztrácí na ohraných klišé. Jinak se ale jedná o kvalitní podívanou která rozhodně neurazí.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Když už jsem začínal být znuděný z koukání na HIMYM stále dokola (a když začala klesat kvalita), objevil jsem scrubs. Scrubs je jedinečný počin, k jehož pochopení nepostačí pár dílů, ale nejlépe celá první série, která zde pouze otevírá příběh a uvádí postavy na scénu. Vše se skutečně rozjíždí od druhé serie a pokud si ve scrubs najdete to své ( a zde si myslím že seriál nabízí trochu pro každého ) zamilujete si je. Zach Braff je výborně trhlý, John C. McGinley mě vždycky dostává svýmy monology a Ken Jenkins je v roli šéfa nemocnice úžasný. Vedlejší postavy zde nejsou jen pro situační vtípky a zmírnění nějaké situace, je to další složka seriálu která klape na 100%, zvlášť tedy Neil Flynn jako Jannitor, Todd, Ted, ale i těžce věřící Lawern a mnoho dalších. Opět jsem sám sebe přesvědčil o tom že mánie přátel v mém okolí je způsobena pouze nedostatkem informací. Samozřejmě, že seriál nějaké ty mouchy má, postavy jsou stavěny do velmi podobných situací a reagují v nich úplně stejně, některé díly musíte přetrpět některou trapnou příběhovou linku, ale záleží pouze na tom pokud se přeze vše dkážete přenést a vychutnat si tuto seriálovou perlu. "Why you forcing me to make your life miserable?"

Duch doby: Dodatek (2008) odpad!

123 minut brainwashingu, zakončeného šílenou teorií, která by v realitě neměla nejmenší šanci na úspěch. Mě osobně systém vyhovuje a myslím si že v jakémkoliv systému vedeném lidmi, musí korupce existovat a existovat bude. Můžeme se bavit o tom jak velká je tato korupce a pokusit se jí snížit, ale vždycky tu bude, jelikož jsme jen lidé a každý máme svou cenu. Ke konci mě zamrazil odkaz na stránku Zeitgeist movement, protože to už mi přišlo vážně jako chování nějaké sekty. Bohužel v době ekonomické krize může hodně lidí uvěřit hovadinám jako toto. 1* za zpracování, zbytek shit , takže-1. btw-počítám že tento film nebyl natočen za pomocí oněch ďábelských peněz(= a pro chytrolíny kteří zde říkají že bysme se měli zamyslet... Makroekonomie. Říká vám to něco? Ne? Tak si zjistěte jak funguje a možná změníte názor.

Milionář z chatrče (2008)

Další příklad filmu, který vám doporučuje celé okolí a básní o jeho kvalitách a další příklad kdy film nehorázně zklame. Řemeslně je film natočený výborně, a příběh má místy něco do sebe. Ono střídání tří časových linií je vážně povedené a Moderátor je správně zlý. Dále bych vyzdvihnul scény ze slumu, zvláště pak náběh muslimů a "dětskou" pasáž filmu... A to je tak všechno, zbytek je pohádka ve slušivém kabátě, s naprosto předvídatelnými charaktery, některými vyloženě nepřesvědčivě zahranými momenty a stupidními důvody pro znalost odpovědí na otázky. Bollywood tanec nakonci mě vážně dodělal a já skončil s pocitem že jsem právě promarnil 120 minut života. Film není vyloženě špatný, ale je to prostě takováta limonáda na pozdní nedělní odpoledne. Od člověka co dokázal stvořit trainspotting bych nečekal příběh o tom, jak hloupý honza porazil draka, dostal princeznu, poklad k tomu a ještě se přitom zbavil zlého krále. Další film, který mě utvrdil o tom, že Oscar je cena, která nevypovídá o kvalitách filmu, ale hodnotí sociální korektnost snímku a dopad na západní společnost. Věřím že v indickém slumu by se tomuto filmu hezky zasmáli. Mimochodem, zde je pár nelogických situací které jsem při sledování zaznamenal: TV show v přímém přenosu? Leda tak v pohádce. Pauza na toaletu? Věřím že dospělý muž dokáže nějakých těch 45 minut udržet močový měchýř naplněný. Otázka za 2000000? To si děláte srandu ne? Danny těžce sklamal a doufám že tržbu z této vypočítavé vřečky použije na nějaký dobrý film... Asi to taky zkusím na oscara, vezmu slepého chlapce, retardovanou dívku s jednou rukou a malého černouška(tedy...afromaričana)jehož otec dluží zlému gangsterovi, který terorizuje celé město, zasádím to do malebného mongolska a bude to doma... vždyť s tímhle už ani příběh nepotřebuju, mám charaktery nad kterými chtě nechtě uroníte slzu, mám špínu, která je západu tak vzdálená a můžu začít diváky citově vydírat, hlavně aby to skončilo dobře s bollywoodským tanečkem(= btw: souhlasím s Douglasem ohledně úvodní otázky. Pokud je správně možnost D, musí být logicky správně i možnost B.

Bowling for Columbine (2002)

Velmi zajimavý snímek, při jehož sledování se chvílemi smějete a chvílemi přimrznete k židli a odvracíte pohled. Opět dokazuje, že v zemi kde si koupíte pistoli v obchoďáku snadněji než puberťák cigarety, není něco v pořádku. Líbilo se mi porovnání světových velmocí, jejich historie a počtu vražd za rok. Nebude to dokument, který vás pošle do kolen, ale zábavnou formou se dozvíte plno faktů a odhalíte část americké mentality.8/10 dodatek- samozřejmě musíte počítat s tím že Michael Moore servíruje pravdu přesně v takové míře jak se mu to hodí a svůj subjektivní názor velmi často označuje za absolutní pravdu. Naštěstí u Bowlingu to nevadí tolik jako jeho dalších výtvorů.

Kokainoví kovbojové (2006)

Tohle je vážně síla. Pokud máte rádi filmy jako scarface, tak rozhodně doporučuji shlédnout. Za začátku mi to přišlo trochu nepřehledné a moc sekané, ale postupem času je snímek zajímavější a brutálnější, zvláště pak Griselda. Osobně jsem měl velmi často pusu dokořán a žaludek naruby.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Lepší jak předchozí dva díly, horší jak první a samozřejmě horší než seriál. Přestože jsem se bavil, je tu i mnoho výhrad, které míří zvláště k bendrově postavě. Bender tu netlačí děj dopředu, chová se buď tak jako už tisíckrát v seriálu, nebo naprosto stupidně (útěk z vězení), celkově mírně(!) zklamal a to jsem si myslel, že nikdy neřeknu. Na druhou stranu se mi líbil již použitý nápad s Fryovým zachraňováním vesmíru a spolek týpků s alobalem na hlavě mě dostával. Děj neunavoval, místy se trochu táhl, ale kupodivu to ani nevadilo. Bohužel, konec byl trošku slabší a málo vygradovaný, navíc ještě Fry a Leela? Sorry, ale to do futuramy nepatří (pouze pokud je toto vážně už poslední počin, což doufám že není) 75%

Kanibalové (1980)

to je spíš snuff ne? Kdo dokoukal, musí uznat že v sobě má kus úchyla. I když mám poměrně silný žaludek, tak takhle bezúčelná brutalita byla pro mě nekoukatelná a hlavně nedokoukatelná. Jedna hvězda je za přínos filmu pro lidstvo... možná se tím nějaký úchyl uspokojí a pak mě nerozpáře v nějaké zapadlé uličce.

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Pokud shlédnete v rámci 11. serie a nebudete hodnotit jako celovečerák, určitě se pobavíte. Každopádně většině dílů z jedenáctky to nesahá ani po paty. např-Lice Capades, Night of the living homeless, More crap a především Guitar Queer-o. Každopádně cartmanova linie byla luxusní(its not just victory for me but fow whole justice system...and my balls) a roznesení Bayie mě vážně dostalo( a musel jsem souhlasit(: )

The Spirit of Christmas (1995)

Druhý pokus je už mnohem lepší, animace je koukatelnější a dění zábavnější. Prostě skvělý úvod do seriálu.