Astronautova žena (1999)

Upřímně mi moc zajímavý nepřišel ani ten námět, protože jsem něco podobného viděla (tuším, že několikrát) v seriálu Krajní meze, kde bylo zpracování o poznání lepší a dovedlo člověka opravdu znervóznit. Tady jsem to prozívala a pak nad tím jen pokrčila rameny. Co do obsazení, tak tu mohl hrát kdokoliv a vyšlo by to nejspíš nastejno. 4/10

Legenda o sovích strážcích (2010)

Nakonec jsem tu čtvrtou hvězdu i přidala, ty sovičky a vůbec ta animace je opravdu úžasná, hrozně dobře se na ni kouká. S příběhem je to už složitější, je příliš zkrácený a nedotažený, bylo by potřeba aspoň dvacet minut navíc. I přes všechny nedostatky však půjde o mé guilty pleasure mezi animáky. 7/10

Deadpool 2 (2018)

Dost dobrý film, který se v klidu vyrovná jedničce a překonává sequelový syndrom postihující většinu druhých dílů. Je tu všeho víc, ale všeho, co bylo na jedničce dobré. Já tu nevidím nic vyloženě špatného (ani tu první půlhodinku, jak si zde někteří stěžují - byla naprosto v pohodě), režie i scénář jsou na jedničku, přestože Deadpool scénáristy sám několikrát zkritizuje - nevěřte mu. David Leitch pak byl pro Deadpoola požehnáním nejen jako režisér, ale i tu akci řádně vylepšil. Všechny postavy, které se ve filmu objeví, byť jen na pár vteřin, předvedou něco, díky čemu si je budete pamatovat (ano, i Vanisher). Velkým plusem filmu jsou opět všechny možné narážky a parodie, zvlášť ta na úvod jedné Bondovky je opravdu vynikající, a taky camea (Vanisher a X-Meni!). Nejvíc mě však překvapilo, jak film dokázal být vážný (i smutný) a neuvěřitelně vtipný zároveň. 8/10

Mocný vládce Oz (2013)

I mně tenhle film dost připomíná Burtonovu Alenku (jen jas barev je na maximu) a s odstupem i tady ten fiktivní svět hodně ztrácí na zajímavosti, ať je barevný jak chce (tj. trikaři si mohli řádit, jak chtěli). I přes to, že mám Jamese Franca ráda, sledovat vývoj jeho postavy tady bylo párkrát spíš utrpení, zvlášť když ani ostatní postavy nestojí za moc a příběh je takový... no bez chuti, bez ničeho navíc. Nic jsem od toho nečekala ani si nic nevysnila, ale taky jsem nic nedostala. Popravdě už to znovu vidět nechci. 4/10

Navždy a daleko (1992)

Opět příliš rozvláčné, než aby mě to nějak víc zajímalo. Cruise s Kidmanovou jsou sice fajn, ale ta chemie mezi nimi není dokonalá a všichni ostatní jsou spíše nutná výplň. Tenhle film nemá co říct. Jen mě utvrzuje v domnění, že Rivaly točil jiný Ron Howard. 6/10

Holky z kalendáře (2003)

Česká divadelní verze s Danou Batulkovou a Veronikou Gajerovou v čele se mi asi líbila víc, už jen díky tomu, že na rozdíl od filmu vypustili a vhodně zkrátili některé pasáže, ale i ten film je moc fajn a přesně splňuje to, co jsem od něj čekala - dobrou zábavu bez zbytečných trapností. 7/10

Catwoman (2004)

Tak tohle je jiný level debility, který se nad hranicí odpadu! drží zuby nehty, zde spíš špičáky a drápy. Upřímně mi připadalo, že někomu muselo při tvorbě tohohle "snímku" hrábnout. Chvíli jsem si nebyla jistá, zda - li chtěl režisér natočit adaptaci komiksu, parodii a nebo snad porno (kdo proboha navrhl ten její kostým?!). Míra debility dosahovala místy takových výšin, že jsem z toho málem dostala záchvat smíchu, zvlášť při těch "úžasných" záběrech na město. V porovnání s tím ostatním už to, že oproti komiksům změnili občanské jméno hlavní postavy a město, ve kterém žije, zůstává zcela nepodstatnými detaily. 1/10

Yes Man (2008)

Konečně jsem našla komedii s Carreym, u které jsem se opravdu bavila. Jeho projev je tu umírněný natolik, že ani nemá jak moc urazit a navíc do člověka vlije trochu optimismu. 7/10

Temné stíny (2012)

Ach jo, a to to ze začátku vypadalo tak slibně a i vtipy postavené na tom, že se hlavní postava musí sžít s novým světem, fungovaly. Pak se to zvrhlo v cosi podivného bez děje a smyslu pro soudnost. Posledních cca 10 minut bylo celkem utrpení. Burton se mi s každým filmem vzdaluje víc a víc, a to jsem kdysi dokonce byla na jeho výstavě. 4/10

V tom domě straší! (2006)

Ten film mě už od dětství svým způsobem odpuzoval a to především animací těch postav. Chvíli mi to přišlo skoro až hnusné... Možná kvůli němu jsem se nějakou dobu vyhýbala hororům... Dětem bych to nepustila, chci je ušetřit podobného (ne)zážitku. 5/10