Ve stínu (2012)

Kéž by aspoň některé české detektivní seriály vysílané na našich komerčních televizních stanicích vypadaly takhle, nebo měly podobnou atmosféru. Akorát ten konec na mě asi nezapůsobil tak, jak měl. 7/10

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Spíš než svižný origin sled scén připomínající skoro až biografii, že kdyby Vám řekli, že se fakt stalo, tak tomu uvěříte. Možná proto je film tak často zatracovaný (vím, zdejší ztvárnění Deadpoola je asi "nepřekonatelné") ale, jak je vidět v některých komentářích, tak i uznávaný. Přesto je to pořád bez problému koukatelný film a Hugh Jackman ho v každé scéně, kde se objeví, táhne spolehlivě nahoru. Takové menší quilty-pleasure, už jenom pro to, že jsou to prostě X-Meni. 6/10

Vévodkyně (2008)

V podstatě sledujeme kus života ženy, o které jsem třeba já doteď v životě neslyšela a myslím, že většina lidí na tom bude podobně. Co si z toho vzít? Ani při detailním rozboru každé scény bych nejspíš nenašla jedinou věc, kvůli které má smysl film vidět. Ano, kostýmy jsou pěkné, ale kvůli nim se téměř dvě hodiny znova nudit nebudu. 5/10

Gladiátor (2000)

Biják, jenž mi jak příběhem tak velkolepostí připomněl můj oblíbený velkofilm Ben Hur (původní z roku 1959). Crowe je v hlavní roli úžasný a Phoenix je správně slizký záporák, plus ještě ta hudba! Jakékoliv historické nesrovnalosti neřeším, nebudu si tím zbytečně kazit zážitek. 9/10

Já, Simon (2018)

Nedivila bych se, kdybychom o Simonovi uslyšeli příští rok na Oscarech, fakt na to má. A já budu mít aspoň komu fandit. Nejenže je to svižně natočený film (se skvělým výběrem hudby), který mě nejednou rozesmál (od popkulturních narážek přes neskutečně zábavného tatínka v podání Joshe Duhamela), ale skutečně má co říct a přiměje člověka o daném tématu trochu přemýšlet. Všichni herci jsou výborní, a to i přesto, že některé postavy byly možná navíc (např. Mr. Worth, ale pravda je, že jeho výstupy byly brilantní). Čekala jsem v jednu chvíli trochu jiný konec, ale s tím, jak to nakonec dopadlo nemám problém. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale přidám si jí na seznam, knih, které si musím koupit. Po přečtení možná tu jednu hvězdu ještě přidám. 8/10

Invaze (2007)

Takové nic, pak to začne být zajímavé, pak zase nic a... konec. A z toho si máme sednout na zadek? Plus ještě "vtipy" na Československo. I když pořád lepší než třeba takový Hostitel, tady není nikdo vyloženě otravný. Spíš tu není nikdo zajímavý. 5/10

Životní šance (2013)

Tak schválně, kolik lidí se na tenhle film podívalo kvůli tomu okamžiku, kdy mu porota Británie má talent řekne, že postoupil? Tyhle okamžiky jsou na filmu nejlepší, dodávají člověku nejvíc naděje a inspirace k tomu, aby se o něco podobného pokusil taky. Kdyby to nebylo podle skutečné události, asi bych byla v hodnocení ještě přísnější. Je to tak rutinně natočené, že Paulův sympatický příběh nedojme a lehce zapadne do nespočtu průměrných biografií. 6/10

Divočina (2006)

Jako by nestačilo, že to kombinuje/kopíruje několik animáků najednou, ale i ta animace mi přijde celkem hnusná a není to zrovna příjemné podívání. Snad kromě hudby tu není nic moc co pochválit. 3/10

Tootsie (1982)

Přesně tuhle komedii po pondělku ve škole/práci potřebujete. Občas lehce předvídatelné, herecky excelentní. 8/10

Deník Bridget Jonesové (2001)

Upřímné vtipné a ze života. Natočeno tak zručně, že si to užije každý, aniž by se musel ztotožnit s hlavní hrdinkou. A herci jsou vážně skvělí. Britské komedie mi vždy byly tak nějak blíž než některé americké "kousky." 7/10