Vincentův svět (2015)

Seriál si kvůli tomu asi nepustím, ale nemůžu napsat, že je to taková blbost jak se z procentuálního hodnocení zde a z některých komentářů může zdát. Některé vtípky a odkazy na mě fungovaly a mezi plejádou hvězd, které se objeví byť jen na pár sekund v jednom jediném záběru, si každý najde nějakého svého oblíbence. A až na Haleyho Joela Osmenta (fakt už není roztomilý) je tu sympatické obsazení. 6/10

Smolař (1965)

Tak a mám nejoblíbenější film s Funésem. Přestože jsem co do cílové skupiny asi dost mimo, bavila jsem se královsky, už jen proto musím dát těch pět hvězdiček. Výborně fungující vtipy a sympatické postavy si mě dokázaly získat. 9/10

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nevěděla jsem, komu z nich fandit, na jednu stranu jsem přála Frankovi, aby ho nikdy nechytili, a na druhou Carlovi, aby Franka chytil. Moc zábavný film s výbornými hereckými výkony a Williamsovou hudbou (hlavně u úvodních titulků). 9/10

Patrick Melrose (2018) (seriál)

Výtečná minisérie, která... by klidně mohla být seriálem o pěti takto dlouhých sériích. Každá část Patrickova života a vůbec všechna těžká témata zde by se dala rozebírat mnohem více než na poli jedné hodiny, a jak to již zmínila KevSpa, není čas se snad kromě hlavního hrdiny s postavami nějak sžít, a že jich tu je. K hlavnímu hrdinovi musím dodat, že to Benedict Cumberbatch zahrál výborně, i jeho "mladší já" Sebastian Maltz byl skvělý (nemluvě o scénách s démonickým Hugem Weavingem). Celkově velmi působivé, ale opět platí, že to není věc pro každého, pokud Vás nijak nezajímají aristokraté a vůbec společnost okolo nich, budete se nejspíš hodně nudit. Mě osobně tahle minisérie strhla, při udělování cen Emmy budu mít dalšího favorita. 9/10

Dobrý ročník (2006)

Zábavně o víně. Kam se na tohle hrabou Bobule, natož 2Bobule... Přestože se dle mého nejedná o úplně nejlepší výkon Russella Crowa, tak je výtečný a hlavně on táhne film nahoru (zvláštní, že poslední dobou narážím na filmy s ním docela často). Plus ještě krásné lokace jižní Francie, které jsem sama navštívila, což, ať chci nebo ne, přidává filmu něco navíc. 8/10

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Sledovat tenhle film bez toho, aniž byste si u toho dali nějakou sladkost (a tím nemyslím sladký popcorn) je nemožné. A taky je to jeden z mála filmů, kde se české přespívání písniček opravdu povedlo. 8/10

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

Naprosto fantastických 68 minut! Když jsem poprvé viděla klipy ke skladbám jako Harder, Better, Faster, Stronger nebo k One More Time, něco mi už tehdy říkalo, že jsou součástí něčeho většího, že nejsou k těm fantastickým skladbám vytvořeny jen tak. To se mi potvrdilo ve chvíli, kdy jsem na tenhle film narazila ve filmografii Daft Punk zde na ČSFD. Řekla jsem si, že se na něj někdy musím podívat na celý. Zlobím se na sebe, že jsem se k tomu dokopávala tuším několik let, protože jde o jeden z nejlepších a nejzajímavějších filmových počinů, které jsem dosud měla možnost vidět. Příběh The Crescendolls, nejlepší vesmírné kapely, je opravdu nádherný a dojemný, jak je uvedeno v jednom ze zdejších obsahů, pro jednou to není jen laciné lákadlo. Okamžitě jsem si jej zamilovala, dlouho mě žádný tak neuchvátil a nezasáhl. Co je nejlepší a nejvíce na něm obdivuji, je to, že je mistrně vyprávěný beze slov (tím myslím, že postavy nepromluví, ne text ve skladbách) jen prostřednictvím krásné animace a geniální hudby od mé nejoblíbenější kapely vůbec. I beze slov jsem se sžila s postavami a fandila jim. A díky hudbě cítila emoce, spoustu emocí... Navíc tu Daft Punk mají velmi zábavné cameo. Trochu škoda, že se Interstelle 5555 (podle počtu zdejších hodnocení) nedostalo tolik pozornosti, kolik by si zasloužila, mimo jiné i kvůli zjevným narážkám na hudební průmysl, ty snad pochopí každý. Výborná záležitost nejen pro fanoušky Daft Punku - pokud vám nevadí houseová nebo elektronická hudba a dokážete překousnout anime, vřele doporučuji zhlédnout. P.S.: Sledujte třeba na Dailymotion - na YouTube není Interstella 5555 celá ani jako seznam všech klipů se skladbami, některé klipy nejsou v Česku dostupné. 10/10

Solo: Star Wars Story (2018)

Místy až zbytečně tmavý akční výplach, kde až na pár momentů (zejména těch s robotkou L3-37 - nikdo, ani děti, v tom sále se při nich nezasmál), všechno víceméně šlape. Přesto ten film už znova vidět nechci, mám pocit, že by to byla ztráta času, není tam nic, kvůli čemu bych se k němu chtěla vracet. K tomu hlavní hrdina v Ehrenreichově podání nebyl ten, kdo by měl být - samotný představitel jako takový mi nevadí, v jiné roli určitě může být skvělý, ale Han to podle mě není. Filmu by určitě prospělo i zkrácení, na takový příběh mi 135 minut přijde až příliš. 6/10

Muži v černém 3 (2012)

Stejně ujeté jako předchozí dva díly - sází na ty samé věci, které z mého pohledu spíš nefungují (i když pořád lepší než Globální hrozba) - akorát s cestováním časem navrch, aby to nebylo úplně stejné jako dvojka (tj. minulost agenta K. = zničující tajemství). Není divu, že to chtějí zkusit znova s jiným obsazením. 6/10

Čistá duše (2001)

Konečně zase film od Rona Howarda, který se mi opravdu líbil a bavil mě po celou dobu své stopáže. A to hlavně proto, že má dobrý příběh, kde zásadní zvrat dostal i mě jako diváka, krásnou Hornerovu hudbu a dobré herectví (nejen) Russella Crowa. Howard životopisné filmy umí. Možná měl dělat jenom je. 8/10