Caddyshack (1980)

Co to kurva mělo být? Sice jsem se naučil brát řeči o legendárnosti některých starších komedií s rezervou, ale na zklamání, které ve mě zanechal Caddyshack jsem připraven nebyl. Po příběhové stránce byl tohle jeden z nejméně zajímavých filmů, co jsem viděl za dlouhou dobu, což by tolik nevadilo, kdyby se film na příběh soustředil úplně minimálně a místo toho nabídl jen pořádnou dávku gagů a situační komedie, ale to se bohužel nestalo. Neříkám, že ve filmu nebyly vtipné hlášky, bylo jich ale opravdu málo a v nejlepších případech ze mě dostaly slabé pousmání. Dokonce ani Bill Murray mě tentokrát vůbec nesedl a celá ta záležitost se syslem byla možná vtipná chvíli ze začátku, bohužel se ale nevyvinula žádným extra zajímavým či vtipným způsobem. Na druhou stranu mě mile překvapil Chevy Chase, o němž jsem nikdy neměl nejlepší mínění, protože mě doposud bavil jen v Community (seriálu, o němž sám prohlásil, že ho za vtipný nepovažuje). Ne, že by jeho postava byla nějak zajímavá či zapamatovatelná (taková tu není žádná), ale přišel mi tady prostě nezvykle sympatický. A Rodney Dangerfield mě bohužel o svých komediálních kvalitách vůbec nepřesvědčil, i když má celkem cool jméno. No... pokud chcete vidět film, v němž má Bill Murray beef s hlodavcem, podívejte se radši na Groundhog Day. 4/10

Holy Motors (2012)

Ta část s harmonikama - boží. Ta muzikálová část - not so much. Proč jsem se rozhodl vyjádřit pouze k těmto dvěma konkrétním scénám - těžko říct. 9/10

Rozpolcený (2016)

Shlédnutí The Happening a o pár dnů později Split mě přivedlo k úvahám na téma: Kolik osobností má Shyamalan? Skleněnýho se docela obávám, protože tohle i Unbreakable byly super filmy a já si nejsem jistej, jestli je bylo fakt třeba propojovat a přidávat film třetí. No, uvidíme... (pokud se na to někdy podívám) Jo a McAvoy je tady samozřejmě neskutečnej. 8/10

Pouhá formalita (1994)

Pointa je rozhodně zajímavá, ale přišlo mi, že nebyla podaná úplně nejúčinějším způsobem (čímž samozřejmě myslím, že jsem blbej a nejdřív mi to nedošlo), ale pořád oceňuji tu originalitu a tak. Jinak na to, že je to vlastně dialogovka odehrávající se na jednom místě, je to docela lahůdka po stránce vizuální. Jo a Gerard možná podává nejlepší výkon, co jsem od něj viděl. 8/10

Nájemník (1976)

Už u mé oblíbené Rosemary jsem si říkal, že chvíli trvá, než se to rozjede a přišlo mi, že Nájemník plyne ještě volnějším tempem, občas se sice stane něco podivného či neobvyklého a napětí postupně stoupá, ale pořádné šílenství přijde opravdu až úplně ke konci. Přičemž rozhodně jde o jeden z těch závěrů, co člověka přinutí zamýšlet se nad celým příběhem a jeho možným významem znovu a znovu... Jde prostě o nezpochybnitelně kvalitní záležitost, kterou bych nikdy neoznačil za slabší verzi Rosemary, přestože sdílí dost podobností a Rosemary se to fakt nevyrovná. Jo a Polanski jakožto herec je trochu zvláštní ale pro tenhle film jeho výkon rozhodně fungoval skvěle. 8/10

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Lepší, než nová verze, má to trochu víc osobnosti, dost věcí sice posrali (závěr s vraždící panenkou Gagem), některé věci prostě díky uspěchanosti nedávají oproti předloze smysl, ale stejně jde o docela zdařilou a věrnou adaptaci. Midkiff je sympaťák, ale herecky moc neoslnil, Crosby byla naopak docela dobrá, i když celkem nesympatická. Fred Gwynne rozhodně herecky nejvýraznější. Líbilo se mi, jak vypadala ta cestička. Jo a Pascow i Zelda byli super, nebo by spíš byli super, kdyby to s nima tvůrci tolik nepřeháněli, všichni přece víme, že čím méně něco děsivého ve filmu vidíme, tím děsivější to je... Jaws a tak, znáte to. Jo a ta CGI Wendigo hlava, co se Louisovi zjeví cestou k pohřebišti... ta byla fakt divná no. 6/10

Stalo se (2008)

Tenhle film nedokážu popsat líp, než: kdyby mimozemšťan zkouknul několik katastrofických thrillerů a pak se pokusil natočit vlastní. A je to celkem fascinující. Všechno je tady tak divně nepřirozené, humor zcela náhodný a nevhodný (a těžko se určuje co z toho fakt měl být humor a co tak prostě jen nechtěně vyznělo), no a pak je tady herecké obsazení... Wahlberg i Deschanel se sem tak ultimátně nehodí, až jsou vlastně perfektní, oba předvádí zcela bizarní herecký výkon a oba ty výkony jsou bizarní úplně jiným způsobem. Společně s Brolinem a Olsenovou z toho otřesného remakeu Oldboye asi nejméně přesvědčivý pár, co jsem kdy ve filmu viděl. A ten plotline s tiramisu, to bylo jako kurva co? Nevím vůbec jak hodnotit, tak třeba 4/10

Vlkochodci (2020)

Hype byl v mých očích ospravedlněn, tohle byla fakt docela krása. Líbilo se mi, že hlavní postava (vlastně asi i skoro všechny ostatní) je po celou dobu v dost nelehké pozici, často ji jde o život a například závěr je celkově dost intenzivní... přesto má film hravosti a fantazie na rozdávání. No a pak je tady třeba ta scéna, kde se Robyn učí být vlkem, což byla prostě krása. A ano, ta animace je fakt super. 9/10

Seznam smrti (2011)

Scéna s plyšovými meči ze začátku filmu je tak očividným případem foreshadowingu, že by mi vlastně vyspoilerovala konec, kdybych na ní do té doby díky všem těm naháčům s pochodněma nezapomněl. Jinak je to celkem povedený, zajímavě sestříhaný mindfuck s nějakým tím ultranásilím a hodně bizarním závěrem. 7/10