Hořký měsíc (1992)

Pořád se ještě trochu vyrovnávám s tím, jak nesympatické mi všechny ty postavy přišly, o to intenzivnější dojem na mě ale udělaly. Chtěl bych film o tom, jak spolu Tom Cruise z Eyes Wide Shut a Hugh Grant z tohohle zajdou po událostech obou filmů na pivo a debatují o svých zkušenostech. 8/10

To (1990) (TV film)

Děti docela ušly, dospělí (obzvlášť ti s culíčky) mě spíš srali, každopádně ale tenhle film nezestárl úplně nejlíp. Překvapilo mě, že scény, co v knize nebyly se mi dost líbily (sprchy a Benův táta), pak jsou tu samozřejmě pasáže, co naopak převzali z knihy a moc to nezvládli (bitka s kamením, Beverlyin útěk od Toma, závěrečné probuzení Audry a další...). Ten závěr s pavoukem samozřejmě taky stojí za hovno, to snad ani není třeba psát. Na druhou stranu Curry je boží a Pennywise je tady využit mnohem lépe, než ve filmu z roku 2017, žádný cgi, vždycky se prostě jen zničehonic objeví a vypadá úchylně, tak to má být. A když už nic jiného, aspoň jsem si při sledování konečně uvědomil, že Eddie je moje oblíbená postava, a platí to i o obou filmových (dětských) verzích. 5/10

Velké rozčarování (1983)

Má to velice příjemnou hereckou sestavu, působí to jako, že se postavy fakt už dlouho znají, funguje to v těch odlehčených i vážnějších částech. Víc bych asi ani nemohl chtít. Jo a William Hurt si poslední dobou fakt získává mé sympatie. 7/10

Tři ženy (1977)

Nikdy bych nečekal, že mě bude takhle bavit sledovat, jak je Shelley Duvall ignorována každým, na koho promluví. 10/10

Nebohá paní Pomsta (2005)

Jak to, že může být jeden film tak zvrácený a krásný zároveň? Zdá se mi to nebo se Chan-Wook Park pomalu ale jistě stává jedním z mých oblíbených režisérů? Proč ten zavražděnej malej kluk kouří? Tenhle film vyvolává dost otázek a mě vůbec nevadí, že na spousty z nich neznám odpověď. 10/10

Nikdy výjimečně někdy vždycky (2020)

Dost mi to připomnělo 4 měsíce 3 týdny 2 dny. Samozřejmě tématem, jimž se film zabývá, ale do značné míry i způsobem, jakým k tématu přistupuje. A taky trochu názvem. A tím, že kamarádka té, co chce potratit, mi byla mnohem sympatičtější, než ta, co chce potratit... Po mém hodnocení se film přehoupl do červených čísel a to mě potěšilo. 7/10

1917 (2019)

Jakmile jde o válečný film, který exceluje zejména v technické oblasti, znamená to pro mě obvykle automatický nezájem. Tohle se mi ale celkem líbilo, pro tyhle "jednozáběrovky" mám asi od Birdmana holt slabost. Překvapilo mě, jak málo Cumberbatche tam bylo. 7/10

Změna stavu (1980)

To bylo fakt... něco. S několika ne až tak podstatnými změnami to mohl být vlastně vážně super film, jenže pak se tam z nějakého důvodu přimíchala scéna z jakéhosi béčkového filmu o opičím muži. No a pak taky ten úplný závěr, ten mi fakt moc nesedl. Pár momentů mě ale dost nadchlo a William Hurt je tady tak nějak fascinující. 6/10

Duše (2020)

Začátek mě dost navnadil a u úvodních titulků jsem si říkal, jak to bude super a teď uplynul jeden den a já se pořád ještě ptám: Bylo? A pokud jo... jak moc super? Líbilo se mi hlavní poselství, z velké části i příběh, samozřejmě taky animace... Ale pak zase přišla občas nějaká část, co působila dost odflákle (třeba závěrečný happy end) nebo joke co vůbec nefungoval (všechny scénky s dvacetdvojkou a historickými osobnostmi), navíc nevím jak moc si některé části užijou děti... No, Duše zanechala rozhodně hlavně pozitivní, ale zároveň překvapivě rozporuplné pocity. 8/10

Pole v Anglii (2013)

Open up and let the devil in. Možná jsem měl s Wheatlym začít něčím jiným. 5/10