Prci, prci, prcičky (1999)

Ať si říká kdo chce, co chce, u tohohle filmu jsem se hrozně bavil. Je stupidní, plný sexu, cílovka je taky jasná už podle názvu ALE nazapomenutelné scény jako šukání domácího jablkového koláče, hláška "To jednou na hudebním táboře..." nebo Stifflerova máma na biliardovém stolu jsou tak vtipné!!! No a scéna "domácího videa" vysílaného do školní sítě, když zaznělo. Ó ne, už zase..." byl jsem na kolenou :-))))

Dogma (1999)

Všetko, čo teraz napíšem bude neobjektívne!!! :-) Najlepší film "rozoberajúci", alebo skor glosujúci natvrdlosť cirkvi (a kresťanstva) a dogmatizmu v ňom :-) Rozhodne šokujúci, kontroverzný, jednoducho skvelý. Neviem, či sa mám skor udrbávať na postavách padlých anjelov v podani nerozlučnej dvojky Damon / Affleck, keď sa vo filme objavil 13. apoštol, ktorého vynechali v biblii preto, že bol čierny :-)))))))) v podaní Chrisa Rocka, utieral som si slzy z tváre. Cely film vtipně dopĺňali Jay a Mlčanlivý Bob a zaklincovali ho skvelý Alan Rickman ako Archanjel a krásna Alanis Morissette v roli Boha! :-) Toľko skvelých nápadov ako nasadiť ľuďom chrobáka do hlavy a nasrať cirkevných pohlavárov v inom filme nenájdete!!!

xXx (2002) odpad!

odpad! odpad! odpad! Jeden z najhorších filmov, čo som videl. Je smutné, keď film sledujem len preto, že občas spoznám lokáciu, kde bola točená scéna!

Muž na Měsíci (1999)

Najgeniálnejší výkon Jima Carreyho. Možno jeho životná úloha! Dokonalá réžia majstra Formana a Courtney Love vo vedľajšej úlohe. Skvelé!!!

Zelená míle (1999)

Jeden z nejlepších filmů všech dob!!! Film je adaptací úžasného románu Stephena Kinga a Frank Darabont už s touto prací má zkušenost z filmu Vykoupení z věznice Shawshank, dalšího vynikajícího filmu. Stephen King je můj nejoblíbenější autor hororů a adaptace jeho knih mě vždy zajímají. Bez nadsázky můžu říct, že tohle je vůbec nejlepší adaptace jeho díla, jaká kdy byla natočena, a že jich bylo hodně. Na závěr bych rád vyzdvihl herecký výkon Toma Hankse, který byl boží, ale taky z mého pohledu neočekávaný vynikající výkon M.C. Duncana v roli Johna Coffeyho. Standardně výborný výkon Jamese Cromwella je dalším bonusem. Jeden z nejlepších filmů všech dob!!! Bez váhání 10/10.