Od kolébky do hrobu (2003)

Hrozné keď rapper "hrá". Nebyť krásnej Gabrielle Union tak to ani nedopozerám do konca. Škoda.

Poslední prázdniny (2006)

Ak je poradie hercov vyssie podla kvality vykonu, tak to chapem. Inak film nic moc. Zaujimave tema, vyborne lokacie. Viac ako 3 hviezdy nedam. Qeen by som vymenil za niekoho uplne inehp. Napr. Whoopi Goldberg.

Nesvatbovi (2005)

Skor ma to láka dať ešte jednu. Perfektne zvládnutý film. V skvelom pomere namiešané základné a samozrejme úspešné ingrediencie. Humor, romantika, dobrý scenár, príjemné herecké výkony. Výborné hlášky v podaní Owena Wilsona a skvelého Vincea Vaughna, krásna Rachel McAdams v neskutočne romantickej polohe :-) Pri filme som sa ani raz nenudil a videl som ho už niekoľkokrát. No a pomyselná čerešňa na torte? Jane Seymour alias Doktorka Qiunnová v roli nadržanej "ujetej" paní Ministrovej! :-)))

Doktor Flastr (1998)

Dam styri! Robin opat fantastický, keď umrela Monica Potter bol som v p...li. Moc na city, trošku preexponovaná final scene obhajoby pred komisiou, ale od Shadyaca zaujimavý posun v tvorbe :-)

Dobrý Will Hunting (1997)

Pekné, ale na jedno pozretie. Rozhodne kvalitný scenár Bena a Matta, fantastické, priam Oscarové :-), herecké výkony nielen v podaní charizmatického Robina Wiliamsa.

Americký gangster (2007)

Asi by som nenapisal nič lepšie než Jojinecko. Jednoznačně najleší filma Denzela Washingtona. Ridley Scott sa zase raz predviedol v tom najlepšom svetle. Za mňa jeden z mála filmov, ktorému po troch zhliadnutiach ešte stále nemám čo vytknúť :-) 10/10

Vzpomínky (2006)

Veľmi pekný počin Tonyho Scotta, kde do poslednej chvíle vlastne neviete nič :-) A to je vlastne dobre. Film postupne naberá na otáčkach a núti diváka premýšľať, ako to vlastne je. Štandardne výborný výkon charizmatického Denzela Washingtona filmu rozhodne neublížil. Vo vedľajšej úlohe sa objavila aj malá Elle Fanning, sestra fantastickej Dakoty, ktorá zažiarila v sci-fi seriále Taken (Unesení), mimochodom su tu objavila aj Elle.

Big Lebowski (1998)

Jeden z nejlepších počinů bratří Coenů. Plný excelentních hlášek a obchcaného koberce :-))) Jeff Bridges podal roli "fuck, man Dudea" excelentní výkon, ale co teprv John Goodman. Ale takhle bych mohl vyjmenovat všechny herce. Bratří Coenové umí jedno, se "svých" herců dostat maximum a my jim pak jejich roli tak snadno uvěříme :-) Brilantní!

Stmívání (2008)

Ked som na tento film chcel ísť niekde som si prečítal, že je to horor. Ludia, NIEJE!!! ;-) Musím ale povedať, že táto "teenage vampire romance" - tak by som tento žáner pomenoval - ma rozhodne v ničom nesklamala. Bohužial ale ani nenadchla. Je zbytočné sa vyjadrovať k scenáru, zápletke, réžii či hereckým výkonom. To by som nemohol dať 3*! Velké plus by som dal za výber hlavných protagonistov a to hlavne za Roberta Pattisona. Neviem kde ho vyhrabali, možno ho našli na nejakej lodi smerujúcej do Anglicka, v truhle plnej Transylvanskej zeminy :-))) no a krásna, nežná, lolitkovská Kristen Stewart mu výborne asistovala. Bohužial sa rozplývan nad vzhľadom, nie nad hereckými výkonmi... Každopádne chápem celosvetový úspech tohto filmu no zároveň si uvedomujem, že vo svojich 26 rokoch už rozhodne do cieľovej skupiny nepatrím... Za mňa blížiac sa k 7/10

Labyrint lží (2008)

Když jsem na tento film šel, neměl jsem téměř žádné informace kromě shlédnutého traileru. Jednoznačné a velké plus dávám za casting a můžu říct, že po mé předchozí averzi, mi několika svými posledními počiny Leonardo DiCaprio dokázal, že je plnohodnotný a výborný herec. Role mírně excentrického šéfa byla snad přímo napsaná na "tlouštíka" Russella Crowea. Byl to herecký koncert a i když nejsem vysloveně fanouškem tvorby Ridleyho Scotta, svou práci zvládnul opět brilantně a tento film můžu jenom doporučit. Nemluvě o vysoce aktuálním tématu, které tento film pojednává. Jedna scéna mučení Leonarda, "hrátky" s jeho prsty dala zabrat i mě :-) Za mě tak 9/10.