• Fantasy

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Před pár dny vyšel poslední díl a celé finále. Já hrdě můžu napsat, že tohle je poprvé a pravděpodobně naposled, co dávám známku 11/10. Výjimečné dílo.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Ani nwm, kde jsem viděl trailer na nového Thora, a vidím jen “Bale jako zloduch?! Crowe jako Zeus?! To přece musím vidět”. No ve finále jsou tohle skutečně jen ty zajímavé věci, které na filmu jsou. Bale a jeho příběh je suprový, a jeho scény jsou ty nejlepší ve filmu. Bohužel jsou zabité trapným humorem a nesmyslnými kecy o lásce a píčovinách. Celkově je porucha identity filmu velký problém. V jednu chvíli jede jeden průměrnej joke za druhým a člověk hledá další ruku, o kterou by si opřel čelo. V zápětí je tam ale Bale nebo Zeus (jako v případě první podtitulkové scény, která je super) a najednou zase nadšeně sedíte, protože se děje něco zajímavé. Film působí jako nějaký dort od pejska a kočičky, kdy jedna část je trapná komedie o lásce a…. Lásce a…. Kladivech?! a ta druhá je seriózní drama o vraždícím maniakovi s dobrým příběhem a zabíjením bohů. Upřímně bych radši viděl to seriózní drama a více Gora.

Batman (2022)

Za mě nejlepší zpracování komiksového Batmana. Je to přesně, jako kdybych znova četl dlouhý Halloween nebo Hush.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nejvíc true věc, kterou jsem za poslední dobu slyšel. Jamie Foxx v tomhle filmu nehraje Electra ze Spider-Mana, on tady hraje toho gangstera z Baby Drivera.

Eternals (2021)

Marvel sliboval něco nového a já rád uvítám změny. Bohužel tady změny jsou, ale nefungují. Jako první je počet a hlavně prostor deseti nových hrdinů. Mým oblíbencem byl Kingo s jeho sluhou a Druig. Zbytek postav je takový všelijaký. Ikarus a Sersi jsou 2 zamilovaní a ploše napsaní skauti, Sprite je otravný a ubrečený děcko, Gilgameš řekne ve filmu tak 10 vět a je pro děj naprosto nepodstatný, Angelina Jolie už je trochu podstatnější ale její prostor je taky asi 10 minut, Ajak je ve filmu vidět tak pětkát, Makkari je němá a její prostor ve filmu jsou tak 4 minuty (žádný budování charakteru) a Phastos, kterej bohužel má prostoru dost ale na mě působí hrozně otravně. Další bod je tempo. Film je neskutečně vysvětlovací a méně akční, což nevadí první půlku filmu, kdy se uvádí celá zápletka děje, v druhé půlce už zmíněný děj je velmi předvídatelný a zmíněné kecy ho jen zdržují. Akce je dobrá. Ve filmu jsou tak 4 velký akční scény a všechny jsou super. Za zmínku stojí audiovizuál, kterej je překvapivě na hodně dobré úrovní (hlavně vzhled a ozvučení Nebešťanů je neskutečný). Závěrem řeknu, že film nenadchne jako nový Chang Chi ale taky nenasere, jako Venom 2. 50%

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Jedním slovem slabota. Hlavní zaporák, kterej v komiksech je brutální a vraždí hlava,nehlava tu zabije asi 3 lidi. Film ( a i Carnage ) se chlubí nějakým masakrem ale ve filmu není ani kapka krve ( ve filmu, kde hlavní zaporák je vraždící maniak ). Akce je úplně o ničem, scénář neskutečně odbytej a humor naprostý cringe. Film má 90 minut, za kterých se absolutně nic nestane a důležitých je tak posledních 15 minut. Zbytek filmu je vyplněn (NE)vtipnou manželskou poradnou Eddieho a Venoma, Clectuse, který filozofuje o životě a nebo nejhoršího policajta v LA. Jediné, co stojí za to, je herecký výkon Woodyho a Toma, zbytek stojí za starou belu. 40% (ztráta času).

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Konec první série absolutní zklamání a naprosto promrhaný potenciál na zajímavou druhou řadu. Krom toho mít během her nějakého favorita (můj byl 218) je též zbytečné, protože už od prvního dílu je zřejmé, kdo hry vyhraje

Rychle a zběsile 9 (2021)

!!!!!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!!!!!  Po všech těch memech na redditu a těch hrůzných recenzích jsem se rozhodl si o filmu udělat vlastní obrázek. To, že serie už má s auty jen celkem nic společného jsem si už celkem zvykl a jediná scéna, která má něco málo společného s auty je na začátku (a je to asi nejlepší scéna celého filmu). I tak tady jsou i ty auta hozený stranou. V minulých dílech se rodina (já tomu už po tom redditu nemůžu říct jinak) vypořádávala s tanky, ponorkami a píčovinami ale alespoň při tom seděli v hezkých autech. Ty už ani tady nejsou (teda až na Vina Diesela bůh ví kolik let ojetou Dodge ale ta už taky nikoho nezajímá). Co se akce týče, tak je to úplně jednoduchý. Prostě k autu přidělejte magnet a převrátit třeba vojenskej obrněnej vůz není problém. A když ještě tomu máte rodinu, tak není co řešit. Asi chápete, že akce je hodně nudná a scény typu, že na dominika se svalí 10 borců a on s nimi strhne podlahu je výsměch. Já už fakt jen čekám na to, až se Dom s jeho rodinou připojí k Avengers a budou bojovat proti Thanosovi (nebo co se teď v tom Marvelu děje). Scénář je opět naprosto jednoduchej. Vemte... co já vím, třeba Johna Cenu či jinou celebritu (příště třeba Travisse Scotta, Donalda Trumpa nebo třeba Ronalda. Meze se opravdu nekladou), napište, že je to sourozenec někoho z hrdinů a scénář je na světe. Jinak ozvučení aut a zvuk celkově je dobrej, to samé hudba. Objevil se tu hrdina z Tokijské jízdy a rád bych s ním konečně další pokračování, protože tohle už mě nudí. A taky Francis Nganou si tu zahrál sekuriťáka, to bylo taky super. Závěrem řeknu, že film je velkej propad kvality. Auta tu nejsou, akce je o hovně, herectví se kamsi vypařilo a důvod, proč jsem v kině neusl jsou flashbacky a camea starých postav (což je tak 15% filmu). Už aj ty hloupý kecy o rodině se omrzely. 45% (hrůza).

Mortal Kombat (2021)

!!!!! OBSAHUJE SPOILERY!!!!! Další film podle videohry (tentokrat to dopadlo lépe než warcraft). Pokud jste hráli nějaký mortal kombat singleplayer (ja mám za sebou jen ten z roku 2011 a “X”) tak vás tady nic moc nepřekvapí co se týče příběhu. Až na to teda, že turnaj mortal kombat se zde vůbec nekoná. Jo celou dobu se tu o tom mele ale skutek utek ( a z hlediska příběhu to dává i smysl že se nekoná ). Je tady lákání na další díl, kdy na konci vidíme odkaz na Johnyho Cage, ovšem nevím s kým hlavní hrdinové budou v dalším díle zápasit, protože většina záporných postav jsou mrtvý. A ano akce a fatalities jsou neskutečně zábavný a cool, jen se bojím aby pokračování nebylo tak trochu nuda. Dále musím zmínit casting. Ten je naprosto dokonalej a herci jakoby vypadli z těch her. To samé platí o kostýmech a efektech. Závěrem řeknu, že tohle není nic, co by udělalo nějakej průlom v kinematografii (jako se o to třeba snažil warcraft). Film stejně jako hry má nabídnout pouze brutální zábavu a v tomto oboru exceluje. 70% (jako bych byl zpátky v devadesátkách).