Tři zlaté vlasy děda Vševěda (1963)

Nejlepší filmová verze. Zajímavé "vizuální" efekty, hra se světlem (kamera: Ivan Frič). Mé hodnocení: 70%.

Déšť (2008)

Mé hodnocení: 60%. Viděno: 29.03.2009 (Febiofest 2009).

Dračí kletba (2006) (TV film) odpad!

Opravdu duchaplné dialogy! :-)))

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Velmi nudný příběh. Mé hodnocení: 55%. Viděno: 13.12.2012 (Půlnoční premiéra / ČSFD projekce).

Atlas mraků (2012)

(1. projekce / 22.11.2012 - půlnoční premiéra / BIO OKO): Opravdu neobyčejný film! - Jdu kupovat knihu a pak musím na další projekci. Zážitek musí ve mě ještě uzrát a musím to všechno vstřebat. Některé scény musí brát člověk trochu i s nadhledem a pak se to bude líbit moc. Velké uznání maskérům k tomu co dokázali. Některým kritikům se nelíbilo, že herci hrají více postav najednou, ale dle mého názoru to bylo nutné a dopadlo to skvěle. Mé hodnocení: 85% - - - - S časovým odstupem mé hodnocení: 90%. - - - - (2. projekce / 01.12.2012 / Premiere cinemas Hostivař): Po přečtené knize a druhé projekci musím uznat, že je to výjimečné dílo! Zapůsobilo to na mne mnohem silněji než když jsem to viděl poprvé. Tentokrát jsem si všímal i některých detailů, které jsem pochopil až díky knize, nebo mi poprvé unikly. Mnohem více jsem si užíval i technickou stránku filmu - režii, skvělý střih a opravdu dokonale zkomponovanou filmovou hudbu! (soundtrack si pouštím pořád dokola). Mé hodnocení (po 2. projekci): 100% (film), 100% (kniha), 100% (soundtrack).

Poslední skotský král (2006)

Šíleně věrohodné a mrazivé. Forest Whitaker byl neuvěřitelný - tady neuvěřitelně uvěřitelný! :-) Mé hodnocení: 90%.

Haka (2012) (studentský film)

Viděno (10.11.2012) v rámci festivalu "Český tučňák 2012". Pro mne nejlepší film z pětice finálových filmů. Mé hodnocení: 90%.

Pan Jezevec (2012) (studentský film)

Vtipnou formou natočený snímek. Lesní bar je kouzelný! :-) Viděno: 10.11.2012 (Festival Český tučňák 2012). Mé hodnocení: 80%.

Záblesky chladné neděle (2012)

Je pravda, že kdyby tento film nebyl promítán v rámci ČSFD premiéry, určitě bych o něj ani okem nezavadil a do kina určitě nešel ... ale to by byla opravdu velká škoda! Přišel bych o hodně. Naprosto příjemné překvapení (souhlas s uživatelem "prsvl"). Podle traileru to vypadalo na hroznou blbost, ale chápu, že to "pomalé plynutí" o kterém mluvil pan režisér Pokorný a ta celková atmosféra filmu se do 90 vteřin prostě vměstnat nedá. -- Jinak na tradiční nízké hodnocení jakýchkoli českých filmů jsem si již zvykl a snad by mi to i chybělo, kdybych se občas nemohl pokochat nějakým tím šťavnatým textem, a snad je to tak i dobře :-) -- Velká poklona patří hlavně Adéle Petřekové. Za její "moravský naturel" (který je mi docela blízký a sympatický) bych přidal další hvězdu navíc. -- Celkový dojem je víc než dobrý a opravdu jsem se celou projekci dobře bavil. -- Mé hodnocení: 75%

Pokání (2007)

Mé hodnocení: 95% / viděno: 02.02.2008.