Elysium (2013)

Docela vydařený soundtrack (85%). Mile mě překvapila J. Foster jako záporačka. Oslovilo mě i pár zajímavých momentů (politicko-sociálně-etických). Mé hodnocení: 67%. Viděno: ČSFD projekce, 28.08.2013.

Slunce, seno, jahody (1983)

Filmy Zdeňka Trošky 80. let a filmy, které natáčí dnes je úplně něco jiného. Slunce, seno, jahody - je úžasná komedie a bez nadsázky je naprosto "ze života" (vím o čem mluvím - vyrůstal jsem v podobném prostředí). Ani po letech neztratil nic na svém kouzlu. Dvojka (Slunce, seno a pár facek) je ještě na stejné úrovni, ale trojka již sklouzává k dnešním Troškovým "kameňákům". Mé hodnocení: 90%.

Útok na Bílý dům (2013)

Tak tohle jsem si opravdu užil! Už dlouho jsem neměl takový příjemný pocit po návštěvě kina. Čekal jsem katastrofu, ale ona to katastrofa opravdu nebyla :-) ... Naštěstí to tvůrci nepojali jako vážně míněný katastrofický velkofilm. Přesně vyvážený poměr napětí i humoru. Některé scény z vládní americké byrokracie mohly působit až absurdně, ale popravdě řečeno, mi to dost připomínalo dění v mém zaměstnání (takže nebudu raději komentovat). Každopádně nutno vidět v kině - hromadný zážitek s ostatními diváky je (až nakažlivě) žádoucí! :-) -- Viděno: 17.07.2013 (ČSFD projekce) -- Mé hodnocení: 95%.

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama (2013)

Opravdu milé překvapení. Dorota Nvotová je prostě živel. Film/dokument měl spád, skvělou hudbu i kameru. Po skončení projekce jsem měl pocit, že jsem nabitý nějakou zvláštní pozitivní energií. Přirozený a svérázný projev hlavní aktérky byl naprosto okouzlující. Viděno: 23.05.2013 (ČSFD projekce). Mé hodnocení: 95%.

Láska nebeská (2003)

Tady není co řešit :-) Mé hodnocení: 100%.

Předtucha (2007)

Mě se to moc líbilo. A Sandra mi (v tomto filmu) vůbec nevadila (jako v jiných jejích filmech). Mělo to napětí a gradaci do poslední minuty. Mé hodnocení: 79% / viděno: DVD.

Muž, který se směje (2012)

Krásné "burtonovské" vizuální zpracování. Dějově to mělo také docela svižný spád (možná je to i tím, že konečně po dlouhé době film, který má kolem 90 minut!). O některých Hugových románech mám sice své mínění a začínají mě nudit, ale tohle téma mě bavilo. Mé hodnocení: 93% (viděno: 16.04.2013 / Dny evropského filmu).

Lesní duch (2013)

To, že se jedná o "nejděsivější film jaký kdy uvidíte" je opravdu silně nadnesené a srážím za to jednu hvězdu. Je to spíš nechutné - než hororové. Nechutností se to blíží filmu "Hranice smrti (2007)", ale i přes to musím dát hodnocení kolem 35-40% za několik málo "krásných" hororových momentů :-) -- Původní film z roku 1981 jsem neviděl. -- Viděno: 03.04.2013 (ČSFD projekce).

Můj pes Killer (2013)

Docela zajímavý námět, ale strašlivě utahaný film! Nejvíce mě pobavila scéna kdy "hooligans" paří v bytě na skladbu "Žijeme len raz" :-)) - za to je ta druhá hvězda. Mé hodnocení: 40%. Viděno: 17.03.2013 (Febiofest / porotce).

Nezvěstné děti (2012)

Mé hodnocení: 40%. Viděno: 16.03.2013 (Febiofest 2013, porotce).