Yves Saint Laurent (2014)

Životopisný snímek o módním návrháři, který je zaměřený zejména na jeho osobní vnitřní boj introvertní až plaché osobnosti ve světle úspěchu celosvětové slávy. Viděno: 23.03.2014 (Febiofest 2014). Mé hodnocení: 75%.

Knězovy děti (2013)

Velmi milé překvapení a pro mě jeden z nejlepších filmů na Febiofestu 2014. Tragi-komedie, ze které místy až běžel mráz po zádech. Příjemný a duchaplný humor. Vizuálně naprosto skvostné. Klobouk dolů před kamaramanem (Mirko Pivčević). Viděno: 24.03.2014 (Febiofest 2014). Mé hodnocení: 90%.

Znamení (2002)

Takhle má vypadat to správné napětí. Musí se to správně "okořenit". Pokud je toho koření příliž - není to k snědku.

Král džungle (1997)

Zajímavé efekty, ale tyto "trapné komedie" mi prostě nějak nesedí. Mé hodnocení: 50%.

Protivný sprostý holky (2004)

Jedna z těch lepších verzí "náctiletých středoškolských komedií". Mé hodnocení: 57%.

Pojedeme k moři (2014)

Smekám před Jirkou Mádlem. Zanechalo to ve mě natolik silné emoce, že jsem již v první třetině filmu o plném počtu hodnocení vůbec neváhal. Půl roční hledání dvou hlavních hrdinů se vyplatilo. Bylo to přirozené, vtipné a byl jsem (po dlouhé době u českého filmu) i na závěr správně dojatý. Doufám, že tohle nebyl poslední Mádlův režijní počin! -- Viděno: 10.04.2014 -- Mé hodnocení: 90%.

Need for Speed (2014)

Není to zrovna moc můj oblíbený filmový žánr. Místy to připomínalo klasické "béčkové" filmy a některé romantické scény občas sklouzly do telenovely, ale celkově to byla jízda a nářez :-) Divák u toho nemusí ani moc přemýšlet a jen si užívat krásná auta a adrenalin při (bravurně natočených) honičkách. Musím dát nakonec dobrých 60%. Viděno: 12.03.2014 (kino).

Grandhotel Budapešť (2014)

Klobouk dolů pane Andersone. Skloubit dohromady dechberoucí vizuální stránku filmu spolu se skvělými hereckými výkony a to všechno provázané "chytrým" humorem to chce už jo nějaký cit pro filmařinu! :-) Příběh byl naprosto neodolatelný, střih, kamera, citlivě a vtipně volená hudba .. no ale ten ďábel Willem Dafoe byl stejně nejlepší :-) Obrazově to bylo krásné jako Amélie, obsahově jsem si zavzpomínal na Menzelův film, hořkosladkým humorem mi to připomínalo Benigniho film (La Vita è bella), vizuálními efekty zase Karla Zemana, ale ve výsledku to byl originální a jedinečný Wes Anderson, který mě tímhle snímkem naprosto dostal. - Viděno: 13.03.2014 (kino). - Mé hodnocení: 99%. - Druhá projekce: 29.03.2014 (kino).

Odložené případy (2003) (seriál)

Když není na co v TV koukat, "Odložené případy" to vždy jistí! ;-) Mé hodnocení: 80%.