Špinavý trik (2013)

120 minut nudy a 9 minut napětí / humoru / akce. Nechce se mi věřit těm 10 nominacím na zlatou sošku. Mé hodnocení: 60%.

Gravitace (2013)

Velkou zásluhu na celkovém dojmu z filmu má hudba (Steven Price by si zasloužil zlatou sošku v této kategorii). Viděno: 06.10.2013 (IMAX, 3D). Mé hodnocení: 90%.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

100% krása! Překvapil mě Ben Stiller jako herec a nadchnul mě Ben Stiller jako režisér. Jeho nejlepší herecký výkon doposud. Dechberoucí a originální titulky (jak ty úvodní tak závěrečné). Sice jsem v závěru některé pointy tušil dopředu, ale nic to nemění na tom, že tento film řadím mezi to NEJ co jsem kdy v kině viděl. Mé hodnocení: 100% / viděno: 29.12.2013 (KINO).

V peřině (2011)

V žádném případě nesdílím zdejší "odpadovost". Nelze to srovnávat s jinými "odpadovými" filmy, které si toto hodnocení opravdu zaslouží. Film "V peřině" je opravdu originální, vizuálně krásný a místy i docela vtipný. Mé hodnocení: 51%.

Tango libre (2012)

Pořád jsem nevěděl jak tento film ohodnotit. Byl to tedy pořádný úlet. Nejdříve mi to něčím připomínalo filmy Bohdana Slámy (první dvě třetiny filmu), ale okořeněné nenápadným humorem. Humor propukl až na konci filmu. Hořkosladké - místy až absurdní, ale něčím mě to oslovilo. Také jsem určitou dobu navštěvoval různé kurzy (sice ne přímo tango / bachata, merenge, salsa, ap.) takže jsem si hezky zavzpomínal. Nakonec po odstupu dávám "Tangu libre" 75%. -- Viděno v rámci 16. Festivalu Francouzského filmu (25.11.2013).

Poseidon (2006)

To je strašné. Jako nějaká TV inscenace. Opravdu líčení, oblečení a dialogy jako z nějaké telenovely. Více než 30% nemohu dát.

Úhel pohledu (2008)

Skvělý snímek, který má stále spád a nemůže ani na vteřinu unavit. Napětí docílené přesným střihem. Viděno: DVD, mé hodnocení: 85%.

Zvíře (2001)

Jedna hvězda za černocha ;-) .. jinak děs.

Maverick (1994)

Mé hodnocení: 49%. Hrozně mě to nudilo.

Svatá čtveřice (2012)

Viděno omylem :-) (změna programu v rámci projekce "Kinobus"). Zase takový průser to nebyl a dokonce to bylo hodně vtipné! Mé hodnocení: 60% (viděno: Kinobus, 30.08.2013)