Penelope (2006)

Ospalou, sem tam příjemnou pohádku oživila Reese Witherspoon v netypické roli. To je asi jediné, co jsi z Penelope pamatuji...

Rachel se vdává (2008)

Anne Hathaway je vhozena do výborně rozehrané partie, kde každý postupně odkrývá své karty. Pomalá a soustředěná režie vdechuje filmu nádech "artovosti" a intimnosti, společně s uvěřitelnými a lidskými postavami zahranými vesměs ne moc znamými herci. Výjimkou je právě Anne Hathaway, jejíž výborně zahraná, excentrická a sarkastická Kym, dusící v sobě neuvěřitelnou bolest je jakýsi bod, kolem kterého se všechno tak příjemně točí až do realistického závěru, kde něco končí a něco ne.

Smrt on-line (2008)

Místy mrazivý thriller čerpající inspirace z několika posledních úspěšných filmů včetně Saw. Film stojí a padá na zápletce, která konzistentně příliš nedrží a děj jakoby přeskakuje některé vysvětlující pasáže a přijde už s hotovým řešením. Jindy sympatická a dobře hrající Diane Lane je nevýrazná, což ani tak nevadí, Smrt on-line stejně v hlavě dlouho nevydrží.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Přes velikou nedůvěru se tenhle mejdan celkem povedl! Pravda, občas trochu zředěný, jindy přeslazený, Kutcher je stále nesnesitelný idiot a Cameron ani pod tří metrovou vrstvou make-upu už není tak roztomilá jako kdysi. Pokud pánové dáte padáka svému mozku a vy dámy kopačky tomu svému, budete se docela dobře bavit. Ať začne mejdan!

Paříži, miluji Tě (2006)

Jak už zde někteří napsali, hlavním problémem je kolísavost mezi kvalitami povídek. Herci jsou výborní, ale pro příště bych vybral jen ty nejlepší kousky a rozvedl je. Moji favoriti: Le Marais, Tuileries, Bastille, Place des Victoires, Tour Eiffel (dokonalost), Quartier de la Madeleine (stylovost a atmosféra), Faubourg Saint-Denis.

Bláznovo zlato (2008)

Jak vykout filmvé zlato? Nemusíte být Steven Spielberg, klidně...třeba...neumětel Andy Tennant s občasným štěstím na dobrý scénář (Hitch). A to si pak řekne: "Hm, jak udělám nějakou filmovou bombu, aby tam bylo všechno, co ti hloupí diváci chcou?" A tak vymyslíte podprůměrnou báchorku o hledání pokladu, protože je to přece in ne? Každý chodí na Šifry a Lovce pokladů! No, ale studené kostely a temné krypty nevypadají dost cool, tak se to bude odehrávat na Floridě a Bahamách!!! "Jsem to ale génius." Teď herci. Takový McConaughey, herec nic moc, ale určitě to přijme, stejně jen rád ukazuje svaly. Nějakou sexy kost, co třeba ta Kate Hudson? Od Klíče je čím dál nesnesitelnější, ale ta skočí po všem, kde je romantika. Pár trapných a pár ucházejících vtípků a hotovo. Ještě název, třeba Bláznovo zlato? Ale kdeže, tohle je minimálně Imbecilovo zlato.

Soredemo boku wa yattenai (2006)

Vynikající soudní drama, jež jako většina japonské kinematografie doplácí na zbytečně dlouhé scény. Navzdory tomu budete hlavnímu hrdinovi (jako vždy slušný Ryo Kase) se zatajeným dechem držet všechny palce co máte plus i malíčky a ty další prsty, protože i když vlastně jistě nevíte, zda je vinen, věříte mu. Kritika soudního systému Japonska se Suovi povedla jemně zakomponovat pomocí beznaděje, ignoraci a lenosti byrokratických úřadů a policie a krutou reálnost tohoto uměle vytvořeného světa si plně uvědomíte při posledních hrdinových větách.

Šinobi (2005)

Epická fantasy nepostrádá poutavý a úderný příběh, stylové hrdiny ani nadprůměrnou bojovou choreografii.

Dororo (2007)

Nápady nabitá fantasy s roztodivnými zrůdkami (wrestlující ještěr vede) a potoky krve. Škoda, že originální příběh se zářivými hvězdami japonského filmu nedostal větší rozpočet.

Průvodce (2008)

Čerstvě Oscarem ověnčené drama ze Země vycházejícího slunce si vás musí podmanit jako mě. Skromně a jemně natočený neobvyklý příběh o muži, jež po zklamání životem našel štěstí v poněkud bizarním zaměstnání. Smutná nálada, která převládá zejména v podobě nešťastných výjevů, které se hrdinovi jakoby náhodně ukazují (chobotnice, lososi), se šikovně mísí s naopak velmi šťastným vyzněním a pocitu sounáležitosti s postavami. Toho se podařilo dosáhnout díky opravdu lidským vykreslením postav a také výborným hercům, především Masahiru Motokovi v ústřední roli. Nádherná hudba jen umocňuje další filmvé kouzlo ze země Sakur.