Denní hlídka (2006)

Překvapivě kvalitativně stejné jako Noční hlídka - se všemi klady i zápory. Technická zběsilost vs. přespřílišná epičnost a zkratkovitost příběhu.

Noční hlídka (2004)

Obsahově zajímavé a nápaditě, leč nevyrovnané a místy nepřehledné zpracování mě příliš nenadchlo. Ano, spousta věcí tu má něco do sebe, už jen prostředí špinavé tváře Moskvy a pár fascinujících existencí, ale tempo je i přes zběsilý střih poměrně ospalé.

TRON: Legacy 3D (2010)

Audiovizuálně bez debat umělecké dílo, které i po letech bude vyrážet dech. Herci vpohodě, až na herecky osmibitového Hedlunda. Příběhově chudší, ale upřímně, kdo se na to nedíval hlavně pro tu obrazovou stránku?

Chlupatá odplata (2010)

Zajímalo by mě, proč si filmaři už několik let myslí, že rodinné filmy jsou pro jedince s IQ houpacího mývala.

Mulberry Street (2006)

Přefiltrovaná nízkorozpočtová zombie jízda. Poměrně milé žánrové překvapení, i když naspeedované videoklipové klišé je pořád klišé.

Máme rádi velryby (2012)

Příjemné, herecky zajímavé drama, zůstavající pěkně v šablonách a nic nového nepřináší. Pro sealife včetně velryb mám slabost, takže jsem se příliš nenudil a to velrybí videoherní intro mi až tak nevadilo. 5/10

Piraňa 3D (2010)

Piraňa 3D velice poctivým žánrovým počinem a překvapením tohoto roku, který nabídne cílovému publiku naprosto vše, co se od brakových zvířecích hororů očekává: dunivá muzika, krásní mladí lidé, nějaké ty nahé scény, litry a litry krve. To vše v rámci žánru šlape jako hodinky, nikde není vyloženě hluché místo. Je to béčko, je to povrchní, je to hloupé, ale za každý z těchto přívlastků jde bez problémů dosadit slovo zábava, čemuž pomáhá vydatně i 3D formát.

Piraňa 3DD (2012)

Nerozumím zdejším názorům, je to sice slabší než překvapivě dobrá jednička, ale panebože vždyť je to kur***ká zábava! 90% béčkové produkce se může před totálně magorskými zuby piraní schovat. A podle konce se už nemůžu dočkat pokračování! SPOILER: (ve čtyřce by se rybky mohly dočkat Cameronových křídel?)

Válka Bohů (2011)

Vizuálně luxusně zabalený teenage mišmaš řeckých bájí (Bohy hraje casting Twilight, opravdu?). Jen bych rád věděl, kde byla ta válka bohů...

Resident Evil: Odveta (2012)

O maličký ústní lalok zombie lepší než čtyřka. Jediný pořádný klad (a ještě možná Bingbing Li) tohoto spatlaného výplachu.