Hotel Transylvánie (2012)

Další schizofrenní animák, který na primitivní příběh určený dětskému divákovi nabaluje popkulturní odkazy, které nikdo z kategorie 0-12 nepobere. Zachraňuje to tak slušná zábavnost a pár originálních nápadů.

Tranzit (2012)

Napínavý thriller, který drží slušné tempo od začátku až do konce. Škoda, že oproti Seconds Apart vizuál vypadá béčkově a celý příběh stojí na otřepaných principech.

Seconds Apart (2011)

Zneklidňující atmosférou prosáklý snímek, pohrávající si s myšlenkou psychické provázanosti dvojčat. Úvodní ruleta je parádní, bohužel žádný další výrazný moment již nenastane. Scénář, ačkoli svým způsobem velmi originální, se utápí ve fádnosti a nenaplní svůj potenciál. Pochválit ale musím bravurní technickou stránku i herce. J.A. Negret mě rozhodně zaujal.

Učitelka (2007)

Dánský dětský mix hororu a komedie. Herecky solidní, příběh klasičtí lupiči těl a některé scény dokonce geniální. Leč, pořád jsou to jen evropští baby body snatchers.

Husk (2011)

Panenky, robůtci, medvídci, břichomluvecké loutky, pneumatiky, houby, slizy, liány, telefony, počítače, kazety, kostky, kruhy, žáby, ovce, králíci, děti, osiřelé děti...ano, teď i strašáci do zelí. Brrr.

Terra Nova (2011) (seriál)

Dinosaury a podobné prehistorické krasavce mám prostě rád natolik, že mi ty rodinné problémy (jsme 85 milionů let bez pořádného zázemí, za plotem běhá dvacet druhů raptorů, ale holka potřebuje vědět, co má dělat na prvním rande) až tak nevadily. Co je ovšem horší, je to nesnesitelné natahování a zbytečné dávání přednosti banalitám na úkor veskrze originálního a promyšleného příběhu.

Divoši (2012)

Přes všechny ty filmařské laskominy v podobě úchvatné kamery, režie apod. jsou Divoši vpodstatě průměrnou dirty kriminálkou.

Fontána (2006)

Vizuálně neskutečná podívaná. Děj není ani tak podstatný, jako samotná hloubka filmu. Fontána je přiměřeně dlouhá, nádherně zpracovaná a skvěle zahraná úvaha, jež si pohrává s myšlenkou života a smrti. Výborná kamera, dialogy a hudba. V každé scéně se snažíte podchytit nějaký náznak, který by vám pomohl přijít na každý skrytý symbol a rozluštit obecné nebo čistě vaše poselství Fontány. Což přivádí lidské smysly do filozoficky-zkoumavé pozice, ale jako celek by vám mohlo ledacos uniknout. Fontána totiž ve svém celku není tak složitá, jak by se na první pohled zdálo.

Most do země Terabithia (2007)

O filmu Most do země Terabithia se píše jako o fantasy filmu. Když k tomu navíc přidáte to, že je od tvůrců Narnie a pár fotek s fantaskním světem, čekáte podobný výlet jako v Narnii. Most do země Terabithia je ale spíše rodinný film s fantasy prvky. Překvapivě je natočen velmi citlivě, opravdově a tak nějak prostě snílkově, že vám nakonec ani nebude vadit, že celý ten fantaskní výlet se na plátně odehrává dohromady asi tak 10 minut...

Dreamgirls (2006)

Bez debat je to jednoduchý, zato úchvatně natočený, ztvárněný, zahraný i zazpívaný film. Dreamgirls stojí na nekomplikovaném, avšak velice emotivním příběhu. Dvě nejsilnější scény - Hádka mezi Effie a zbytkem skupiny a balada Listen, kde Deena dokazuje manželovi, že je výborná zpěvačka srší takovýma jiskrama, které z Moulin Rouge či Chicaga udělají chudší příbuzné. Dreamgirls hýří barvami, tancem a skvělými písněmi. Černý koktejl, který prostě chutná dobře a je jedno, jak je složitý.