Roboti (2005)

Prostý, nenápaditý příběh Robotů vyvažují skvělé nápady a "hračičkovství". Roboti na mě udělali snad větší dojem než např. pixarovští Úžasňákovi (i když co se týče animace a vypravěčství, Pixar stále nemá konkurenci) díky svým přesným vtípkům a povedeným kulturním odkazům.

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Obstojný kraťas. Dokonce lepší než celé třetí pokračování. Jenom charaktery postav by už konečně mohly začít někam směřovat. Shrek dělá pořád ty samé chyby, aby je vzápětí napravil (a v dalším díle je udělal zase). Oslík už začíná být MÍRNĚ otravný. Pár výborných vtipů, ve kterých září především Kocour a Perníček, však ze Shrekoledy dělá příjemný oddychový zážitek na vánoční večer.

Primal (2010)

Zajímavý nápad o podivné jeskynní malbě varující před něčím, co i z Bob a Bobka udělá krvelačná monstra lačnící po lidském mase, si podráží nohy hnusnými triky, nelogickým chováním postav a absencí opravdového napětí.

Temná legenda (1998)

Vpodstatě kopíruje Vřískot a podobné slashery. Jediné, co lze Městské legendě přiřknout jako klad, je rychlý spád a dynamičnost...Ovšem logika a tupost postav zážitek zabije mnohem efektivněji, než vrah ve filmu.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Piráti připluli po rozpačité dvojce nějak solidně zakončit trilogii. Jenže na konci světa je nuda jak vrata. Překombinovanost a scénáristova bezradnost čiší z každého záběru. Nechce se mi rozepisovat ke všem nedostatkům, ovšem trojka je jasně nejslabším dílem a nechtěně potvrzuje i jistou zbytečnost existence druhého dílu.

Se slovníkem v posteli (2003)

Se slovníkem v posteli není příliš originální a ani nijak objevná romance. Přesto film nenudí a naopak diváka upoutá nádhernými lokacemi, podmanivou hudbou a dobře vykreslenými a zahranými postavami. 7/10

Hra na utrpení (2008)

Bez průtahů, je to blbé, nudné a divné. Tři příběhy, z nichž zajímavý a alespoň trochu strašidelný je ten s klaunem (ale jen proto, že pracuje s osvědčenými rekvizitami a těží z mého panického strachu z hnusně nalíčených potvor), které mají mít něco společného. Jenže ono šokující protnutí dějových linií z části nedává smysl (viz všechny scény s psychiatričkou) a z části je jednoduše stupidní (od motivace vrahouna přes jeho způsob likvidace obětí).

Kletba z temnot (2012)

Bohužel. Další obyčejná vymítačská báchorka bez atmosféry, která se z paměti vypaří dřív, než dibbuk z těla hostitele.

Titanoboa: Had (2012) (TV film)

"Miluje vše, co chcíplo." Ano, to jsem přesně já. Navíc, když je to přerostlé a nemá to nohy, to je teprv slast. Proto dokument o nově objeveném dosud největším hadu na světě selhává právě kvůli laxnímu vykreslení hlavního monstra a jeho života. Polovina dokumentu je naprosto o něčem jiném a druhá polovina repetativně spekuluje a přehrává ošklivé animace, celý dokument navíc vrcholí dokončením polystyrenového modelu, který později sloužil jako propagační materiál tohoto dokumentu. V budoucnosti doufám v lepší zpracování tohoto významného objevu. Nebo mu raději přidejte pár sci-fi vlastností a šoupněte ho do některého z dílů Primeval.

Vražedná sekera II (2010)

Opakovaný vtip přestává být vtipem, což se naplnilo i u Hatchet II. Postavy jsou oproti minulému dílu nesympatičtější než nesmrtelný zabiják, který se stále nemůže rozhodnout, na kterém břehu života vlastně stojí.