Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Knižní předloha se mi zatím nedostala do rukou, přesto se dá docela odhadnout, co filmové Veronice chybí. Veronika se rozhodla umřít. Sere jí totiž celý svět, od rodinných stereotypů až po módní průmysl. Příběh se točí kolem myšlenek hlavní postavy, která pátrá po smyslu a spravedlnosti života. Sarah hraje slušně, leč ony myšlenky a pocity se promítají jen tak zběžně a Veronika se rozhodla zemřít tak nakonec nabízí nepříliš strhující melodrama.

Hatchet (2006)

Nenáročná, přehnaně brutální zabíjačka, kde si celistvostí svých těl nemůže být jistá žádná postava. Sympatická pocta žánru.

To, co dýchám (2007)

Docela se divím nepříznivému brblání ze zámoří. "Iňárittovské" puzzle drama debutanta Leeho splňuje veškeré požadavky oscarových černých koní. Herecky spolehlivé obsazení (Garcia, Whitaker), i známé tváře urputně dokazující, že umí hrát (Fraser, Gellar) plus dostatečně jímavý a tragický příběh. Technicky není také co vytknout, atmosféra funguje. Jediný moment, kdy se film trochu přidusí je to krkolomné a chvílemi nelogické provázání příběhů.

Černá hodina (2011)

Chápu všechny rozčarované reakce od obsazení až po kvantum nelogických scén a vzhledu vetřelců. Ale zábavné to je vícemnéně celou stopáž.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

"Get away from her, you bitch!" Normálně zběhlý divák ve sci-fi a konspiračních teoriích nemá absolutně šanci pochytat všechny popkulturní narážky. Ale i tak je to vydařená komedie s výborným obsazením a solidním roadmovie tempem.

Zakázaná zóna (2010)

Cestománie mezi ufounskými chobotnicemi. Možná chvílemi atmosférická, možná hodna úcty za ty šílené podmínky při vzniku, ale první půlhodina je bez debat monstrózní nuda. Druhá polovina a herci hodně dotahují, rád bych Monstra viděl s kapku větším rozpočtem a lepším scénářem.

Svět zítřka (2004)

Komiksácký feeling, retro kamera a vizuální orgasmus. Tenhle sci-fi mišmaš se opravdu povedl, překvapuje mě proto nízké povědomí o tomto snímku a režisérská neaktivita K. Conrana.

Temné stíny (2012)

Tim Burton býval filmový čaroděj s bezednou studnou morbidních, originálních nápadů. Faktem je, že se postupně vyčerpává, nicméně mě opravdu fascinuje tenhle hon na čarodějnice (čaroděje), který v plné síle odstartovaly právě Temné stíny. Film obsahuje spoustu nedodělků v příběhu i logice, postavy jsou často jen motivačně zbloudilé figurky, přestože jinak velmi zajímavé. Ale pořád je to Burtonův unikátně zpracovaný svět, takže podobné jednohvězdičkové výlevy zde ještě rozhodně nejsou na místě.

Jump street 21 (2012)

Nápaditá buddy komedie zbytečně se scházující pár teenage trapnými výstupy.

Dogani (2011)

Asi třetí film (nevěřte mi), který mi bez tlačení na pilu několikrát vehnal slzy do očí, bez mučení přiznávám. Velice silná látka, která více či méně kritizuje veškeré současné neduhy moderní společnosti od odcizení rodiny, přes justiční systém až po úplatkářství. Hlavním tématem je však zneužívání dětí, které je vykresleno až děsivě realisticky a opravdově. Výborně prokreslené postavy, hlavně morální dilema hlavního hrdiny, který se zpočátku chová jako srab a váhá mezi spravedlností a životní jistotou. Nejen Korejci prostě melodramata umí podat tak působově.