Zrodila se legenda (2014)

Takové až moc navoněné, CGI přeplněné MA, které mne nijak zvlášť neoslovilo a už v době psaní tohoto komentáře si z něj vybavuju tak půl filmu. Akční scény jsou takové nijaké, chválím různé změny úhlů a někdy i záběry z vlastních očí, bohužel je však často kamera na bojovnících až moc nalepená a tak se muselo dodně stříhat, což sice neubralo na dynamice, ale na přehlednosti už ano. Navíc se film snaží někdy tvářit až moc drsně a to na mě nijak nefungovalo např. (spoiler) to topení kurvy mělo být jakože něco ošklivého, ale natočeno je to bez jakéhokoliv napětí. Mno slabé tři... PS: Sammo Hung je neuvěřitelnej, v jeho letech budu rád, že vstanu z postele.

Zóna smrti: Čas odplaty (2015)

První SPL s podivně jakoby na poslední chvíli naroubovaným Donnie Yenem jsem nikdy v lásce moc neměl, protože až na pár soubojů je ten film prostě špatný, z části nudný a o ničem. Dodnes je mi záhadou proč je tak často označován jako něco, co musí člověk vidět, ale to už je na jiné povídání, protože SPL 2 se naopak povedlo hodně. Setkává se tu několik skvělých mlátiček (prakticky špičky v oboru) a je to sakra vidět. Paradoxně je film spíše příběhový a kupodivu to i celkem funguje. Člověk má konečně pocit, že scénář nevznikal jako spojka pro akční scény, ale spíše jako jejich součást. No a když dojde na akci tak to kurva stojí za to, scénu vzpoury ve věznici si určitě ještě párkrát zopakuji, stejně tak vlastně každou bitku co se ve filmu odehrála a co může být u MA žánru lepší vizitka než tohle? :) Kupodivu si tu mlátičkový highlight neodnesl Tony Jaa, ale Jacky Wu, což samozřejmě ničemu nevadí, jen sem to nečekal :) Jediná vada na kráse je opravdu za vlasy přitažený závěr a občas úplně zbytečné digitální triky.

Hitman: Agent 47 (2015)

Na hranici odpadu a to prosím nejsem fanoušek herní předlohy, ty poznáte podle těch odpadů :D (upřímně se jim vůbec nedivím). Aspoň se mi líbí, že sem tam stříkne krev, zazní fuck atp, za to dávám tu jednu hvězdičku. PS: Kdy konečně někdo pochopí, že Skip Woods je scénárista úplně na piču...

Univerzální voják (1992)

Poslední dobou nakoukávám filmy mého dětství a pozoruju, jak moc velká je paní nostalgie svině. Kupodivu to u Universálního vojáka vůbec neplatí, protože i po letech je ten film vlastně pořád celkem fajn. Emmerichova režie tady už pomalu dostává tvar (jo, něco i vybouchne a je to celkem slušná šupa :D) a vlastně i nápad s oživováním mrtvých vojáků se mi líbí dodnes (ve filmu je dokonce princip téhle nekromancie vysvětlen, i když... však víte). Akce je tu typicky devadesátkově usazená, takže nepůsobí přehnaně a jak Van Damme, tak i Lundgren jsou tu dost v pohodě. Takže zcela neškodné béčko, které si rozhodně za ty roky ostudu neudělalo a určitě si ho zase po letech znovu připomenu.

Akta X - Zakladatelova mutace (2016) (epizoda)

No tady teda budu spíš chválit. Pominu-li lež, že syndikát neuspěl s vytvořením hybridů (to si sám autor fakt nevzpomíná na Cassandru Spenderovou?!) a taky na směšně chatrné uvrtání agentů zpět do Akt-X, tak jsem s epizodou spíše spokojen. Atmosféra ústavu je naprosto bezchybná a ta (vy víte jaká) scéna je vynikající. Bohužel celek sráží to neustálé omílání Williama a těch rádoby flashbacků na neexistující události. Tady si Carter evidentně uvědomil jak celou linku okolo syna Muldera a Sculyové posral a tak se to snaží nějak vyžehlit, kdyby nechal tyhle nesmysly být, epizodě (a mému hodnocení) by to silně prospělo. Musím však říct, že jsem teď mnohem optimističtější.

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

Jsem velký fanoušek X-Files. Ten seriál opravdu žeru. Ani nespočítám kolikrát jsem ho celej viděl. Důvod je jasný - nikdo předtím ani potom nic lepšího nenatočil a bohužel to platí i pro Chrise Cartera samotného. První epizoda dlouho očekávané desáté řady je bohužel naprostej hnůj. Nejen že je tu popřená mytologie, kterou seriál devět let předtím tak pečlivě budoval, ale i chování postav je tady zcela postavené na hlavu. Mulder celou dobu hledal pravdu, na konci deváté série ji vlastně konečně našel a zaplatil za to nejvyšší cenu (trest smrti, kdyby si někdo nevšim). Pak mu bylo odpuštěno v chabém druhém filmu. No a teď si člověk, co na vlastní zažil vzlet obřího létajícího talíře, nákazu "černým olejem", fyzické proměny mimozemského lovce, farmu plnou klonů jeho sestry, vlastní únos mimozemšťany, atd... bavíme se tu o Mulderovi co dokázal dočasně díky mimozemskému viru číst myšlenky a já už ani nevím co všechno, tak přesně tento člověk hned v první epizodě, na základě zcela směšných "důkazů" prohlásí: "celých těch devět let mě vodily za nos" - to jako vážně? Ani nevím jestli se mám smát, nebo brečet. Každopádně je tato epizoda průser i proto, že se toho snaží za velmi krátkou stopáž říct strašně moc a tak krom velmi chatrného znovuotevření Akt-X neřekne vlastně vůbec nic. PS: A ten obživlej kuřák už je opravdu jak špatný vtip a to byl dřív má nejoblíbenější postava...

Temný obraz (2006)

Buď jsem nepozorný divák, nebo mi ta vražedná pointa (kterou bych od adaptace Dickova románu čekal) nějak unikla. Jako experiment jistě zajímavé, ale i přes výbornou atmosféruz mě to nijak zvlášť neuchvátilo.

Hybná síla (2015)

No to byla opravdu tragédie. To že bude čistě akční film mít debilní scénář jsem schopen překousnout, když by alespoň ta akce za něco stála, jenže ona nestojí. Choreografie mlátiček a přestřelek je strašně jalová a ještě navíc s příšerným střihem. To si pak při sledování začnu všímat ruzných nesmyslů, které by jinak skryla dobrá akce (např. to že si Alex jako naprostá profesionálka ani neověří jestli má ve zbrani náboje, nebo velmi podivné chování policie, která se snaží zastavit auto způsobem ala GTA atd...) Olga je sice pořád hezká ženská, ale za to já body přidávat nebudu. A co tam kurva dělal Morgan Freeman? :D

V srdci moře (2015)

Čert vem slepenc snad všech možných klišé co v tomto žánru neustále krouží okolo stejně jako ta svinská velryba. Ron Howard z toho zvládnul i tak vyjít celkem v pohodě, bohužel by potřeboval ještě tak o 100 mega větší rozpočet. Toho zelenýho plátna je tam prostě moc a CGI velryba mi zrovna strach taky nenaháněla. A vůbec nechápu proč Cillian Murphy nedostal roli kapitána. Móóóc slabé tři.