Shaolin fotbal (2001)

Tak tahle komedie mě naprosto odrovnala. Dokonce jsem musel sledování několikrát přerušit, protože křeče do kterých mě takhle dokonalý humor dostal se fakt nedaly zvládnout :) A těch odkazů...

Souboj Titánů (2010)

No teda mě to zas tak špatný nepřišlo. Je to sice hloupé až člověka kolikrát napadne že nechápe lidi, kteří dostávají zaplaceno za psaní tak ubohých scénářů jako je tenhle, ale jako oddychovka na jedno (možná i dvě) podívání mi to nedělalo vůbec žádný problém.

Zelený sršeň (2011)

Evidentně tu máme novou vlnu humorných komiksáků, kterou nastartoval vynikající Kick Ass a jakž takž ucházející Scott Pilgrim. Bohužel tenhle film je z nich zaručeně nejslabší a to hlavně díky obsazení. Jay Chou je v pohodě, ale katastrofa je Seth Rogen - krom toho že postava kterou ve filmu hraje je naprostý kokot, kterému sem přál velmi VELMI bolestivou a potupnou smrt, tak i samotný Seth mi je nesympatický až na půdu. A když se někdo koho nemáte rádí objevuje v 90% stopáže, tak to moc výslednému dojmu nepomůže. Jen díky pár slušným akčním vsuvkám a dobré kameře dávám za dva...

Fighter (2010)

Příběh jedné opravdu vydařené rodiny, který si pro sebe ukradl opět vychrtlý Christian Bale (neříkal tu někdo Mechanik?).

Tekken: Blood Vengeance (2011)

Jako fanouškouvi série se mi tento CGI počin velmi těžko hodnotí - na jednu stranu je tu výborný vizuál, na stranu druhou opět celkem nudný příběh, který je navíc plný nelogičností jako např postavy se objevují tam kde se to zrovna hodí a bez nějaké návaznosti, souboje také nebyly zrovna moc košer, snad krom toho finálního na kterém se mi líbilo že tam vlastně ani nebylo komu fandit :). Pak je tu velká absence herních charakterů z nichž mi nejvíc chyběla alespoň nějaká menší účast Jacka, místo kterého tam jsou takový neohrabaní roboti (fuj!). Takže další promarněná šance v hlavní roli s Alisou a Xiaoyu, která by mohla v příštím díle (pokud nějaký vznikne) hrát na vážnější notu.

Osamělý válečník (2011)

Utopit tolik peněz v tak krásně natočené nudě je opravdu překvapující a to mám rád filmy s dobrým příběhem a pomalým tempem vyprávění, jenže taky to musí být natočeno tak aby u toho divák neusínal. Jetště víc moje dojmy sráží počet postav, které by měli být pro vyprávění důležité, ale není jim věnováno dostatek prostoru, takže v závěru když se má vše vyjasnit, tak jsem v těch jménech měl už takový guláž, že mi vlastně bylo jedno jak to s nimi dopadne. Donnie Yen je mlátička, ale i ty souboje jsou natočené dost jalově, osobně mám jeho výkon rád, když si to s někým rozdá "jeden na jednoho" a toho se bohužel dočkám jen jednou, ale aspoň to stojí za to. Dodíval jsem se na to před 15 minutami a víc jak polovina už se mi vykouřila z hlavy, což není dobré, proto hodnotím, tak jak hodnotím. PS: Donnie dokud jsi ještě mladej, tak se nesnaž o nějaké vážné role a dávej nám víc akčních výplachů! Na pokusy o herectví máš ještě času dost.

Ninja commando (1982)

No ty krávo! Tohle byla fakt pecka a jeden z nejlepších MA filmů co jsem kdy viděl. Pokud zahodíte příběh, který je tu opravdu jen proto aby spojil další akční scénu, která navazuje na tu předchozí, tak vám nic nebrání si tuhle jízdu užít. Je tu hafo hlášek, který jsou opravdu vtipný a oba dva hrdinové (jeden drzý spratek, druhý mstící mašina) jsou sympaťáci jak se patří a když se spolu začnou řezat, tak prostě musíte fandit oběma, při souboji s "kočkou", nebo "nesmrtelným" týpkem jsem se málem pochcal smíchy. Pro fandy MA filmů povinnost.

Robin Hood (2010)

Vysokým hodnocením se nedivím, nízká chápu. I já jsem od toho filmu čekal něco úplně jiného než jsem dostal. Ridley Scott opět ukázal že svoje řemeslo ovládá bravurně, bitvy jsou velmi dobře natočené, obsazení se povedlo i když jsem u Russela Crowa neviděl Robina, ale spíše Maxima :) jinak se v této kategorii nedá vytknout zhola nic. Co mi na filmu přišlo zvláštní byla lehkost s jakou bylo vedeno vyprávění, velká část stopáže se nesla ve velmi pozitivním duchu, což bych po trailerech ve kterých spíše byla vidět hromada nenávisti fakt nečekal. Se sledováním jsem počkal na rozšířenou verzi, která mě i přes svoji stopáž utekla velmi rychle a krásně mi završila dnešní línou neděli :)

Yeonghwaneun yeonghwada (2008)

No já zas tak nadšený nebyl. Sice nám film ukazuje že "jsi to co jsi a od jistého okamžiku už to nezměníš" nicméně je to podáno občas dost křečovitě a to především v závěru, který jakoby patřil do jiného filmu a zbytečně divákovi vnucuje to co celou dobu úspěšně naznačoval. Z daného námětu se podle mě dalo vytřískat mnohem víc.

Transformers 3 (2011)

Tak Transformers 3 mám konečně za sebou. Po debilním druhém díle jsem doufal že se Bay alespoň malinko polepší. Ach jak jsem byl naivní. Třetí díl je bohužel stejná píčovina jako díl druhý akorát je ještě utáhanější a nudnější. Dál se raději rozepisovat nebudu, protože bych se tu akorát zbytečně rozčiloval. Náctiletí honimíři mě za pár let určitě pochopí...