Věc (1951)

Carpenterův remake miluju a řadím ho mezi to nejlepší v daném žánru. Přesto mě vždy zajímalo jaká že to byla ona původní verze (tím samozřejmě nemyslím knížku, kterou jsem mimochodem také četl). Srovnávat tento film s remakem, který vznikl o nějakých 34 let později je podle mě hloupé a dost nefér. Nicméně je opravdu smutný fakt že tento film opravdu není zrovna moc kvalitní. Je tam špatná práce s budováním napětí, postav nám mnoho neumře (což atmosféře taky zrovna moc nepomáhá) a závěr film taky zrovna moc nepozvedl, přesto nemůžu jít pod tři protože film drží dobře napsané dialogy, které aspoň tímhle způsobem drží divákovu pozornost - když už nic, tak aspoň tohle :)

Černá smrt (2010)

Tyhle "kostelní" (:D) filmy fakt žeru. Mám rád takový ty řeči o nevěřících, ďáblovi, morových epidemiích apod. Středověk je tu vykreslen dost uvěřitelně, hlavně pokud jde o zaslepenost víře ať už vás to nutí dělat cokoliv si váš nadřízený usmyslí (boha za tím fakt nehledejte). Pokud si někdo náhodou přečte tento komentář, byl bych rád za jakékoliv tipy na podobné filmy - děkuji.

Podivné dědictví (1972)

Tohle je naprosto odzbrojující záležitost a dost možná nejlepší Terencův film. Už jsem ho viděl mnohokrát a pokaždé jsem se smál až mi skoro slzely oči. Takovou koncentraci hlášek a humoru jen tak nenajdete. Velká škoda že takových filmů není víc. "Vidím že na této půdě nikdo nepracuje. - A můžete vzít jed na to že k tomu nikdá nedojde" :D

Suzumija Haruhi no júucu (2006) (seriál)

Naprosto famózní, úžasné a já nevím co ještě. Seriál který kombinuje spoustu mých oblíbených prvků a míchá je do tak svěžího kabátku (animace je nádherná) že vlastně ani nevím jestli v budoucnu najdu něco aspoň trošku podobného. Možná je škoda onoho nechronologického (a úplně zbytečného) řazení epizod.

Dobrý ročník (2006)

Dobrý ročník potvrzuje jaký je Scott zručný režisér, film ani trochu nenudí, občas se dost nasmějete (Lance Armstrong), ale taky mi bohužel přišlo že Ridleyho je na tuhle látku škoda.

Sentó jósei Jukikaze (2002)

Nebýt příběhu, tak tomu dám bez váhání plný počet. Pro milovníky leteckých soubojů povinnost! Pokud budete sledovat v HD s kvalitní zvukovou sestavou, tak si z toho dáte do gatí.

Legie (2010)

Tak tohle mohlo být opravdu výborné béčko, akce je slušná, teče tu spousta krve, slušně se tu fuckuje a nápad s tím že se bůh nasere na svoje děti a nechá je vyhladit je taky fajn. Atmosféru navíc podbarvuje dobrá hudba. Tak v čem je problém si říkáte? Problém je v tom že akční pasáže nám prolínají naprosto nezajímavé a nezáživné rozhovory ve kterých si postavy navzájem vylévají srdce, bohužel tyty scény jsou jen výplní většiny stopáže a naprosto zabíjejí potenciál tohoto filmu. Fakt škoda...

Domino (2005)

Tony, Tony.... tohle jsi vážně podělal. Jak tvůj vizuální styl žeru, tak tady jsem po pár minutách skoro oslepnul, navrch jsi ještě přidal epileptický střih, díky kterému jsem (hlavně v akčních scénách bohužel) často neměl vůbec páru co že se to na obrazovce vlastně děje. Při tom potenciál tu jistě byl, film nenudí, Keira mi kupodivu zas tolik nevadila i když se na tu roli vůbec nehodila a dost by mě zajímalo koho vůbec mohl napadnout obsadit zrovna ji, zbytek obsazení je v pořádku. Celkově průměr na jedno podívání. K tomuto filmu se asi těžko někdo vrátí...

Smrtihlav (1998)

Výborný Proyasův snímek, který mě fakt překvapil. Co musím nejvíce vyzdvihnout je obsazení a to hlavně Rufus Sewell u kterého jak jeho projevem, tak díky scénáři dost dlouhou dobu vlastně nevíte jestli je kladná či záporná postava a nebo prostě jen blázen.

Police Story 2 (1988)

Méně akčnější, více příběhové a ne tolik "vtipné" jako jednička. Přesto stále dobré.