Nebeští jezdci (2008)

Pokud nejste Mamoru Oshii pozitivní, tak je velká pravděpodobnost, že se budete dost nudit. I přes opravdu úchvatný akční úvod je film v dost pomalý a na to se musíte připravit. Já připraven byl a dostalo se mi královské odměny.

Stmívání (2008)

Popravdě jsem čekal že odpadová a podobně nízká hodnocení jsou zaujatá, protože jde o "slaďárnu" která dosáhla úspěchu (např. se podívejte na některé hodnocení a nesmyslné komentáře u Titanicu). To se bohužel změnilo po tom, co jsem tento zrůdný exponát dna filmového průmyslu viděl. Teď naopak nechápu hodnocení vyšší než jsou dvě hvězdičky, protože ten film je opravdu špatný a to i když hodím za hlavu to že jsou mi romantické filmy protivné (né vždy, ale většinou ano). Hlavní dvojice mi byla naprosto ukradená, hlavně proto, že budování jejich vztahu.....no vlastně o tohle mi šlo nejvíc a stálo to za hovno - budování vztahu je tak přímočaré až naivní, že bych napsal snad i já lépe. Pattinson je mi naprosto nesympatický a stejně jako Stewart je tam vlastně jen na ozdobu, protože hrát neumí ani jeden (Stewart se mi navíc nějak extra nelíbí, takže to bylo pro mě úplně zabité). Navíc je film až zbytečně dlouhý a utáhaný...

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Docela zajímavý přírůstek do série, kterému se podařilo udržet už tak vysoko nastavenou laťku a nemusel na to jít akčním směrem, ale špíše příklonem k romantice a daří se mu to moc dobře. Pokud jste ještě neviděli žádný film ze série o Ip Manovi, tak doporučuji tehle film zhlédnou jako první.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Takhle nasranej jsem už dlouho nebyl a stále dokola si opakuju jak by to asi vypadalo, kdyby to nechali Singerovi. Příběh je až moc obyčejný, psychologie je odsunuta na vedlejší kolej a z postav nám zbyly jen prázdé obaly. Pak je tam fakt strašně moc chyb, např nechápu jak hned v úvodu mohl Wolwerina poranit ten odlétavající kus, když se ukázalo že šlo o pouhou simulaci. Nehodlám se tu dál rozepisovat o všem v čem film zklamal, ale jen dodám že souboj Pyro vs IceMan, na který jsem se z celého filmu těšil nejvíc (možná i víc, než na samotné finále), měl rozhodně větší potenciál než pouhé stání proti sobě a přeměřování, kdo je silnější. Ratnera vykastrovat...

Jian yu (2010)

Nebylo to špatné, souboje mají celkem náboj a mají čím zaujmout (např. ty ohnivé meče byly fakt dobře udělaný), bohužel párkrát trpí špatným střihem. Jinak film má hezké kulisy a příjemné obsazení v čele s Michelle, která jestále krásná ženská. Já byl spokojen a můžu milovníkům žánru doporučit.

Zvláštní zpravodajství (2004)

Velmi zajímavý kousek, který ukazuje že média jsou stejně silná zbraň jako pistole, samopal a spousta granátů. V jedné chvíli mi to sice přišlo přišlo skoro až komické (oběd), ale i tak jdeo o výborný akční film s bravurní režií.

Zrození legendy (2010)

Tak tohle byl nářez! Choreografie je naprosto famózní a souboje jsou krásně přehledné (i když dost přehnané, ale nijak mi to tady nevadilo). Obsazení (až na trestuhodně nevyužitou Michelle Yeoh) je parádní. Prostě super oddychovka u které mi těch 116 minut uteklo jako voda a už teď vím, že si to určitě sjedu ještě jednou. Jediný důvod proč nedávám absolutní hodnocení je celkem dost dementní scénář, který trochu podkopává zážitek celého filmu a taky jsem měl párkrát pocit jako kdyby tam nějaká scéna chyběla.

Zběsilý útěk (2006)

Až příliš videoklipové a rozstěkané než abych tomu dal větší hodnocení. Po týdnu už si na to asi nevzpomenu...

Horší už to nebude (2006)

Tohle mohlo být za čistých 5*, ale díky konci, který je typický pro debilní americké filmy dávám 4* a to s odřenýma ušima.

Crusher Joe (1983)

Vynikajicí! Dvě hodiny uběhnou jako nic díky skvěle nadávkované a hlavně nápadité (např. rakety odpalované pod vodou) akci. Edit po roce: Znovu jsem se na to podíval a prostě musít hodnocení posunout na absolutní, protože ta hravost, brutalita a vize budoucnosti, to už teď moc v anime nevidím. Doporučuji.