Sucker Punch (2011)

Tenhle film budete buď milovat, nebo nenávidět. Osobně si myslím že průměrných hodnocení zde bude minimum. Filmy Zacka Snydera mám rád a zatím mě nikdy vyloženě nezklamaly (sovy jsem zatím neviděl). Jasně občas se tahle záležitost bere zbytečně moc vážně a to právě filmu jako celku nejvíce ubližuje. Kdyby scény v ústavu byly více odlehčeny od toho všeho utrpení a tupých keců, tak bych neváhal nad absolutním hodnocení. Jinak fakt nemám žádných výhrad, pokaždé když Baby Doll pronikla do jiné reality za doprovodu řízné hudby (soundtrack je fakt našláplej), tak jsem byl v sedmém nebi. Pokud se umíte uvolnit a užívat si (občas hodně) hloupou zábavu, tak jděte do toho!

Lidská stonožka (2009)

No moc mě to nezaujalo. Pokud jde o smysl a provedení jisté zvrácenosti, tak prosím v tomhle směru jsem byl spokojen, ale jinak to bylo nezáživné a skoro až nudné...

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jsme v těžké bitvě, snažíme se ale pravděpodobně prohrajeme! Je to ztracený! Teď už nám pomůže jen zázrak. / Posily dorazily! To je zázrak! Uf to bylo tak, tak. Ještě že se nějaká skupina na poslední chvíly rozhoupala a pomohla nám - zvrátili bitvu v náš prospěch. Tak a tohle si přátelé vynásobte třemi a zjistíte o čem že tento film (vlastně celá série) je. Je to sice zabalené v přenádherném vizuálu, jsou tam herci kteří opravdu vědí jak zahrát ty pravé emoce ale k čemu mi to je, když ze mě film dělá blbce a v ničem mě vlastně ani nepřekvapí. Svět Pána prstenů je mi neznámý, knihy jsem nečetl a stejně sem měl pocit že předem vím co se asi bude odehrávat v příštích minutách. Možná byla moje chyba že jsem poprvé sledoval prodlouženou verzi u které jsem málem usnul, protože byla roztáhaná jako prase...

Tron (1982)

Tron mi doma ležel velmi dlouhou dobu. Vždy když jsem se na něj chtěl podívat, tak mi do toho přišel jiný film, který jsem považoval za důležitější a tak jsem Trona odložil na později. Tato situace se několikrát opakovala až jsem na něj prostě zapoměl. Pak na mě jednou vykoukl trailer na Tron Legacy a já si uvědomil že ten rest bych měl rychle napravit. Nestalo se tak. Jo Tron to se mnou fakt neměl snadný, nakonec sem si totiž řekl že se na něj podívám až budu mít Legacy doma a sjedu si je hezky pohromadě. Tato chvíle právě nastala! Takže, teď něco k filmu samotnému: Jelikož jsem člověk, který umí nahlížet na film s ohledem na dobu jeho vzniku, tak musím s údivem smeknout nad tím co to vlastně v roce 1982 vytvořily. Ano efekty jsou zastaralé a já měl pocit jako bych se díval na nějakou 8 bitovou hru "zevnitř" ale i tak je to natočené neskutečně dynamicky a hlavně přehledně. Fakt! Ve filmu se pořád něco děje a je to sakra zábavné a to nejen díky tehdy ještě mladému soplovi Jeffu Bridgesovi, který byl sympaťák už tehdy :) Opravdu jsem byl po shlédnutí spokojen a pokud někdo ještě otálí tak jako dřív já, tak můžu s klidem doporučit.

Ichigeki sacchū!! Hoihoi-san (2004)

No popravdě nevím co si o tom mám myslet. Přijde mi to spíš jako vystřižený kousek nějakého pilotního dílu. Vše je tu tak nějak nakouslé (boje HoiHoi, blbeček v obchodě, kamarádka...). A nebo sem dnes už prostě tolik unavenej, že těch 11 minut nechápu :)

BlinkyTM (2011)

Technicky výborně zmáknuté ale to je asi tak všechno čím vás tento kraťas zaujme. Film ke zhlédnutí zde: http://vimeo.com/21216091

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex - 2nd GIG (2004) (série)

Druhá série mě naprosto srazila do kolen. Po kvalitách série první jsem měl strach o zápletku a jistou recyklaci příběhu, nebo chcete-li nastavovanou kaši. Naštěstí se tak nestalo a já marně v hodnocení hledám šestou hvězdičku, protože jestli má nějak vypadat pokračování, tak přesně takhle! 10/10

Ti druzí (2001)

No na pět to není, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen. První co je třeba si uvědomit že nejde o ten typ hororu ve kterém se budou masakrovat desítky lidí bez nějakého smyslu (ani nevím jak vůbec filmy takového stylu můžou dostat nélepku horor). Druhá věc je, že film velmi pomalu buduje atmosféru (hlavně zvuky tu hrají velkou roli - doporučuji to mít puštěné trochu hlasitěji) a hlavně staví na pointě která je v tomto případě výborná, ale lehce ji sráží její prezentace. Přesto jde o jednu z posledních bašt poctivého hororu, protože od jisté doby nám jaksi tento žánr skomírá a dost možná že se to ani nezlepší. Doporučuji.

Centurion (2010)

Neil Marshall a jeho další zářez na poli prosté zábavy. Proč se na něj za tenhle film zlobit, když každý kdo zná tohoto režiséra musí vědět co od něj čekat. Já se bavil sakra dobře! Stačilo si vzít něco dobrého k jídlu, výborné pití a nechat se unášet touhle historickou řeží.