Hacker (2015)

Nejhorší Mann.

Vlk z Wall Street (2013)

“Jen” kvalitne odvedena prace. Moc nesouhlasim s nazorem, ze se jedna o nejlepsi Martyho film od te doby, co natocil Casino. Proklety ostrov na me zapusobil vice, ale je zanrove jinde a pro porovnani je asi Casino vhodnejsi. Na rozdil od nej nemam potrebu vlka videt vickrat nez jednou. S postavami jsem jejich slasti a utrapy tolik neprozival. Misto abych pri vyvrcholeni filmu hltal s napetim kazdou dalsi scenu, jen jsem si rikal, at uz je konec. Filmu by prospelo zkraceni o cca 15 min. Herecke vykony hercu v hl. rolich jsou nadprumerne. DiCaprio je skvely, presto nesdilim nazor jistych prominentnich recenzentu, kteri v souvislosti s jeho vykonem pouzivaji vyraz zivotni.

Konzultant (2013)

Sedl mi styl vypraveni, kde tvurci nevysvetluji vse polopate a nuti tim divaka vice premyslet. Potesilo i prekvapujici finale snimku, kdy se pro me osud hlavnich charakteru na konci filmu vyvinul necekane. V nekolika scenach se film pokousi o filozofování se stridavým uspechem. Zatimco proslov o Zidech z ust Bruna Ganze me minul, scena, kdy mexikan vysvetluje Fassbenderovi jeho aktualni zivotni situaci, vyvolavala mraz na zadech. Co ale film uplne zabiji je debilni scenar nekterych klicových scen, clovek pak zacne pochybovat o chovani a motivaci postav. Proto bohuzel jen 2* a strasne me to mrzi, pac tady byl potencial na minimalne 4* nasleh.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ach jo…. Expendables jsou čistá akce, takže např. pokulhávající scénář není problém, hlášky v pohodě a Chuck v životní formě. Bohužel z mého pohledu film kulhá nejvíce právě ve ztvárnění té akce a to na obě nohy. 1) Van Damme dostal jako hlavni zaporak zoufale malo prostoru. 2) Scott Adkins by si zaslouzil dustojnesi “fajt(y)“ 3) Chudak Lundgren je jen usmevnou figurkou. V jednicce mel alespon stylovy nastup na zacatku. 4) Finale na letisti je svym zpracovanim na urovni finale z American Ninja 1 a to vyvolavalo nechteny usmev uz tehda. 5) Finalni bitka jeden na jednoho byla az prilis kratka a s podivnou gradaci. 6) …a takhle bych mohl pokracovat dal a dal… Nechci být za kverulanta, ale výše uvedené výtky beru jako nevynucené chyby, které mi úplně zbytečně kazí celkový dojem. Rád si zavzpomínám na dobu, kdy většina zúčastněných byla na zenitu svých kariér. Bohužel se raději vrátím k jejich klasikám, kde je samotná akce větším zážitkem. Trochu se divím hodnocení na CSFD (v době psaní 87%), osobně považuju jedničku (70%) za vydařenější než dvojku (50%).

Speciální jednotka (2011)

Single Player - Last Man Standing, map - Pakistan Border .....loading..... ~ - console opened/ GodMod - on/ UnlimitedAmmo - on/ OneShotOneKill - on/ AI=PigsToBeSlaughtered - on

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Jednoznačně zklamání. Nejde sice vůbec o špatný film, ale od Finchera jsem čekal víc. Na rozdíl od žánrově podobného Zodiaka mě atmosféra filmu nedokázala natolik vtáhnout, abych děj prožíval společně s hrdiny. Je to dáno také provařenou zápletkou, která byla v různých variacích použita už mnohokrát. Z tohoto důvodu je poměrně snadné dopředu vytipovat pachatele i s jeho motivem. Posledních 15 minut filmu je asi špatný scénáristický vtip, který snižuje celý dojem z filmu. Co se týká herců v hlavních rolích, musím jen chválit, především Rooney Mara je výborná. Na druhou stranu matematický č…. ve vedlejší roli neměl pořádně co hrát a filmem se vyloženě prozíval. Švédským originálem a knižní předlohou jsem nepoznamenán.

Černej Dynamit (2009)

Black Dynamite, that was the best loving I ever had. Me too. That goes triple for me. Mama, you're gonna wake up the rest of the bitches.

Robin Hood (2010)

Site horkou jehlou. Vse, co je tu k videni, bylo jiz videno jinde a v lepsi kvalite. Muj oblibenec Russel dobry, ale umi i lepsi. Film na jedno uzivane nedelni odpoledne, kdy mi v pameti uvizla jen stylova konecna hlavniho antagonisty.