Poslední království - Epizoda 2 (2018) (epizoda)

Po akcí nabitém prvním dílu došlo ve druhé epizodě spíše na intriky, které jsem čekal už minule, a znovu jsem nebyl zklamán. Příznivci akce asi nebyli úplně nadšení, ale já si ty neustálé zákeřnosti hodně užívám a všechny ty intriky, manipulace, plány a protiplány ke středověku prostě patří a tvůrci seriálu je fakt umí.

Poslední království - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

"I am Uhtred, son of Uhtred...", tak tuhle větu u mě dokáže přebít jen: "I´ll be back!". Uhtred je po roce zpět a evidentně se vrátil v plné síle, čekal jsem, že se v první epizodě třetí sezóny povede mnohem víc řečí, ale tvůrci vůbec nešetřili s akcí, příběh měl výborné tempo, středověká atmosféra byla skvělá a já jsem se mocně bavil.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Stejně jako předchozí sezónu jsem i tuhle ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, i když se mi zdála být citelně slabší. Nedočkal jsem se totiž té skvělé atmosféry, jež se mi tak líbila od začátku seriálu, místo ní se začalo ve třetí řadě hýřit humorem, který mě příliš neoslovil a který stál za tím, že se mi znelíbila postava šerifa Jima Hoppera. Tvůrci z něj totiž vytvořili komickou postavu a za mě to nebyl krok správným směrem.

Stranger Things - Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (epizoda)

Po shlédnutí osmé epizody jsem byl opravdu vytočený tou odpornou hrou na city, to je něco, co mě vždycky spolehlivě znechutí. Měl jsem chuť, napálit za to v hodnocení jen tři kousky, ale mé rozhodnutí zvrátila Suzie s Dustinem se svou cover verzí Limahlovy hitovky.

Stranger Things - Kapitola sedmá: Kousnutí (2019) (epizoda)

Sedmá epizoda nebyla vůbec špatná a mohla být ještě lepší, kdybych neměl velký problém s tím, co už tady přede mnou vypíchla ALIENka_, takže odkazuji na její komentář, abych ušetřil nějakou tu větu. Šerif Hopper je pro mě postavou s nejhorším vývojem. Myslím, že je škoda, nechat ho zdegradovat na druhořadého komika/ masochistu.

Stranger Things - Kapitola šestá: E Pluribus Unum (2019) (epizoda)

A to bylo zase co? V popisce k epizodě čtu- Drama/ Fantasy/ Horor/ Mysteriózní/ Thriller, tak proč to byla celou dobu špatná komedie? Díl pro mě neměl žádnou atmosféru, o napětí se nedalo ani uvažovat, zlí Sověti by mohli z fleku vystupovat v grotesce atd., atd. 3*-

Stranger Things - Kapitola pátá: Armáda (2019) (epizoda)

Děj páté epizody mě fakt bavil a neměl bych problém hodnotit pěti hvězdičkami, jenže mi strašně lezlo na nervy rádoby komické duo James Hopper/ Joyce Byers. Ne, vážně, tady už se s "humorem" tlačí na pilu tak, až mi to dokáže pokazit dojem i z jinak vydařeného dílu.

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (epizoda)

Že by přece? Až u sledování čtvrté epizody třetí sezóny jsem měl zase jednou pocit, že se dívám na Stranger Things. Tvůrci se konečně vykašlali na línou vodu ve slepých ramenech a pustili se do pořádných peřejí (konec vodáckého okénka). Vážně, poprvé jsem měl v této řadě dojem, že se děje něco podstatného, a hned se jinak těším na další díly.

Stranger Things - Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (2019) (epizoda)

Šmarjá, ono na ty telefonáty fakt došlo... Co si vzpomínám, El za každé telepatické spojení vždycky zaplatila, a teď používá své schopnosti jen pro zábavu? Zvláštní posun. Chápu, že je celý seriál fikcí, ale předchozí řady byly přece jen uvěřitelnější, tím narážím hlavně na postavu zkušené kryptoanalytičky, která se živí jako prodavačka zmrzliny.

Stranger Things - Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (epizoda)

Zatím stále ještě čekám, až se mě zmocní to nadšení, které jsem cítil u obou předešlých sezón. Třetí řada se mi zatím jeví jako studentská romantická komedie s občasnými prvky napětí. Úplně se děsím chvíle, kdy se začne řešit, kdo má komu zavolat jako první, a kolik dní musí nejdříve uběhnout.