Stranger Things - Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (epizoda)

Zatím stále ještě čekám, až se mě zmocní to nadšení, které jsem cítil u obou předešlých sezón. Třetí řada se mi zatím jeví jako studentská romantická komedie s občasnými prvky napětí. Úplně se děsím chvíle, kdy se začne řešit, kdo má komu zavolat jako první, a kolik dní musí nejdříve uběhnout.

Stranger Things - Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (epizoda)

Úvodní epizoda měla pomalé tempo zřejmě proto, aby se divák po roční pauze aklimatizoval, uvědomil si, kdo je kdo, kdo je s kým, a kde vlastně všichni jsou. Mrzí mě ale, že se tvůrci nedokázali vyhnout staronovému módnímu trendu, takže už zase můžou za všechno ti odporní Rusové (t.č. Sověti)- hanba jim! Hmm, trochu laciné...

Bojovník - Série 1 (2019) (série)

První sezóna seriálu nebyla špatná, jen se mi zdála být poněkud nevyrovnaná, například pátá epizoda byla úplným úletem a na ostatní děj neměla absolutně žádný vliv, zatímco jiné díly neměly daleko k dokonalosti.Trochu mě mrzelo, ze se tvůrci nedokázali vyhnout klišoidům tolik typickým pro tuto tématiku, ani úplně zbytečné mezirasové romantice, bez níž by se příběh úplně obešel. Akční scény se ale tvůrcům podařily na výbornou, hlavní dějová linie mě hodně bavila a na další řadu se určitě podívám.

Bojovník - Když už poklonu, tak hlubokou (2019) (epizoda)

Na finále první sezóny byla desátá epizoda poměrně slabá. Asi jsem čekal přece jen výraznější děj, na druhou stranu předpokládám, že tvůrci budou moci druhou řadou plynule navázat na všechny připravené dějové linie, takže jde spíš o můj pocit.

Bojovník - Čínský box (2019) (epizoda)

Filmy a seriály, v nichž se používají různá východní bojová umění, mají jeden základní problém- když dojde na souboj 1 vs 1, největší nakládačku dostane zpočátku ten bojovník, který na konci vyhraje, to je neměnné pravidlo a je to už tak profláklé, že by jeden zaplakal. Celkem jsem se nudil u vzpomínek na dětství a netuším, jak se paní starostová dozvěděla o souboji, takže to bylo spíš slabší. 3*-

Bojovník - Na myšlení nám neplatí dost (2019) (epizoda)

Nejprve přišlo těžké zklamání, po závěru předchozí epizody, jsem čekal něco víc než minutový střet, ale zbytek dílu mě dostatečně vyklidnil. Zase se jednou zvesela politikařilo, intrikovalo a manipulovalo, a to, co mi chybělo v úvodním boji, mi alespoň částečně vynahradila Ah Toy.

Bojovník - Tygr a liška (2019) (epizoda)

Kromě Leeova dojemného a krajně politicky korektního příběhu jsem byl se sedmou epizodou vcelku spokojen. Trend z předchozího dílu pokračoval, události se daly nezadržitelně do pohybu, Ah Toy konečně ukázala drápy a já jsem se dobře bavil. Tvůrci navíc naplno ukázali, že jsou pěkné svině:-D, zakončení epizody bylo jako rána do hlavy- jako fór to bylo hodně dobré:-D

Bojovník - Rozkousaný, vyplivnutý a rozšlápnutý (2019) (epizoda)

Jak jsem předpokládal, neměla šestá epizoda žádný vztah k předchozímu Zvláštnímu westernovému dílu a potvrdila tak, že byl úplně zbytečný. Tentokrát jsem byl spokojený, příběh měl velmi slušné tempo, děj se pěkně pohnul kupředu a bavily mě události v Chinatownu i O´Harovo řešení dluhů z hazardu.

Bojovník - Krev a sračky (2019) (epizoda)

Jednu hvězdičku jsem epizodě udělil za výborné akční scény, druhou za to, že jsem zas po čase viděl Vince Masuku, ale jinak jsem neměl, co hodnotit. Tvůrcům asi došlo, že mají materiál jen na devět dílů, a aby splnili smlouvu, narychlo natočili epizodu, která nemá s hlavní dějovou linií nic společného a nechápu, jaký by mohla mít vliv na další děj. Byla to prostě jen vata, akční a zábavná, to uznávám, ale pořád jen vata.

Bojovník - Bílá hora (2019) (epizoda)

Tak pěkně se seriál vyvíjel, a teď jsem se dočkal úplně zbytečného zklamání. Tvůrci přišli s vysoce nepravděpodobným romanticko- sexuálním vztahem, který mě nezajímá a který jen zbytečně přibrzdil tempo příběhu. No, co už, můžu být rád, že zas nešlo o dnes tak populární testosteronové ejchuchů.