Osamělý jezdec (2013)

Fuu... šialený guláš. Zamyslel sa nad tým niekto, kým to pustili von, či bude chutiť aj divákom? Toto lieta od seriózneho westernu na jednom okraji až po totálnu autoparódiu na strane druhej. Film asi nemôže byť o všetkom a na všetky spôsoby, aby na seba zarobil. Tu sa Disney pekne prepočítali... A čo sakra mali znamenať tie zajace?!

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pripravte sa na film, kde je z nejakého dôvodu hlavná postava podobná dvom ďalším a pritom je tak necharizmatická, že vám je úplne jedno, či ho zožerie príšerka. Film tak blbý, že z Independence Day skopíroval námet aj povahu mimozemšťanov. Skopíroval aj postavu šialeného vedca (2x) a servíruje nám príbeh tak priamočiary, že divák zatúži v polovici filmu akurát tak po jeho konci. 190 melénov je na efektoch vidieť, ale takú stupiditu si to nezaslúžilo. Nie sme predsa v 90tych rokoch minulého storočia, kde sa to dá odpustiť. Páno Toro... Sklamali ste ma.

Králové léta (2013)

Letná pohoda na letný večer... Film má v sebe pár maličkostí a osobitých zvlášností, čo sa mi na ňom veľmi páči, ale takou silnou látkou, príbehom a postavami ako Stand by Me neovplýva. Napriek tomu... Wort to see.

Světová válka Z (2013)

Musím povedať svoje obligátne: Kniha o toľko lepšia... Ale na druhej strane... Bez traileru by som sa ku knihe nedostal (resp. nevrátil, keďže Brooksovu genialitu som pred časom trestuhodne opomenul). Ktovie ako mal tento film pôvodne vyzerať... Každopádne, to čo zostalo je veľmi dobre pozerateľné, keďže príbeh a napätie sú vcelku prítomné. Z predlohy zostala asi iba idea globálnosti (ani tí zombíci nie sú to čo by mali byť), ale na to som si už vlastne zvykol. Možno jedno odporúčanie pre tých, ktorý knihu zatiaľ nečítali a film tiež nevideli: Pozrite si najskôr film a potom uvidíte o koľko je to celé lepšie a oveľa prepracovanejšie v knižnej podobe. Asi chcem na film zabudnúť...

Pomsta mrtvého muže (2013)

Kvalitná remeselčina. Matne som si pamätal trailer, ktorý zavádza až strach. O to lepšie pre mňa. Tento kus môžem vrelo odporučiť. Rapace je skvelá... ohyzda aj bez jaziev ale to vyžarovanie je famózne a nadovšetko.

G.I. Joe 2: Odveta (2013) odpad!

Hnusný zlepenec pre diváka predpubertálneho veku, ktorý by hviezdil tak pred dvadsiatimi rokmi. Trápne, povrchné, zbytočné.

Dogma (1999)

Niekedy je dobre nebrať svet tak vážne a skrátka sa baviť výbornými dialógmi a akceptovať trocha zveličovania. Po dlhšej dobe si tento film vždy rád znova pozriem.

Muž z oceli (2013)

Neviem sa zbaviť pocitu sklamania. Moje hodnotenie zrážajú privysoké očakávania. Ťažko sa mi hľadá príčina, prečo ma film nechal chladným. Príbeh je vystavaný výborne, východiská reštartu sú originálne a cez Rusella Crowea výborne vyrozprávané. Vizuál je drsný a uveriteľný, ale čím viac sa Clark mení navyhnutne na Supermana, tým ma to menej baví. Ako keby príbehu chýbal nejaký dôležitý kúsok skladačky, nejaká pridaná hodnota, čím viac sa to blíži záveru, tým to skrátka viac nudí. Možno je to absencia humoru. Ešte aj Nolanov Dark Knight ho mal oveľa viac, ako tento film. Keď už sa Snyder vydal vážnou cestou, mal ju prejsť až do konca. Dva hlody ku koncu film iba potápajú. Ešteže to celé zachraňuje Zimmer, ktorý ako by nestarol. Má to dynamiku ako Jablonského Battleship, ale gráciu starého majstra. Snyderovým najlepším filmom zostávajú Watchmen.

Pád Bílého domu (2013)

Záblesk originality v podobe C-130. Inak stotisíckrát prevarené a slabo skopírované žánrové klišé. Hnusné CGI na každom kroku. Chlapi Freeman, Eckhart, do čoho ste sa to nechali navliecť? Patriotická trapošina... Druhá polka hviezdy za zvuk rotujúcich zbraní ;-)

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

From Moscow to Pripiať..? Stačí si požičať kľúče od maybacha a vydať sa 1000 km juho-juho západ... Ako hloko sa dá klesnúť? +1 hviezda za MAW