Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Tá atmosféra 80-tych rokov je absolútne nezameniteľná. Neuveriteľné, že filmík má už 30 rokov. A hoci je to jednoduché, lacnučké a naivné, stále je to dobré.

Temný rytíř povstal (2012)

Nolan sa pustil na veľmi tenký ľad, keď dejovú konštrukciu natiahol na niekoľko mesiacov. Toto spravidla neveští nič dobré - diváka to vytrhne z plynulého deja, istej vlnovej dĺžky, na ktorú sa stihol naladiť. S prihliadnutím na to, že ide o zavŕšenie trilógie sa tak návrat k prvej časti stáva akousi filmovou nevyhnutnosťou. Z tohto potom vychádza aj koštrukcia rozuzlenia a teda Batmanove väzenie. Dej celkovo nie je taký komplexný ako "dvojka", iste je tu niekoľko vecí, ktoré divák odhalí až s viacerými reprízami, ale nie sú také zásadné. S väčším odstupom je Dark Knight Rises ale úžasný a nadčasový film s dokonale zahranými postavami, technicky brilantný a nápaditý. Dlhšie časové obdobie komprimované v deji niekoľkými minútami silne podporuje napozemská bad ass hudba Hansa Zimmera. Pre mňa až kľúčový prvok udržateľnosti deja, ktorý každým tónom ženie do predu to, čo sa deje na plátne. Riziko spočívía hlavne v potenciálnych logických dejových medzerách - tieto sa v predošlom filme v podstate neobjavili; tu majú oveľa väčší potenciál na rozvoj. Teším sa na ďalšie zhliadnutia.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Hehe, tak toto je naozaj chuťovka, strašná blbina, ktorá vlastne vôbec nie je hlúpa a odviazaná, ako sa na prvý pohľad zdá. Rosario Dawson je tu proste úžasná, nádherná a okúzlujúca...

Girl Walks Into a Bar (2011)

Tento film má všetko, čo potrebuje, skvelý casting, pohodový scenár, atmosféru... Keby neexistovali Tarantionove dokonalé žánrové konštrukcie, mal by tento počin u mňa za 5*.

Duchové Marsu (2001) odpad!

Nedopozerateľné utrpenie. AVOID!

Hněv Titánů (2012)

Počas filmu ma napadla vždy len jedna fráza: WTF? WTF! WTF??! Fakt zlééé - páni herci: vy si nepripadáte ako idioti, keď hráte vo filme pre mentálne zaostalých? Komu sa toto môže páčiť? Ach jaj, očakávania som mal nízko nizúčko, ale Liebesman a celá partia okolo filmu (snáď s výnimkou CGI grupy) ma presvedčila, že sa dá klesnúť oveľa oveľa hlbšie. Smutné.

Jump street 21 (2012)

Strihový úlet pre ďalšiu generáciu. O dosť tupšie a priamočarejšie, ako som dúfal - celé sa to veľmi podobalo traileru. However - veľmi vtipné, najmä v prvej polovici to má šťavu, v druhej - napriek pribúdajúcej akcii - tomu chýba troška rozumu a nejakého scenáristického konceptu. Režijne ako keby bolo nutné porušovať nejaké všeobecne zabehnuté pravidlá a tak sa tu v jednej scéne stretáva až groteska s umieraním, romantika s obhorenou mŕtvolou, výpravná akcia s nechutne amatérskymi počítačovými trikmi... Mám zmiešané pocity, čakal som viac. Slabé 3*

Mezi vlky (2011)

Kde sa berú všetky tie nízke hodnotenia? Akonáhle pochopíte, že tento film nie je o prežití, ale o umieraní, zistíte, aký krásny v skutočnosti je.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tak toto teda Stanton doslova nezvládol. Toľko imbecility sa fakt len tak nevidí. Film prakticky nemá dej - celá zápletka je pod úroveň hlúpa - a pritom stačilo odviesť scenáristicky a režijne aspoň štandardnú robotu a mohol to byť taký rádoby-avatárovský akčno-rozprávkový počin. Vyhadzovanie peňazí von oknom je aj na tak bohaté štúdio hriechom.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Už dávno som sa v kine tak dobre nezasmial... Fakt som asi prekvapil sám seba :-) Chápem, že výseč medzi trápnosťou a nudou bola v tomto filme veľmi úzka, ale u mňa sa trafil priamo doprostred a ja som sa výborne bavil. Možno to bolo tým, že som sa v postavách sám videl (tiež som bol na strednej, v časoch "jednotky" a tiež som tak nejak "degradoval" do nudnej dospeláckej dennej šede). Takže u mňa takpovediac slzy cez smiech a pekná spomienka na časy minulé k tomu. Ďakujem