• Krátkometrážní

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Nějaký výhrady bych měl, ale vcelku zábavnej a hravej film. Navíc hudba od zpěváka z Arctic Monkeys (kterým dělal Ayoade i několik klipů) je úžasná, sranda je, že hlavní hrdina i trošku Alexe Turnera připomíná..

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Jeden z nejlepších a nejnápaditějších animáků vůbec. Rob Zombie je možná perverzní úchyl, ale tohle je majstrštyk..

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Jedinou vadou na kráse jsou podle mě konce dílů se snahou dost často moralizovat a poučovat. To trochu kazí dojem. Ale jinak je to pohodička..

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Myslím, že první film na kterém jsem byl v kině.. Tedy alespoň jediný který si z té doby z kina pamatuji :)

Ať vejde ten pravý (2008)

Nenápadná, ale působivá upířina, která si důmyslně pohrává s tématem nevinnosti a jejího poskvrnění. Čerstvě napadlý sníh je poznamenán krví, dětský hrdina Oskar svými násilnickými vrstevníky a Eli „otcovským“ vztahem s Håkanem. Východisko ze světa plného ambivalence a nejistoty, kdy se dobro a zlo nekontrolovatelně míchá dohromady, hledá pak ústřední dvojice v lásce. Ta je pro ně ve svém platonickém (to znamená do jisté míry zidealizovaném) duchu jediným únikem z šedé sídlištní zóny každodenní reality.

Vražda na večeři (1976)

Film s podobně hmatatelnou atmosférou jsem už dlouho hledal. Pro mě dokonalé dílko, tedy co se týče humoru přinejmenším...

Mission: Impossible III (2006)

Trochu temně podbarvená akční jízda, která v mnoha ohledech stojí za to. Spolu s hodně parádní akcí a slušným scénářem je pro mě na filmu nejlepší "věcí" Hoffman, protože takhle skvěle a šťavňatě zahranýho záporáka zas až tak často nevidím. Ostatní herci taky výborní.

Blikající světla (2000)

Parta pošuků si vyjede na výlet se spoustou bouchaček a prachů... Krásný vzduch, milí lidé, spousta zábavy... Zkrátka pánská jízda... A spousta mrtvých krav :)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indiana Jones, zmutovaný s X-files, s přestárlými Fordem a Allenovou, LaBeoufem alias Davidem Gahanem za mlada a sexy Blanchettovou s parukou = Mia Wallace... No to sou mi věci...

Nonstop párty (2002)

Manchestrovskou hudební scénu přelomu let sedmdesátých a osmdesátých hodně můžu, hlavně pak na post-punk a Joy Division nedám dopustit. Jinak film skvěle, zajímavě udělanej, někdo by možná vytkl příliš "televizní" vzhled, ale mě osobně to doplnilo atmosféru. Herci taky parádní :)