• Krátkometrážní

Válka Roseových (1989)

"Nejsilnější" manželská dvojce, kterou můžete na plátně, nebo na obrazovce vidět,,,

Kill Bill 2 (2004)

...tento díl se mě líbil především díky vykreslenosti postav (zvlášť Budd a Pai May jsou parádní - zatímco některým jsem vskutku přál smrt, třeba Ell - no, hlavně Ell).

Kill Bill (2003)

Tento díl se mě líbil hlavně díky hudbě, šílené osmaosmdesátce, a celkovému technickému zpracování (např. anime pasáž je skvělá), zatímco...

Čtyři pokoje (1995)

První dva pokoje dost slabé. Dalším dvěma bych dal bez výčitek svědomí plné hodnocení. Zvlášťe Rodriquezův "díl", kde výše zmíněný zkombinoval dva typy filmů, které točí nejčastěji, filmy pro děcka a krváky, se povedl dokonale.

Mariachi (1992)

Na amatérký film, naprosto strhující. Ať už, co se týče hudby, kamery a výběru herců.

Osvícení (1980)

Film jsem viděl šestkrát a pokaždé když jsem se na něj podíval znovu, přišel mě o dost děsivější než při předchozím shlédnutí. Vůbec nechápu jak to ten Kubrick vlastně udělal. Geniální, komplexní a podprahově děsivý horor s neskutečným Nicholsonem.

Uprchlík (1993)

Jako malý jsem viděl ten film alespoň stokrát. A to i přesto, že jsem si rozhodně neuvědomoval a nechápal úplně všechny souvislosti. I když ho znám takřka nazpaměť i dneska si ho rád pustím. Jen velmi málo filmů, natož u žánru, který je založený z velké části na překvapení a rozuzlení, je natočených tak dobře, že se na ně dá dívat několikrát, natož pak hodněkrát... Navíc interakce postav Forda a Jonese je vskutku nezapomenutelná...

Čokoláda (2000)

Prostě sladký film...