• Pohádka

Králova řeč (2010)

Doba mezi jednotlivými správně artikulovanými slovy je tak kur..sky dlouhá. Doufám, že Oscary podpoří mé nadšení.

Černá labuť (2010)

Myslím, že Natalie si jde pro Oscara. A velice nerada bych se v tomhle případě mýlila. Nehledě na komentáře předhazujcí rádoby uměleckost a intelektuálnost filmu, a nehledě na to, zda tak film opravdu působí, mě to fakt dostalo. Je mi z toho trochu špatně a bolí mě celý tělo.

Sabrina (1995)

No má cenu opakovat, že Audrey je Audrey? Hlavně, že si Sabrina vybrala dobrého bratra. Julii to sluší, o tom nemůže být sporu a s Harrisonem mi jdou typově dohromady. D.

Velká země (1958)

Je zajímavé pozorovat, jak se v divákovi mění sympatie k oběma rodinám. A právo není na ničí straně. Když se v kaňonu k sobě blíží hlavy rodů, přestože je konec předvídatelný, nevyhnu se lehkému srdečnímu mrazení. A jak už bylo v několika komentářích řečeno: ano, Jean Simmons je krásná...

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Už znělka seriálu má v sobě podivnou tíseň. Osudy postav a cirkusu ji rozvíjí, pomocí přehlídky nejlepších herců. A podle očekávání jsou výborní.

Sedmikrásky (1966)

Nevím jak filmy Chytilové hodnotit, a jako nechápu, že jsou lidé schopní říct po panáku slivovice, že jim chutná, nevěřím lidem co jí dají pět hvězdiček, že v tom vidí něco tak skvělého. Mě to nebaví, ale popel na mou hlavu, myslím, že jí nechápu.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

A to jsem myslela, že odpady používat nebudu. Škoda, Verlybu i Polepšovnu mám ráda, ale nic horšího než tohle jsem neviděla.

Taking Off (1971)

Mám ráda trefné zobrazení trapnosti. A v tomto ohledu je Taking off brilantní.

Zpívání v dešti (1952)

Ryhle dám pět, než si vzpomenu na titulní píseň zneužitou Mechanickým pomerančem a zvedne se mi žaludek.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Změť obrazů, které se hudbou podpořeny vryjí do mozku a snaží se Vám ho ušima po kouskách vytahat ven. Mocná hudba.