Veřejné lži (2019)

A to sem usnul jen 1x sice teda na 2.půlku filmu, ale to se dalo celkem čekat :o). Pozitivní je, že mi Keira už neleze tolik na nervy jako cca před 10 lety, už sem si na ni buď zvyknul a nebo už tam nehází ten svůj příšernej úsměv :o)). Dějově celkem originální, takovej ten lehce politickej thriller, kterýmu ovšem chybí nějaký to napětí. Že bych si u toho nervama kousal nehty, to se mi vůbec nestalo. Zajímavý je, že je to podle pravdy. A mazec je, že když amíci chtěj válku, tak si to zaříděj pěkně po svým, aby tu válku měli. A takle to bude celej život a v každý zemi. Je to nehoráznost, ale my s tím nic neuděláme. Nám zase vládne dědek o holi a STBák, si nevybereš, aspoň se tihle dva jelimani necpou do války :o).

Greyhound (2020)

Jako, od velikána jako je Hanks už asi nikdo neočekává, že zahraje srágoru... Tady zahrál jako dycky famózně, jen co je pravda. Bohužel to zdaleka nestačilo k tomu, aby to výrazně vylepšilo tenhle film. Jako je to jednoduchej příběh, to se ani od válečnejch filmů nic jinýho nečeká, ale celou dobu sledovat Hankse jak velí lodi, která se snaží sejmout pár ponorek, to mě po půl hoďce začalo celkem nebavit. Na druhou stranu je to po dlouhý korona pauze, co se dal sosnout nějakej novej film, což je taková první vlaštovka. No, snad jedna vlaštovka jaro nedělá :o))

Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016)

Úroveň neklasá, takže je vše v naprostým pořádku... Tentokrát se dostáváme pod kůži jednomu bláznoj, kterej ovšem neskutečně zbahatnul na obchodu s LTO (lehký topný oleje). Sem tam nějaká ta zkorumpovaná policajtka a její dobrej protějšek. Jako, tenhle rejža se mi fakt líbí, jeho moderní styl je fakt chytlavej. Ještě se chystám na zatím poslední pokračování, který ovšem nemá pod taktovkou tenhle, ale jinek, tak to snad dopjerdole nedojebe celý :o)

Pitbull: Nové pořádky (2016)

Tihleti poláci, to je panečku národ :o). Tohle je můj 4.kousek, kterej sem viděl od tohodle rejži a musím teda uznat, že na něj se bohužel hrabe jen málokterej českej rejža. Takle vyrovnanou kvalitu filmů, to se unás prostě nevidí. Ano, je to tak trošku na jedno brdo, jako, že to sou takový detektivky, ale to vůbec nevadí. Hlavní hrdina je tady sympaťák. Jen mi přišlo krapet zmatečný to, že se tady mluví o hodně lidech a je tady celkem dost postaf, takže je krapet problém se v tom torientovat. Ale nechá se to . Jo a je to tady samozřejmě samá kurva, páč to pšóni používaj jako my "vole" :o)

Velký blondýn s černou botou (1972)

Mysteriózní komedie :o)). To asi dával do škatulky nějakej pošuk :o). Už sem tenhle kousek viděl hodně dávno, tak sem si ho včera celkem příjemně připomněl. Ale ani v mládí a ani včera mě to nijak zvlášť neohromilo. Vlastně sem se zasmál hodně málokrát, což prostě od mysteriózní komedie čekáš víc :o). P.Richarda nemám uplně v lásce, takže za mě uplně obyčejná francouzská komedie...

Nejvyšší pocta (2019)

Amerikou to teda hoooodně smrdí, možná až hanba :o). Příběhy z Vietnamu můžu, ale tohle se na půl míchá se současností a to pořád hrozně moc vyrušuje od zážitků z tý války. Vlastně to ani není pořádnej válečnej film, páč těch záběrů je tam hrozně málo a navíc je to celý takový zmatený. Prostě ty všechny "válečný" pasáže se moc nepovedly. Ale druhá strana (vyšetřování a pátrání po pravdě" se celkem povedlo. Hlavně teda díky plejádě slavných herců, kterých je tady fakt hodně. Chvílema mě to dojalo, když otec vzpomínal na zážitky se svým synem, ale ten konec, ten byl fakt otřesnej a hroznej...

Modelář (2020)

už to vypadalo, že i na Zelenku dolehla krize středního věku. Ale tímhle filmem si to u mě o dost vylepšil. Poslední 3 jeho filmy za mě nic moc, ale tenhle má co nabídnout. Hádek je vynikající herec, o tom nemůže nikdo pochybovat. Ale kdo mě jako fakt překvapil, tak byl Mádl. Tohodle týpka sem nikdy pořádně nemusel a nerespektoval. Ale tady mi dokázal, že mu to fakt jde a že i z něho vyrost perfektní herec.Dějově je to hodně dobrý a hodně promyšlený. Jen sem si občas říkal, že ten Hádek je fakt prdlej, když má u sebe v bytu "nadrženou" holčinu, ale von místo "toho" ji vysvětluje, jak je to s amíkama a jejich spiknutím :o). KOnec famózní. Ješte se na to rozhodně mrknu...

Na pokraji slávy (2000)

Ale jo, proč né. Není to sice zdaleka taková pecka jako třeba Doors nebo Bohemia Rhapsody, ale ostudu to svýmu žánru rozhodně neudělá. Chybělo mi tam víc rock n rollu, tím jako myslím víc bab, víc drog, víc chlastu atd. Tím, že se celej film točí okolo 15tiletýho kluka je jasný, že se tědlech neřestí příliš nedočkáš... Hudba příjemná, příběh jak by smet. Asi nejvíc dává matka "rocku" :o), McDormand nemám rád, tahle ženská mi vůbec nesedí, ale každuou roli, kterou ztvární, tak vyšvihne do nejvyšších obrátek. Tady ji nemá rád snad nikdo a to je přesně ten důved, proč je to jedna z nejlepších hereček, umí, ale rád ji nikdy mít nebudu :o). Stillwater neznám, ale je to zřejmě podobnej styl jako Creedence a ten můžu :o)

Kandidát (2013)

Prvotina tohodle nadanýho slovenskýho rejži. Už v Anestii mi ukázal, že má nadání a cit pro film. Tady to potvrdil (i když vlastně obráceně, páč tohle natočil jako 1. :o) ). Od prvních obrázků je jasný, že si s obrazem fakt hraje, různý vychytávky, střihy a takový nenápadný věci, který tomu dávaj naprosto originální punc. Kdybych měl přirovnat, tak ke G.Ritchimu, kterej si s obrazem hraje stejně. Co se týče přínběhu, tak taky uplně nadupanej. Podiváš se pod pokličku lobistycký firmy, jak to tam funguje, jakej je její šéf a hlavně jak sou voliči snadno zmanipulovatelný :o). No a projev tý naší prasečí hlavy na konci filmu, to mě hodně pobavilo. Jo a taky sem se fakt hodně, ale hodně smál u rozhovoru dvou odposlouchavatelů, když ten slovák "pomlouval " čechy a trefil se i do "mýho" Hradce Králové :o). A sranda sledovat Michala Dlouhýho, jak na to všecko jen tak zabručuje :o))

Nejdelší den (1962)

Tak jestli se o nějakým filmu dá říct, že je to velkofilm, tak je to právě tenhle kousek. JAko, je to fakt dlouhej film, dal sem ho tak na třikrát, páč 3 hodˇky v kuse, to bych na jeden zátah nedal, zas tak uplně nadupaný to není. Ale na svou dobu to muselo bejt něco, když se to objevilo v kinech. Herecká plejáda je na nejvyšší úrovni.. TAky mě hodně dostal komprars, takže vylodění působilo fakt dost reálně, ale v porovnání s Ryanem je vidět, že se dřív točilo jinak. žádný detaily mrtvol a utrpení. Tady když někdo je trefen, tak hned spadne a je mrtvej :o).