Diego Maradona (2019)

Maradona byl geniální fotbalista a ještě k tomu velmi kontroverzní osoba. Zajímavé nahlédnutí do jeho života. Na trávníku si ho nepamatuju, takže určitě takový dokument oceňuju. Je sice dost dlouhý, ale pro fotbalového fandu je nutnost to vidět a v tomto případě to může zaujmout i publikum ne zcela fotbalově zaměřené.

Štěstí je krásná věc (2020)

Další capina, která snadno zapadne do šedého průměru české tvorby posledních let. Téma celkem zajímavé, ale povedených momentů je bohužel pomálu. Úplně u dna, u Špindlu, se to nepohybuje, ale za žádnou velkou pozornost to nestojí. 45%

Dunkerk (2017)

Vizuálně a zvukově samozřejmě moc povedené. Jednoznačně zajímavá událost druhé světové války. Příběhově chudší, ale co bychom zde taky nechtěli. Zde se vyplatí podívat se na to na pořádném stroji s pořádným zvukem, já to štěstím měl, takže jsem si film užil. 75%

Báječná léta pod psa (1997)

Neurazí, nenadchne. U mě se k top českým filmům určitě nezařadí. Pár dobrých scén i vtípků z těžké doby, příběhově nic extra. 60%

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Taková zvláštní směsice žánrů. Není to špatné, ale tak trochu chaoticky uchopené, nicméně velmi citlivě natočené. Vůbec se nedivím tomu, že se jedná o relativně rozporuplný počin. V jednotlivostech je to moc pěkné, pár podařených komediálnách i emotivních scén, v celkovém pohledu to ale žádná hitparáda není. 65%

Narcos (2015) (seriál)

Určitě se jedná o velmi dobrý seriál, ale mě osobně tomu něco chybělo, abych dokázal vytasit maximální hodnocení. Bohužel se nedostavil takový ten "vau efekt". Je to dobře odvyprávěné, charizmatickými postavami se to tu jen hemží, silné dramatické momenty tomu nechybí... Ale prostě v celkovém pohledu mě to zase tak nechytlo. Úvod je hrozně urychlený, celý další děj je místy dost zkratovitý, což narušuje atmosféru a ucelenost. Co se dramatičnosti týká, tak si nějak nemůžu odpustit srovnání s prvními řadami Homelandu, je to dosti podobné, ale tam byl člověk doslova přikovaný k obrazovce a atmosféra by se dala místy krájet, tady to není špatné, ale člověka to prostě tolik nevtáhne. Na druhou stranu oceňuju, že se tvůrci snažili víceméně držet historie, i když samozřejmě "přidané scény pro dramatické účely" jsou tak trochu ojebávkou. Za dobové záběry palec nahoru. Všechny 3 série jsou za mě kvalitativně vyrovnané a jedou v podobném rytmu. 80%

Je s námi konec? (2016)

Leo do toho jde po hlavě, ale nemůžu úplně říct, že by mě forma nějak více dostala. Že lidstvo ničí planetu, je jasné - bohužel pro ni je lidstvo tím nejhorším, co ji mohlo potkat. My můžeme doufat, že tu ještě nějakou dobu budeme moct pobýt, rozhodně tu nebudeme navěky. Je jen na nás, jestli dokážeme tuto dobu co nejvíce prodloužit. Vzhledem k demenci lidstva to bude velmi složité...

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Slabší než samotný seriál, ale i tak je fajn, že přišel nějaký bonus. Stará dobrá partička nabídne ještě jedno malé představení, ale bohužel už to není úplně ono (na poměry seriálu). 70%

Okresní přebor (2010) (seriál)

Skvělý seriál se super postavami a humorem. Pro znalce reálií je to ještě o stupeň větší zážitek. 90%

Kukačky (2021) (seriál)

Série 1: Velmi dobrý a poutavý seriál na silné téma, dobře odehraný. Na české poměry opravdu nadprůměr. 80%