Umění lhát (2009)

Námet, ktorý je takýto rozsiahly a zachádza do otázok morálnosti činov protagonistu je príliš veľké sústo pre Rickyho z roku 2009 a jeho komediálny scenár. Ten je plný cynizmu a straight-forward prvoplánového humoru s čím by som nemal problém keby si to udržal až dokonca. Namiesto toho dostanete v trištvrtine filmu naservírovanú melanchóliu zmixovanú s depresiou. Ako dezert dostanete klišé ending a to je vskutku ťažké prehltnúť... 50% 3*

Neúplatní (1987)

Vždy som mal rád gangsterky. Toto je film prešpikovaný vecami, ktoré obľubujem. Napätie, akcia, úžasné herecké výkony, autenticita a v neposlednom rade skvelá hudba. 95% 5*

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Anchorman je komédia ako žiadna iná. S humorom a nadhľadom nahliada do televízneho spravodajstva skorých 70-tych rokov vyplnených troma šovinistickými slizákmi, jedným retardom a charizmatickou šarmantnou odhodlanou novinárkou. Zvyšok si domyslite. Nekorektný humor, odseknuté ruky,nezabudnuteľné gagy, nechutné vlasy WIlla Ferrella a Tim Robbins alebo Ben Stiller v rolách menších ako IQ Kim Kardashianovej. Dobrá zábava. 50% 3*

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Vcelku príjemná komédia plná ikonických scén a sympatického ešte len 24- ročného Matthewa Brodericka. Nenadchne ale zabaví. 50% 3*

Terapie láskou (2012)

Bradley Cooper a Jennifer Lawrence sú skvelí herci a o tom niet pochýb. Ale v týchto rolách som im to akosi nežral. Ani jeden z nich na mňa nepôsobil presvedčivo. To, že za svoj výkon Lawrenceová získala oscara ma udivuje. Zápletka sa točí vôkol dvoch maniakálnych schizofrenikov, ktorých dialógy sú plné nezmyslov. Tagy: komédia, romantický. Wow tak na toto iba poviem že to bolo komické asi ako Schindlerov zoznam a romantické asi ako pozerať sa na znásilnenie vo väznici. 20% 1*

Americké psycho (2000)

Holý šit. Herec nemôže byť nikdy výraznejší ako film v ktorom hrá. Parafrázujem samotného Balea a je viac ako úsmevné, že sa to v tomto snímku deje. 35% 2*

Po životě (2019) (seriál)

Plné dobrých myšlienok, vtipných urážok či dialógov no takisto obrovská dávka melanchólie. Tieto ingrediencie vám vpichne do žily Ricky Gervais, ktorý obrovsky prekvapil a ukázal, že tak ako si vie z rôznych TV shows alebo filmov robiť srandu, takisto vie vyprodukovať niečo filmovo hodnotné a entertaining. 4 hviezdy dávam len kvôli tomu že v 2.sérii to už upadá do totálneho smútku a je tam menej komediálnych scén- ak sa to tak dá nazvať... 4*

Krotitelé duchů (1984)

Obyčajne dostávam pri pozeraní starých sci-fi alebo fantasy filmov kŕče symbolizujúce nudu. Nie však v tomto prípade. Ivan Reitman naservíroval svetovej populácii skutočne originálny snímok, ktorý vo svojej dobe urobil veľký bum a do roku 1990 bol dokonca najzarábajúcejšou komédiou. Chápem prečo- nevídaná zápletka, hlášky, úžasné kostýmy, skvelé vizuálne efekty a Bill Murray. Film tak ikonický, že si ho nemôžete s ničím pomýliť. If there's somethin' strange in your neighborhood Who ya gonna call? Ghostbusters! 70% 4*

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Popravde podľa mňa lepšie ako predošlý film "Meet the Parents". S prídavkom charizmatickej dvojice Dustin Hoffman- Barbra Streisand vám táto utrhnutá rodinka začína ožívať na plátne. Nové situácie, nové scény posiate dávkou trápnosti- žiadna vykrádačka úvodného dielu. 75% 4*