Ma Ma (2015)

Naozaj som ani necakala, ze film sa mi bude tak pacit. Videla som ho v ramci mini europskeho filmoveho festivalu v Cinemaxe a zo vsetkych filmov, ma prave Ma ma najviac zaujal a chytil za srdce. Herecky vykon Penelope Cruz bol fantasticky, mozno aj hodny nominacie na Oscara. Velmi putavo a zaujimavo vyrozpravany pribeh mladej zeny matky, ktora sa dostane do naozaj tazkej priam neriesitelnej situacie, ale zrazu zivot ju niecim milo prekvapi a ona nestraca nadej. Niektore momenty tam boli mozno nerealne, ale to neriesim. Film je venovany zenam a ako zena ho odporucam dalej. Davam 80%.

Ledové království (2013)

Update: Dnes som mala tú možnosť vidieť ❄Frozen❄po rokoch opäť na veľkom plátne vrámci akcie Kinofest a môžem len skonštatovať, že tomuto úžasnému animáku nemám vôbec čo vytknúť. Je dokonalý! Milujem muzikály a Frozen s nádherným soundtrackom, prekrásnou animáciou, milými postavičkami, ktoré sú dnes už legendou a získali si srdcia malých i veľkých, k tomu kráľovstvo z ľadu, no to je film ako stvorený pre mňa. Elsa, Anna, Olaf, Swen, Kristoff - milujem ich všetkých. Frozen je môj najobľúbenejší animovaný film a považujem ho aj za najkrajší. Elsa a Anna sú pre mňa na tých najvyšších priečkách spolu s Popoluškou a Snehulienkou😉(11.09.2022).Som prekvapená, že tento film nemá lepšie hodnotenie na ČSFD. Podla mňa je to jeden z najlepších animovaných filmov a muzikálov vôbec a nielen pre deti. Videla som ho v 3D so slovenským dabingom, bolo to OK, ale v anglickej verzii je to úplne super. Je to taký balzam na dušu. Dá sa to vidieť aj viackrát. Dávam 10 bodov z 10. Krásna filmová hudba, piesne, texty. Zaslúžený Oscar jednoznačne!

Želary (2003)

Jeden z mojich najoblubenejsich cesko-slovenskych filmov. Prvykrat som ho videla v kine v Kanade, bol to velmi dobry pocit vidiet film v cestine a sem-tam sledovat anglicke titulky, ako co prelozili, ale nie preto som si ho tak oblubila. :) Mam ho na dvd, takze videla som ho viackrat a vzdy ma bavi! Nadherny film, Ana Geislerova a jej madarsky kolega podali naozaj vyborne herecke vykony. Krasne prostredie v Zazrivej je velke plus takisto. Aj som sa tam bola vdaka tomuto filmu pozriet a naozaj som tam videla kozy len tak na ulici. :) Samotny dej filmu na jednotku s hviezdickou. Skoda, ze film nevyhral Oscara, ale nominacia to bola zasluzena.

Muž jménem Ove (2015)

Film ma velmi milo prekvapil. Videla som ho v kine v ramci premietania filmoveho klubu, naozaj sa oplatilo ist! Krasny film, vtipny aj smutny zaroven. Uplne ma vtiahol do deja a cim dalej tym viac mi bol Ove sympatickejsi. Z filmu som bola uplne nadsena, az tak, ze som zacala citat aj knihu. :) Asi najlepsi svedsky film, aky som videla. Zasluzena nominacia na Oscara, urcite! UPDATE: Zopár rôčkov som ho dokonca mala aj v mojej top 10!

Chatrč (2017)

Som velmi rada, ze Chatrc bola sfilmovana a este k tomu tak dobre. Jeden z mala filmov podla kniznej predlohy, o ktorom mozem bez vahania povedat, ze je rovnako dobry film aj kniha, i ked samozrejme v knihe bolo toho viac. Vyber hercov - najma Octavia Spencer- tiez vydareny, ale Macka som si predstavovala starsieho. Velmi pekne spracovane aj po vizualnej stranke. Urcite odporucam, Chatrc ma hlboku myslienku, v cloveku nieco zanecha a moze aj v niecom pomoct, trebars odpustit alebo po prekonani niecoho zleho kracat dalej...Je to film pre veriacich aj neveriacich. Videla som ho v kine, bol to pekny zazitok, listky som mala kupene mesiac vopred a dobre som urobila, lebo okrem prvych troch radov bolo vsetko obsadene...