Nějak se to komplikuje (2009)

Príjemná komédia so skvelým castingom a množstvom vtipných situácií. Ani sa nedivím, že režisérka túto rolu ušila Meryl Streep na telo!!! Super voľba. Alec Baldwin takisto. Hudbu som akosi nevnímala, čo ma až prekvapuje, keďže ide o Hansa Zimmera! Z vedľajších postáv mi bol najsympatickejší budúci zať. Najvtipnejšia scénka bola tá v hoteli (výťah, doktor) a potom tá s notebookom v spálni. S mamkou sme sa schuti zasmiali. Pre ženy naozaj fajn oddychovka a neviem ako pre mužov, lebo ten môj zaspal. Vadil mi len dabing (slovenský), ale prežila som to. Hlas Zdeny Studenkovej sa mi akosi k Meryl nehodil, ale to je už môj problém. 3,5* (úplné 4 by boli vtedy, keby to skončilo podľa mojich prianí).

Duna (2021)

EDIT 03/2024: Keďže sa chystám do kina na druhú časť, pripomenula som si znova prvý diel a musím povedať, že na druhýkrát sa mi to už viac páčilo a celému príbehu som lepšie rozumela, takže pridávam tretiu hviezdičku. Verím tomu, že keby som film videla na veľkom plátne, bola by aj štvrtá! PÔVODNÁ RECENZIA: Ach, tak toto veru nebol film pre mňa. Nie žeby som vôbec nemala rada sci-fi, niektoré odo mňa dostali aj plný počet, ale Dune ma nijako nezaujala. Povedala som si, ok nominácia na Golden Globe, hudba Hansa Zimmera, známi herci, tak dám tomu šancu, why not? Ale ja som sa do toho vôbec nevedela vžiť!!! Herci hrajú seriózne a ako o dušu, no mne miestami z toho bolo smiešno, čo je zlé znamenie, keďže sa nejedná o komédiu. Postavy mi boli ľahostajné, bolo mi jedno, ako skončia. A čo je u mňa až nezvyk, vôbec som sa o nich nebála. Pozerala som na nich len ako na hercov, ktorí hrajú tých a tých. Celý príbeh mi pripadal nelogický! Veď aj v sci-fi musí byť logika alebo nie? Možno som to nepochopila, neviem. Ale ako mohli žiť bez vody? Tých pár kvapiek nerátam. A to sa vôbec nesprchovali? A to špeciálne korenie? Páčilo sa mi tam zopár scenérií, hudba, herecké výkony, ale dejovo nič moc. A ešte to čakanie na Zendayu, kedy sa objaví, to tiež bolo sklamaním. Akčné scény ma tiež nebavili. Pohľad na púšť bol pekný, ale po čase ma to už nudilo. Celé prostredie na tej púšti bolo také nelákavé, ale to bol asi účel, aby pôsobila nehostinne. Ani kostýmy sa mi nepáčili. Celkovo farby vo filme mi chýbali. Vlastne som ho pozerala na dvakrát a s viacerými pauzami, čo tiež nie je dobré. Film to asi nie je zlý, som si vedomá, že je aj vysoko hodnotený aj obľúbený, ale mne sa nepáčil. Škoda. A part 2? Hmh, ešte uvidím, možno zo zvedavosti.

Tohle jsme my - Challenger (2022) (epizoda)

Ako dobre, že This Is Us je späť!😉 Ako tradične aj šiesta (vraj posledná) séria začala narodeninami Big 3! Celkom slušný úvod. Teším sa na ďalšie epizódky.

Zpívej 2 (2021)

Sing 2 je ešte veľkolepejšie, pestrofarebnejšie a nápaditejšie ako jednotka. Celé je to jedna veľká šou, človek dostane film, koncert, cirkus a svetelnú šou v jednom. Určite sa to oplatí vidieť v kine. Čo sa ale samotného príbehu týka, bolo to už slabšie a preto dávam o hviezdičku menej. Postavy boli fajn, páčilo sa mi, že už tam nebola myš, ale sympaťák lev! Animácia a všetky špeciálne efekty SUPER. Videla som to v kine s dabingom, po pozretí originálu možno ešte zmením hodnotenie. Deťom sa to tiež páčilo a bolo to naše vlastne prvé rodinné kino v štvorici.

Zpívej (2016)

Tak toto bolo COOL ako by povedali moje deti. A už sa tešíme do kina na Sing2! Dlho som sa tomuto animáku vyhýbala a až ma prekvapilo, ako veľmi ma to bavilo. Sing má všetko, čo má skvelý animovaný film mať, aspoň mne tam nič nechýbalo a preto dávam plné hodnotenie. Páčil sa mi ten nápad, ako si zvieratá s ľudskými schopnosťami a povahami nažívali v ľudskom svete bez ľudí. Zaujala ma samotná story, páčila sa mi farebná animácia, dobrý humor, originálne nápady, pekné pesničky, vlastne všetko. Moja najobľúbenejšia postava je Rosita, mama 25 malých prasiatok a obdivujem jej vynaliezavosť! Reese Witherspoon je tu ideálnou voľbou a jej hlas som ihneď spoznala. Cenu víťaza za spev by som dala slonici Meene za jej Hallelujah. Tiež veľmi dobrý spevácky výkon podal Johnny gorila čiže Taron Egerton. Zdalo sa mi, že počujem aj Franka Sinatru, ale asi iba zdalo, lebo to bol jeho imitátor. A koale som skutočne fandila. Takže celkovo NAD MOJE OČAKÁVANIE😉.

Volný pád (1993)

Až tak veľa filmov s Michaelom Douglesom som nevidela, ale je možné, že toto bol jeho najlepší herecký výkon. 70%

Na Hromnice o den více (1993)

Groundhog Day sa dá pozerať aj opakovane. Je zaujímavé, že keď sa Phil ocitol v časovej slučke, práve možno ten najmenej zaujímavý a najmenej vydarený deň musel zažívať znova a znova. Tiež je zaujímavé, že asi aj keď nemusel, vždy išiel do práce! Rozmýšľam, ktorý deň by som chcela zažívať znova a znova. Andie MacDowell sa sem veľmi hodí, je veľmi sympatická. 50 First Dates sa mi ale páči viac.

Santa Claus (1994)

Pohodový vianočný film viac pre deti ako dospelých, kľudne aj na viac pozretí. 70%

Prázdniny v Římě (1953)

Roman Holiday je skutočne jeden z najlepších romantických filmov, taký druh romantiky sa už z dnešného sveta žiaľ vytratil. Zároveň je to tak vtipná komédia, smiala som sa tak, že som až plakala! Radosť sledovať. Naozajstný filmový zážitok. Audrey Hepburn bola naozaj kúzelná a ako princezná Ann naozaj krásna. Videla som to v originálnom znení. Starobylý Rím ešte viac vynikol, takto v čiernobielej verzii. Páčili sa mi aj dialógy, vlastne páčilo sa mi všetko a som veľmi spokojná s výberom filmu.