Divnosvět (2022)

Pocit strateného času!!! Jedna veľká nuda!!! Nevedela som sa dočkať konca filmu. Veľmi chabý scenár, nudné dialógy, nesympatické postavy - ešte najsympatickejší tu je pes! Dobrý animovaný film má diváka pobaviť, zahriať pri srdiečku, pohladiť po duši - z hľadiska animácie to má byť výlet do sveta fantázie, pastva pre oči, u disneyoviek som zvyknutá na krásne pesničky a celkovo kvalitný soundtrack, no hlavne (!!!) tam nesmie chýbať zaujímavý príbeh!!! Toto ani vlastne neviem o čom bolo. Asi nejaká inšpirácia Avatarom alebo čo. Zdalo sa mi to nekonečne dlhé. Humor na bode mrazu. Animácia zaujala chvíľu, keď to bolo celé také pekné farebné, no po chvíľke to už pôsobilo jednotvárne. Naposledy ma z disneyoviek takto sklamali Pinocchio s Tomom Hanksom a Turning Red. Čo sa týka splnených kvót, už mi fakt začína vadiť zoženšťovanie mužov a zmužšťovanie žien - what a strange world (!!!) we live in - už Encanto malo ženskú postavu, čo dvíhala budovy, Raya sa nebila len s drakom ale aj s inou princeznou a teraz tu máme ženskú, čo dviha chlapa a tlačí dopravný prostriedok, kým mužskí hrdinovia sedia vo vnútri. Mne sa to zdá divné a až príliš feministické. Vo filme pre deti od 6 rokov sexuálna orientácia tiež nemusela byť nevyhnutná, malé deti vrátane tých mojich tomu aj tak ešte nerozumejú. Z filmu som si ale jednu a podotykám len jednu vec odniesla a to nápad a recept na chutné raňajky 🍞🥑🍳. Kedysi boli Disney filmy zážitkom! Smutné.

Wednesday - Vedle tebe umírám (2022) (epizoda)

Zatiaľ to najlepšie od Jenna Ortega. Priala by som si, aby Christina Ricci dostala viac priestoru. Ďalšia SUPER epizóda, naozaj sa mi to zakaždým páči o kúsoček viac.

Do morku kostí (2022)

Creepy. Maximálne creepy. Vraj že romantické? Toto? Horor to už skôr. Pre mňa čo horory sleduje zriedkakedy, toto hororové bolo. Mark Rylance ešte nikdy nepôsobil strašidelnejšie. Pozreté zo zvedavosti, ale druhé pozretie nehrozí, raz úplne stačilo. Bones and All je však natočené štýlom, ktorý upúta a nenudí, veľa sa toho deje aj mimo obrazu, divák je len informovaný ako sa stalo to a to a celé je to už potom ponechané vlastnej predstavivosti. Mám veľmi dobrú predstavivosť, ale to, čo tam bolo povedané o trojročnom dieťati (nechcem písať spoilery) sa mi z fyzického hľadiska vidí nemožné. Téma je riadne brutálna, film určite neosloví každého alebo skôr málokoho a už vôbec si neviem predstaviť, že by som si mala pri ňom pochutnávať napríklad na popcorne. Najväčší problém vidím v nepravdepodobnosti!!! Aké sú šance, že skoro každý koho dievčina stretla na jej cestách by bol jedným z nich?! Dovolím si tvrdiť menej ako jedno percento. Za spracovanie, povedzme aj originalitu a odvahu alebo žeby trúfalosť hmh dávam slabšie 3*. Čo sa týka žánru Road-movie, z tej Ameriky tam bolo ukázané dosť málo. Aspoň z tohto hľadiska som čakala viac.

Wednesday - Přítel, nebo vrah (2022) (epizoda)

Je streda, tak som si povedala, že si pozriem ďalšiu epizódu Wednesday :-) getting better and better :-) Pilgrim World ma bavil, až som dostala chuť na fudge :-) veľmi dobrá je aj hudba a fakt zaujímavé prostredie, Nevermore Academy je vlastne zámok a univerzita v Rumunsku, Jericho town bolo made in studios. To Rumunsko ma celkom prekvapilo. Emma Myers tiež super.

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (2022)

Čo na tom, že výprava nie je veľkolepá a oproti Elvisovi tu vizuál vyznie tak trochu obyčajne, lenže I Wanna Dance with Somebody má čo divákom ponúknuť. Milujem životopisné filmy a film o Whitney má všetko, čo je pre mňa dôležité a to predovšetkým herecké výkony a emócie!!! Veľkým plusom je hudba a teda skutočný hlas Whitney, pretože tak ako ona by to nikto nezaspieval. Naomi Ackie zvládla rolu Whitney skvelo, wow! Jej herecký výkon ma veľmi milo prekvapil, taktiež jej pôvab. Veľmi dobrý bol aj Stanley Tucci ako Clive Davis. Oplatilo sa ísť na I Wanna Dance with Somebody do kina? Áno. Dokonca mi ani dabing tak nevadil, akýmsi nedopatrením som si kúpila lístok na dabingovú verziu, ale prežila som to :-). 4 a pol* 😉 [Cinemax Mannheim]. Ešte dodatok: Film by som skôr nazvala I Will Always Love You. Najvtipnejšia scénka: ponuka na rolu vo filme s Kevinom Costnerom. Najmilšia scénka: pyžamová party s Cliveom. Najlepšie zahrané: Whitney v Oprah show - originál som si pozrela na YouTube, wow! Vrelo odporúčam aj tento dokument o Whitney: Whitney: Can I Be Me (2017)

Wednesday - Jako kůl v hřbitovním plotě (2022) (epizoda)

Tak toto už bolo oveľa lepšie. Morticia a Gomez mi tu vôbec nechýbali, neodvádzali moju pozornosť a tak som sa mohla lepšie sústrediť na samotné dianie a viac si všímať klady seriálu. Chváliť budem až neskôr, ale zaujalo ma to, hoci je to asi skôr pre teenagerov. Spomedzi študentov mi tam herečka menom Sunday vekovo nezapadá a jej modré oči tu pôsobia ozaj hororovo.

Wednesday - Prokletá dívka Wednesday (2022) (epizoda)

Na Wednesday som bola celkom zvedavá. V detstve som sledovala Addamsovcov, ale možno to je trochu problém, asi je lepšie Wednesday brať ako Wednesday, samostatnú kapitolu. Zatiaľ váham, pretože mi tu jedna vec neskutočne vadí. Gomez Addams!!! PREČO prepánajána?!! MAXIMÁLNE NEŠŤASTNÁ VOĽBA herca. To si ani neviem predstaviť, že by to mohol byť Gomez a neverím, že on a Morticia sa niekedy do seba zamilovali - to je ako PARÓDIA na nich dvoch. Hrozné. Obsadenie Jenny Ortega ok, potešila aj Christina Ricci. Niektoré hlášky boli ozaj vydarené, najvtipnejšie bolo to Milwaukee.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Puss in Boots 2: The Last Wish. Animačne určite na vyššej úrovni ako jednotka, príbehovo podľa mňa rovnako pútavé. 75% [Videné v OV]

Kocour v botách (2011)

Puss in Boots je o dosť lepší film než som čakala. 70% [Videné s českým dabingom]

Menu (2022)

The Menu je dosť zvláštny film. Zozačiatku to vyzeralo ako niečo, čo tu ešte nebolo, niečo nové a originálne, no postupne mi to čoraz viac začalo pripomínať Triangle of Sadness. Komédia to vôbec nie je a horor hmh tiež veľmi nie, skôr thriller a satira. Konanie postáv vrátane šéfkuchára je tu pre mňa absolútne nepochopiteľné, s výnimkou postavy Anya Taylor Joy. Ona a Ralph Fiennes sú herecky najsilnejším článkom filmu, takisto kamera a hudba. Scénar trochu poškripáva, konanie postáv a hlavné okolnosti večerného Menu nie sú vôbec vysvetlené. SPOILER: Fakt nechápem, prečo sa nesnažili uniknúť, keď im išlo o život, to bolo pre mňa také nepredstaviteľné, tá pasivita a vôbec som nepochopila dôvod, prečo všetci aj šéfkuchár a personál, z toho hľadiska to hodnotím ako zvláštne. A prečo práve ona, to dievča s cheeseburgerom, bolo to preto, že bola jediná aktívna? Nie som si úplne istá hodnotením, zatiaľ dávam také povedzme 3*, no ešte popremýšľam.