Wednesday - Requiem pro krkavce (2022) (epizoda)

Zaujímavé. Záverečná epizóda so sebou priniesla veľa rozporuplných názorov. Ja patrím do kategórie divákov, ktorá je s finále Wednesday nespokojná. Sklamanie. Z predchádzajúcej epizódy som bola priam nadšená (dala som dokonca 5*!!!), toto bolo nielenže veľmi slabé finále, ale celkovo to bolo zlé, nepríjemne sa to sledovalo, nemalo to nič z Wednesday Addams a ani z Burtona. A dokonca ešte aj predvídateľné. Celková zápletka hlúpa, neoriginálna, nezaujímavá. Posledná epizóda mi pokazila dojem z celého seriálu, ešte dobre, že som hodnotila každú epizódu zvlášť. Najslabšia epizóda a keďže finále má byť veľkolepé, také že človek nechce, aby to niekedy skončilo a nie och už nech je koniec, tak za toto dávam len 1*!!!

Wednesday - Čert aby se v tobě vyznal (2022) (epizoda)

Wow!!! Tak toto bola the BEST epizóda a to od začiatku až do konca. Uncle Fester SUPER😁👍a celkovo padlo tu veľa skvelých hlášok, nechýbali emócie a dokonca ani romantika.

Mission: Impossible (1996)

Mission: Impossible. Stanovila som si cieľ pozrieť si do letnej premiéry sedmičky všetky Mission: Impossible filmy😉. Zatiaľ spokojnosť, hoci som trošku váhala medzi 3 a 4*. Na Toma Cruisa sa vždy dobre pozerá a do takýchto filmov sa hodí. 70%.

Virgin River - Není kouře... (2021) (epizoda)

No ja neviem, Virgin River bez Hope???!!! A to celá Season 3? Zvláštne rozhodnutie. Vlastne viacero vecí je tu zvláštnych. [SPOILER] Skok v čase akože 3 týždne po tom, čo Jack bojoval o holý život - pristupujú k tomu, akoby mal chrípku, ešte aj tehotenským nevoľnostiam Charmaine v Season 2 sa prikladalo viac vážnosti! Charmaine by si za ten čas (3 týždne!) a za daných okolností (otec jej detí v nemocnici) našla priateľa a už rovno aj snúbenca? Celá epizóda je vlastne len o tom, že Mel má narodeniny. No a? A keď si Jack dal tú námahu a kúpil lístky na cruise dinner, tak mohla ísť, aj pre diváka by to bolo zaujímavejšie. Ani ten koniec nebol taký dramatický, akoby mal byť. Najviac ma teraz zaujíma Doc a jeho diagnóza. Za túto epizódu by som možno bola dala aj 🧁🧁🧁 Birthday cupcakes, no s tou Hope ma sklamali, takže budú len dve.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Normálne som sa teraz až potešila, že tu ešte nemám napísanú recenziu a teda, že môžem nejakú napísať :-). Pôvodné 3* mením na 4*. Veľké plátno robí veľa a keď je na ňom elegantná a krásna, samozrejme aj talentovaná herečka, Audrey Hepburn, musím len poznamenať, že Audrey jednoducho patrí do kinosál a to aj dnes po toľkých rokoch. Keďže som tento kultový film videla už dvakrát a stále ma to dokázalo zaujať (napriek nemeckému dabingu, originál by bol úplne super), tak aspoň tých 70% a možno aj viac si Breakfast at Tiffany's zaslúži😉. Pochváliť ešte môžem krásnu hudbu (Henry Mancini) a kostýmy a ani herecký kolega nebol na zahodenie :-). Celkovo nie až také dobré ako Roman Holiday (1953)👍,ale stále veľmi dobrý romantický film a komédia. Ešte dodatok: Audrey Hepburn je asi jediná žena, ktorej pristane cigareta. Aj v teplákoch by bola elegantná! [Cinemax Mannheim, Kult-Sneak-Preview].

Červená želva (2016)

Boh. Adam a Eva. Modrá Lagúna. Stroskotanec. V spojení s týmto musím povedať zaujímavým a originálnym počinom mi napadá množstvo myšlienok. Obraz a zvuk sú tu v harmonickom súlade. 80 minút bez slov je trošku pridlho (pre mňa), to je asi ten dôvod, prečo nejdem s hodnotením ešte vyššie. A moje myšlienky pokračujú ďalej. Život. Kolobeh života. Krása. Nebo plné hviezd. Opustený ostrov. Ľudská každodenná námaha. A mohla by som pokračovať. The Red Turtle je krásny film. Myslím si, že je o zmysle života. Aj my dospelí si zaslúžime nejaký animák🙂 a toto je také poetické a filozofické. Najkrajšia je hudba a animácia je tiež veľmi veľmi pekná.

Wednesday - Něco za nic (2022) (epizoda)

Neviem či je to spôsobené výmenou režiséra, no toto je ďalšia slabšia epizóda - už ma to akosi prestáva baviť, neviem možno je to len rozťahané do 8 epizód a nemuselo byť. Už sa až príliš rieši dávna minulosť a prípad, ktorý možno okrem Wednesday nikoho nezaujíma a ja sa začínam nudiť a Wednesday Addams by mohla oceniť, čo všetko pre ňu jej kamarátka (veľmi sympatická Emma Myers) robí, mrcha malá copatá :-).

Na nože: Glass Onion (2022)

Ako povedal detektív Blanc: "You see, I expected complexity. I expected intelligence. I expected a puzzle, a game." Takto nejako by som aj ja vyjadrila svoje dojmy z Glass Onion. Daniel Craig je tu opäť vynikajúci, no úroveň Knives Out táto mystery nedosahuje. Dokonca úvodná možno trištvrte hodina ma vôbec nebavila a zvažovala som, že to vypnem alebo dopozerám inokedy, no potom to našťastie začalo byť zaujímavé. Už som myslela, že ostanem sklamaná a mierne sklamaná aj som, pretože som sa viac ako dva roky na tento film tešila. Naozaj jednotka bola tisíckrát lepšia - story, casting, výprava, všetko. Ani grécke prostredie zvlášť nezaujalo a to mám Grécko rada. 60%.

Not Just a Girl (2022)

Not Just a Girl a dalo by sa povedať, not just any singer, this is Shania Twain💙Vždy som mala Shaniu veľmi veľmi rada a keďže sa o ňu a jej hudbu už dlhé roky zaujímam, tento dokument mi vlastne nič nové nedal. Mala som v živote to šťastie vidieť Shaniu LIVE a to dokonca dvakrát😀! Prvýkrát to bolo na turné Up! v roku 2004 vo Vancouveri. Bol to ohromný zážitok, splnený sen, ba čoby vlastne som o tom asi ani nesnívala, lebo sa mi to zdalo nemožné a predsa. Kvôli pesničkám Shanie Twain som sa rozhodla naučiť sa po anglicky, vadilo mi, že som nerozumela textom. Tak som napríklad zistila, že pesnička Whose Bed Have Your Boots Been Under nie je vôbec veselá, ako by si to človek na základe country do vesela ladenej melódie mohol myslieť. Za prvé zarobené peniaze som si kúpila CD Shania. Vždy som obdivovala jej talent a zároveň to bol taký môj idol krásy. Keď sa Shania rozvádzala, vôbec som nemohla pochopiť, ako mohol niekto ženu ako je Shania podvádzať?!! Mal doma najkrajšiu ženu na svete!!! No a druhýkrát to bolo po rokoch, už som ani nedúfala, znova neopakovateľný zážitok. Bolo to Now Tour v Kolíne v roku 2018. Odvtedy som si nezmenila znelku na mobile, stále mi to zvoní ako "Oh, Life's about joy Life's about pain It's all about forgiving and the will to walk away I'm ready to be loved And love the way I should Life's about Life's about to get good". Shania je moja najobľúbenejšia speváčka. Asi by som ani nevedela vymenovať naj song, lebo ich je veľa. Má nielen úžasný hlas, prirodzenú krásu, je to silná žena, ktorá si už prešla kadečím - chudoba v detstve (na desiatu do školy mali často len suchý chlieb s kečupom), smrť rodičov, v mladom veku sa musela postarať o mladších súrodencov, neskôr zrada manžela, zdravotné problémy. Svetu prezentuje zdravú dávku feminizmu a sebavedomia. Dokument je skôr len priemerný, jednu hviezdičku pridávam už len preto, že bol o Shanii Twain, ale ak by som mala hodnotiť Shaniu ako speváčku a osobnosť, dala by som jej 10/10.

Wednesday - Co člověk zasévá, to smrtka sklízí (2022) (epizoda)

Je to akoby človek sledoval dva seriály v jednom. Wednesday ako samostatný článok funguje výborne - E02 až 04, to bez debaty👍. Akonáhle sa tam objaví Addams family už to ide z kopca dole. Catherine Zeta Jones OK povedzme môže byť ako Morticia, ale dvakrát nadšená nie som. A sledovať Guzmana ako Gomeza - to je utrpenie👎!!! Nemá v sebe ani štipku šarmu (pre porovnanie John Astin) a za jeho herecký výkon by som mu udelila zlatú malinu - kazí celý seriál a naviac medzi ním a Morticiou nie je žiadna chémia, ich trapné pusinkovanie je skôr fuj - súhlasím s Wednesday! Celkovo je však táto epizóda najslabšia, nudná a predvídateľná. Herecky zaujal Sheriff - Jamie McShane. Chýbalo mi tu viac trefných hlášok. Pozitívum krásne jesenné prostredie. Zo 4* mi to dnes pokleslo na 2*. Dúfam, že Gomeza v Season 2 vymenia.