Virgin River - Otec to přece ví nejlíp? (2022) (epizoda)

Virgin River konečne naberá to správne tempo, ako keby sa niekto prebral zo zimného spánku :-). Zatiaľ som so Season 4 úplne spokojná.

Na západní frontě klid (2022)

Im Westen nichts Neues je môj Oscarový favorit v kategórii INTERNATIONAL FEATURE FILM. Predchádzajúce filmové (1930) a televízne (1979) spracovania som nevidela (zatiaľ?) a neporovnávam ani s knižnou predlohou, ktorú som (ak sa dobre pamätám) nečítala. 80%.

The Chosen - Návrat domů (2022) (epizoda)

Seriál hodný nášho vzácneho času. The Chosen💙 zreje ako víno, je to čím ďalej tým lepšie a ja som vďačná za každú epizódu.

Jak vycvičit draka (2010)

Čakala som, že to bude oveľa oveľa lepšie. Animačne dokonalé (ten les mi takmer až voňal cez obrazovku) a po hudobnej stránke super, ale príbeh ma až tak nezaujal. Vlastne tie draky ma vôbec nebavili. Čo ma prekvapilo bolo, že starší synček asi v polovičke filmu odišiel - on to chcel pozerať(!) a zostal len ten mladší. Pre mňa je How to Train Your Dragon jeden z tých slabších animákov. Maximálne predvídateľné, dejovo monotónne a nezáživné. 50%.

Aftersun (2022)

Film, ktorý si vyžaduje dlhý komentár :-). A vraj ešte jedno pozretie. Aftersun som mala v pláne, no recenzia užívateľa Muel ma tak navnadila, že som si ho musela pozrieť hneď! Keď si po skončení filmu ešte dlho hľadám ďalšie informácie a so zvedavosťou čítam názory a postrehy divákov, keď mi film potom ešte vrtá v hlave, tak asi to je dobrý film. Aftersun si v každom prípade vyžaduje od diváka veľkú trpezlivosť a povedala by som aj určitú vyzretosť. Čo sa týka tempa, tak Aftersun sa až vlečie, miestami je to neuveriteľne zdĺhavé. Je to taká tá typická artovka, ja som to dala na dvakrát. Ešte asi nie som filmovo dosť "vyzretá", pretože som ho úplne hneď nepochopila a došlo mi "to" až neskôr! Paul Mescal je taký strašný sympaťák :-), jeho herecký výkon bol slušný, ale žeby až oscarový to sa mi nezdá. Malá debutantka Frankie Corio bola tiež super. Pri sledovaní filmu ma dosť rušila roztrasená kamera a teda všetky tie domáce videá, pripadali mi také dosť nudné, na druhej strane obdivujem ich prirodzenosť a nenútenosť. Tiež mi trochu vadili niektoré kamerové zábery, keď sme napríklad videli Sophie a Caluma len v odraze, alebo snímané príliš zdiaľky alebo príliš dlhé zábery na nič (aspoň takto sa mi na prvý pohľad javili). Rušili ma aj tie strihové disco záblesky tancujúceho Caluma v nejakom dave, strih a tak zase dookola. Páčil sa mi vzťah otca a dcérky, je tu veľmi pekne zobrazený. A ďalej už SPOILER!!! Vedela som, že s Calumom sa niečo deje a že Sophie si to ešte neuvedomuje, no nenapadlo mi, že sú to silné depresie, myslela som si, že trpí nejakou nevyliečiteľnou chorobou a že len on si je vedomý toho, že toto bude ich posledná spoločná dovolenka. A do istej miery som to vlastne odhadla dobre. Aftersun je zaujímavý v tom, že príbeh tu nie je vyrozprávaný chronologicky, ja som ho tak brala a potom mi niektoré veci nedávali zmysel! Napríklad, že prečo nešiel hľadať Sophie, ale išiel v noci na pláž. Keď sa neskôr nad tým človek zamyslí, nemohlo to byť v ten večer, keď Sophie spievala karaoke. Aj tak mi niektoré veci v Calumovom konaní nedávajú úplne zmysel, napríklad prečo kupoval ten drahý koberec alebo prečo nechal 11-ročné dievča samé v ten večer. Očividne ho niečo trápilo, možno ešte rozvod, možno finančné problémy. Tušil alebo už bol pevne rozhodnutý vziať si život, bola to jeho rozlúčka nielen so Sophie, ale aj so životom. Myslím si, že preto tento film zbiera ocenenia. Jedna vec mi tam ale pripadala trochu účelová alebo "predpísaná" a to, že z dospelej Sophie urobili lesbu - nijako to s dejom nesúviselo, bolo to tam len, aby bolo. Pekný film, ale myslím, že jedno pozretie mne osobne stačí. 70%. (Váham medzi 3 a 4*). Ešte dodatok (takisto spoiler): Sophie svojho otca z celého srdca milovala, paradoxom je, že jej dieťa otca nikdy mať nebude. Film mi ani po niekoľkých dňoch (!!!) neschádza z mysle, no teda :-). Fakt zaujímavý film🙂!!!

Svatba na odstřel (2022)

Kombinácia akčného filmu a romantickej komédie v prípade Shotgun Wedding nefunguje. Celé to pôsobí maximálne neuveriteľne. Ako keby som ani nesledovala postavy z filmu, ale hercov, ktorí sa snažia hrať, ale až tak dobre im to nejde. Ešte ani to prostredie nie je pravé, keďže to nie sú Filipíny. Jennifer Lopez ako päťdesiatnička vyzerá naozaj výborne, ale dokedy mieni hrať nevesty?😁 Najviac ma tu bavila druhá Jennifer :-). Zápletka s pirátmi tu bola úplne zbytočná a na škodu. Jedno pozretie stačí. Podobné filmy Lost City so Sandrou Bullock a Ticket to Paradise s Juliou Roberts boli oveľa lepšie. 35%.

Oceány 3D: Naše modrá planeta (2018)

Nádhera!!! Plný počet nedávam len kvôli relatívne krátkej stopáži. Vizuálne paráda a komentár Kate Winslet tu nemá chyby, ona hrá aj pri čítaní :-).

Bez kalhot (2012)

Magic Mike, hmh, no zas až také magic to nebolo. Akékoľvek dianie mimo pódia je v pozadí, v popredí je show, skôr by som to brala opačne. Možno by to bol iný zážitok, ak by to bola dámska jazda v kine, no mňa samotnú Magic Mike zvlášť nezaujal. Najzaujímavejšie bolo pre mňa zistenie, že Riley Keough (Brooke) je v skutočnosti Elvisova vnučka!!! A tiež som netušila, že Channing Tatum sa niekedy ozaj živil striptízom. 40%

Hook (1991)

Jedinečné filmové dobrodružstvo a návrat do detského sveta fantázie. Veľkolepá výprava, nad každým záberom som sa až rozplývala a úžasná hudba Johna Williamsa. Prekrásne filmové spracovanie príbehu o Petrovi Panovi. Hook je pre mňa filmový klenot od Spielberga. Videné v kine💙 [Kult Sneak] 85%.