Šógun - Zítra je zítra (2024) (epizoda)

Čím ďalej, tým lepšie. Maximálne pútavé, napínavé, atmosférické. Beriem späť to, čo som napísala u E02 o dabingu, pretože inak by som nikdy nepočula výraz " to pillow with" :-). Ach, ešte dobre, že nové epizódy dávajú po týždni, človeka by to lákalo pozrieť celé za jeden týždeň. Konkrétne u tejto epizódy som si dnes v priebehu dňa všimla, že mala 100%!!!

Šógun - Sluhové dvou mistrů (2024) (epizoda)

Wow, momentálne je Shogun 7. najlepší seriál na čsfd a to ešte iba začal. Prvá epizóda je vždy taká oboznamovacia, v tejto druhej už som sa trošku lepšie zorientovala. Patrím k tým divákom, ktorí nečítali ani predlohu a nevideli ani pôvodný seriál s Chamberlainom, ale keď tak nad tým uvažujem, ten seriál by som si aj rada pozrela. Shogun má strašne veľa kvalít, už tu boli zmienené asi všetky, po technickej stránke super, po príbehovej tiež, herecky si zatiaľ nie som istá Anjinom, ale zaujal ma Rodrigues, ani som v ňom nespoznala herca z The Morning Show! A krajšiu Japonku ako Mariko som asi ešte nevidela🙂. Menší problém mám len s tým, že angličtina je akože portugalčina, takú fantáziu až nemám😄a pri japončine treba čítať titulky, asi by bol teda lepší dabing, hoci ho neobľubujem, no neviem si zatiaľ tú angličtinu odmyslieť. Zatiaľ veľmi dobré!!!!

Šógun - Andžin (2024) (epizoda)

Rodrigues: "There's a saying out here that every man has three hearts. One in his mouth, for the world to know, another in his chest, just for his friends and a secret heart buried deep where no one can find it. That is a heart a man must keep hidden if he wants to survive. You'll understand soon, Inglés. And who knows, maybe-maybe fate brought you here for a reason. Maybe you'll live long enough to find out what it is." 4 a pol*.

Famílie - Road Trip (2012) (epizoda)

Road Trip je ďalšia výborná epizóda. Musela som jeden zo seriálov v mojej TOP 10 vyhodiť a pridať si tam tento úžasný seriál💙 PARENTHOOD.

Zóna zájmu (2023)

The Zone of Interest. Pravdupovediac čakala som od tohto filmu viac. Námet je zaujímavý, ale spracovanie dosť nezáživné, ba až nudné. Vcelku zvláštny film, pre mňa určite len na jedno pozretie. Od začiatku až do konca filmu mi vadila kamera, väčšina filmu je snímaná z diaľky a tak som mala celý čas pocit, že tých hercov ani poriadne nevidím a ešte aj ozvučenie je zvláštne, niektorým dialógom bolo zle rozumieť. Okrem samotnej myšlienky akosi nevyniklo nič, ani herecké výkony. Je to film viac o atmosfére a pocite ako o nejakom deji či dialógoch. 3* s prižmúrenými očami.

Pozlacený věk - Série 2 (2023) (série)

Druhá séria sa podľa mňa až veľmi sústredila na boj o miesto v opere, Met vs. Academy, hon kto z koho, až to časom už začalo nudiť. Všetky ostatné línie sa vyvíjali veľmi dobre, nechýbalo aj zopár zvratov a prekvapení, na druhej strane niektoré boli predvídateľné. Drobné spoilery. Reverenda sa až veľmi rýchlo "zbavili", Aunt Ada si mohla ešte užiť toho šťastia viac, aspoň po tretiu sériu. Nudný vzťah Marian a vdovca pre zmenu zbytočne dlho naťahovali, aby naša hrdinka nakoniec skončila s Larrym. Yes!!! Potešilo aj Adino malé víťazstvo nad Agnes v záverečnej epizóde. Koniec spoilerov. Celkovo hodnotím S02 peknými 4*. Výprava a kostýmy sú pastvou pre oko.

Filmy našeho dětství - Krotitelé duchů (2019) (epizoda)

Ahaaaaa, no už mi to celé dáva väčší zmysel, keďže z tohto dokumentu sme sa dozvedeli, že autori scenára boli často zhúlení😄. Samozrejme dozvedáme sa aj užitočnejšie informácie, napríklad ako boli urobené jednotlivé triky, kde presne sa nakrúcalo, v akej veľkej časovej tiesni boli tvorcovia, ako vznikla známa skladba a aj to, že náhradný názov filmu bol GhostBreakers!!! "Ajven" Reitman je sympaťák🙂. Teda vlastne bol.

Rio Bravo (1959)

RIO BRAVO. Niekedy mi stačí jediná scénka, ktorá sa mi zapáči tak, že som ochotná pridať o hviezdičku viac. V prípade westernu RIO BRAVO je to hudobná vložka, ktorá bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením a prehrala som si ju celkovo 4x! "My Rifle, My Pony And Me" a hneď po nej nasledujúca skladba "Cindy". Páčilo sa mi aj to, že nejde o taký ten typický western, ale je tu aj pomerne dosť romantiky aj humoru. RIO BRAVO by som nazvala takým oddychovým a feel-good westernom. Omylom by som si takmer bola zapla western s podobným názvom RIO GRANDE, v hlavnej úlohe tiež John Wayne. Priznám sa, že o tomto filme RIO BRAVO som donedávna ani nepočula, nechala som sa inšpirovať ponukou nedeľných popoludní s filmovou klasikou :). 70%.

Krotitelé duchů (1984)

Ghostbusters. Trochu ma prekvapuje, ako veľmi je tento dnes už kultový film všeobecne obľúbený. Jeden z dôvodov, prečo som si Ghostbusters pozrela bol ten, aby mi náhodou niečo neušlo, ak by som si ho povedzme nikdy nepozrela. Ktovie prečo vlastne je tento film takto vysoko hodnotená klasika. Osobne si myslím, že je to kvôli špeciálnym efektom, na tú dobu to muselo byť niečo extra. Za nie najzaujímavejší dej a až veľmi jednoduchú zápletku by som dala tak jednu hviezdičku. Čakala som, že sa budem viac baviť, že to bude minimálne vtipnejšie. Niektoré scénky boli fajn, zapamätám si hlavne tú s vajíčkami. Najlepšia bola Sigourney Weaver, takže za ňu, niektoré trefné hlášky a tie efekty pridávam nejaké tie plusové body. 2 a pol*. (Ešte sa rozhodujem medzi 2* a 3*). Ale aj tak, taká somarinka o duchoch a taký úspech🙈!!!