Po přečtení spalte (2008)

Dobré, fakt dobré. Takovýchle filmů je pomálu. Reálný svět propojený s tím nereálným. Akční policejní amerika zobrazená s humorem a mozaikou životních příběhů lidí, kteří jsou všichni svým způosbem mišuge. Velice jsem se u toho nasmál, proto nemá cenu hledat nějaká negativa. Dávám 80%.

Californication (2007) (seriál)

Tak změna je život a já se rozhodl poprvé o snížení hvězdičkového hodnocení. Z 5 na 4 hvězdy proto, že třetí série je přežvýkávání toho samého tématu pořád dokola. Pořád se udržuje kvalita seriálu a gegy tady pořád jsou, ale Hank se chová pořád stejně a popravdě idealizovaný pohled na Kalifornii, že všichni jenom šu**jí mě začíná trošku štvát a kouzlo se vytvácí. Ale! Dávám pořád šanci dalším dílům... pokud to takhle půjde dál ani 4 hvězdy si u mě neudrži... doufám, že si tvůrci uvědomí, že v nejlepším je potřeba přestat, ale zisky asi pořád mají, tak rýžují a rýžují... Update: Tak po shlédnutí sedmé série koukám, že už jsem jednou hodnocení snížil. 4 hvězdy asi ponechám, ale to jen z důvodu, že první dvě série a mám pocit, že pátá, byly boží, ale jinak to mělo sestupnou tendenci a píchání na různé úhly a úchylky už prostě nezabírá. Je potřeba vypnout senzor reality, protože kdyby se z rozhovorů vystřihly diskuze o sexu, tak se jedná o němý seriál. Celkově si ale nenechte zkazit chuť, pořád se jedná o perlu mezi aktuální hollywoodskou tvorbou ;-)

Matrix (1999)

Vše už bylo řečeno. Je to báječné, geniální, dechberoucí, nadčasové, propracované, konzistentní, brilantní, transcendentální, heurestické.... no prostě je to 100% masakr!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Vynikající nápady s kvalitním zpracováním. Bohužel kvalita s rostoucí kvantitou dílů nenávratně klesá, ale i přes to vyčkám a uvidím jestli se dočkáme vytouženého cíle honby za matkou. Jestli hodlají udělat 10 sérií jako přátelé, tak poputují dle mého názoru na dno rybníka. Přátelé si krom jedné série udržely kvalitu až do holého konce, což není případ HIMYM. Ale ani tak se nevzdávám a nechávám jim krásných 90% s nadějí, že kvalitu zase nachytají v temném rybníku.

Futurama (1999) (seriál)

Pokud už Vás Simpsonovi tolik nelákají, ale máte rádi stejný kalibr humoru, vřele doporučuji Futuramu. Prostředí je odlišné a hláška, že v Simpsonech už bylo všechno, tady neplatí. Platí co nebylo v Simpsonech, bylo ve Futuramě. Odreagovačka za dobrých 90%.

Pelíšky (1999)

Snímek je tak prošpikovaný hláškami, že se směju a nikdo ani neví proč. 50% těchto hlášek se vmísilo do mého života a použil jsem je už v 27.493 situacích. Největší klasika české kinematografie, která si zaslouží více než 100%.

Mary a Max (2009)

Konečne animovaný film, který není o ublíženém kačátku či špinavé kočce, které zachrání vesmír. Chybělo mi něco s nádechem Fimfára s příběhovou notou. Snímek jsem sblajznul s úsměvem na tváři a slzami v koutcích. Nadupané a krásně udělané, nemám co dodat. Dávám 90%

Stáhni mě do pekla (2009)

Těšil jsem se, že po dlouhé době se konečně dočkám kvalitního horroru a ono se to "tak nějak" stalo.... ale.... přišlo mi, že moment leknutí byl způsoben pouze škrábajícími řvoucími zvuky. V konečném důsledku jsem se teda moc nebál a poslední část filmu mi přišla jako totální fraška a zničení celkového pohledu na film. Neříkám, že se jedná o špatný snímek, rozhodně to bylo napínavé a v konečném důsledku jsem byl i překvapen... ale.... prostě mi příjde, že na zařazení mezi kvalitní horrory to prostě nemá. Dávám 60%

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Trošku jsem se bál jak dopadne tahle britsko-americká komedie, ale zase tak zklamán jsem nebyl. Občas to bylo dost trapné a říkal jsem si co to je zase za koninu, ale některé momenty byly naopak velice humorné, takže na nedělní odpoledne ideální volba pro relax. Dávám 70%.

Ženy v pokušení (2010)

Zasmál jsem se více než třikrát, což se mi v poslední době v i když rozmanité škále komedií moc nestává. Česká oddechovka, u které jsem nevěděl, které ženské mám fandit, tak jsem fandil všem a moc se mi to líbilo. Dávám 80% :-)