Precious (2009)

Tohle bylo odporné. Několikrát jsem jen zůstala zírat s otevřenou pusou. Matka Precious je jednou z nejhnusnějších postav co jsem kdy ve filmu viděla, Mo'Nique bravurní

Avatar (2009)

Jsou filmy, kterém můžete vytýkat milion maličkostí, ale v celkovém měřítku na ně zapomenete a na snímek budete vzpomínat jako na úžasnou jízdu, kterou jste si užili od začátku do konce. Outstanding

2012 (2009)

Zkrátit, zkrátit, .... ZKRÁTIT! Umazat ohrané klišovité zápletky, zkrátit dialogy, nehrát tolik na city - protože akční sekvence byly celkem fajn. Až na to, že z šesti vzletů letadla se jich 5 "jakože nevede".. to už je pak taky otrava, zvlášť když se jim to beztak pokaždé zdaří. Rozhodně by s emi ten film zamlouval víc se stopáží kolem 90 minut, méně dějových linií, více do stylu dokumentu

Julie a Julia (2009)

První polovina fakt za 5*, naprosto dokonalý hlášky, vtipný situace, rychle to ubíhalo, doplněné perfektní hudbou. Druhá polovina je našpicovaná trapnýma dlouhýma proslovama, ubohou (ale zřejmě nezbytnou) vložkou, kdy opustí manžel úspěšnou manželku .. to byl zase trapas, na takový 2,5 hvězdičky max. Takže nakonec 4* a velké díky Meryl za další super film, výbornou roli a Meryl-fans partě za nezapomenutelné 2 hoďky v kině =)

Horalka (1960)

Na film se dá dívat buď jako válečný - v rámci možností film působil hodně autenticky, lidé furt žili ve strachu, vojáci byli všude, neměli co jíst.. a nebo jako drama ženy, která se musí starat o dítě v těžkých podmínkách. cesara se svojí dvanáctiletou dcerou opustí kvůli válce Řím a vrátí se do rodné vesnice, kde už z původních obyvatel téměř nikdo není. Setká se tam s mladým Michelem v podání Jeana - Paula Belmonda.... No ale Sophia hrála fakt perfektně .. k ní role matky, ženy, drzé a téměř nebojácné, která se snadno rozčílí opravdu sedla. Když mi pak v noci došlo, že v době natáčení jí bylo něco kolem 25 let, tak to už byl fakt amen. Úžasný snímek, naprosto mě okouzlil a zanechal silný dojem

Labyrint smrti (2006)

Zábavný jedině ve smyslu, že se tomu musíte smát. je to jeden z mnoha thrillerů, kde nějaký starý dědek vraždí koho může kvůli nějaký blbosti (většinou jen tak). Tady lidem do těla vmáznou nějaký čipy a vraždí je kvůli nějaký písničce - přesně tak jak to jeden spisovatel popsal ve svém scifi románu. A ten taky má hlavní roli a samozřejmě všechny zachrání, dědka zabije a je konec. Blbost

Poslední skotský král (2006)

Drama o čerstvě vystudovaném skotském mladíkovi, který vyrazí do světa. Konkrétně do Ugandy, kde pomáhá jako doktor, kde vládne režim Idiho Amina. Díky pár náhodám se brzy mladík octne v úzkém kruhu vládcových rádců a přátel. Zpočátku mladík (v podání Jamese McAvoye) královi fandí a souhlasí s ním, ale postupně získává víc a víc informací a zjistí že ne všechno je tak jak si myslel. Jedním z největších plusů filmu je výkon Foresta Whitakera, který dokázal ztvárnin Amina velmi věrohodně, což neměl určitě jednoduchý - jednou byla jeho postava milá příjemná, působila až otcovským dojmem a vzápětí to byl netvor... tenhle herecký výkon na mě hodně zapůsobil

Než si pro nás přijde (2007)

Film s dvěma velikány - jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem. Čekala jsem trhlou komedii o dvou dědcích co si na poslední chvíli před smrtí užijou, já se budu bavit, oni pařit. Ale houby. Je to konverzačka, akčnější scény asi jen dvě + milion keců o tom jak má Morgan Freeman úžasný život, ačkoli je chudý a že důležitá je láska a ne peníze ... Mně to teda zas tak nebavilo, i když pár momentů bylo skvělých

Cesta do středu Země (2008)

Film měl zezačátku slušně našlápnuto na normální průměrný zábavný snímek, který by měl bavit děti i rodiče. Ale jak film pokračoval šla jeho kvalita níž a níž. Jakoby snad ani scénáristi nevěděli co s tím filmem, aby to nebylo moc dlouhý a aby to bavilo.. dětem by to nepřišlo, ale pro mě to bylo ke konci už fakt odfláklý a nezábavný. Párkrát jsem se zasmála, ale to je asi tak všechno. A ani efekty nebyly nějak extra úžasný, až trapný

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Jednička byla super. Na dvojku se dalo koukat. Trojka má být ta nejlepší - takže je přeplácaná až to bolí. Ale po náročném dni plném práce mi film sednul, uvolnila jsem se u něj, nic složitého jsem nemusela řešit, jen jsem se nechala unášet touhle "pohádkou". Kdybych nebyla tak unavená, možná by se mi to líbilo mín a našla bych víc nedostatků, ale takhle mi ten film krásně uběhl a já se nenudila