The Girl in the Café (2005) (TV film)

Nesmělé a trochu neohrabané seznamování stárnoucího a nepraktického Lawrence (poradce britského ministra financí) s mladou Ginou, která si mě získala už když zdůvodnila proč se rozešla se svým bývalým „Spal ve starém pyžamu a měl zapnutý i poslední knoflík u krku“. Jejich krátké setkání v restauraci po kterém následuje pozvání na summit G8 v Reykjavíku, kde se jedná o pomoci Africe s její extrémní chudobou. Gina se tak ocitá mezi nejvyššími politickými představiteli a její nebojácné názory na liknavou pomoc světa hrozí přerůst v mezinárodní skandál. Krásná hudba, mrazivý Island a vynikající Bill Nighy.

Samaritánka (2004)

Po filmu „Drsňák“ další zvláštně zpracované téma prostituce. Dvě školačky, ta jedna vydělává a dokonce jí to baví. A druhá sjednává schůzky, drží kasu a dává pozor na policejní kontroly. Po té, co „ta v terénu“ vyskočí před policií z okna a následně umírá, vydává se její přítelkyně po stopách klientů s jedním zásadním rozdílem, za sexuální službu si nejenom nic neúčtuje, ale naopak vrací již dříve vydělané peníze. Holčička, která doma spí s plyšovým medvědem a přes den dělá muže „šťastné“.. a její bezradný otec, který potřebuje vybít to své zoufalství, které před dcerou skrývá. Ki-duk Kim mě často svým pohledem na svět děsí, vždy překvapuje, ale i podivně přitahuje. P.S. Nádherný záběr na posezení v parku vedle šesti modrých sedících soch.

Mělký hrob (1994)

..... “Když nemůžete věřit svým přátelům, co pak? “ Ano, přátelství je nestálé a mít v podnájmu mrtvolu, pravda s kufrem peněz, to nejenom vztahy prověří, ale řádně s nimi zacloumá. Drsné a velmi bolestivé zjištění, nádherně brutální humor... „Já myslím že to nezvládnu.- Ale, Julie, ty jsi doktor. Zabíjíš lidi každý den.- To je rozdíl“. Výborný film o tom, že občas se člověk nestačí divit, koho (ve své naivní představě) měl za kámoše. Naštěstí většina z nás k tomuto poznání nemusí rozřezávat mrtvé tělo! Nicméně a pro jistotu, doporučuji se podívat kam až by mohl vést špatný úsudek a špatná volba. „Jistě. Věřím v přátelství. Myslím, že přátele potřebujeme. Ale, když jednoho dne zjistíš, že už jim nemůžeš víc věřit.....co pak? Co s tím?“

Big Ben - Smrt o Valpuržině noci (1998) (epizoda)

Dívám se na díly se Sabrinou, líbí se mi její strohý humor„ A mimochodem, abych ti taky zkazila den. Řítí se sem tvá matka“.

Láska na inzerát (2005)

„Každý má pro mě fotku nějakého chlapa?“ Jistě, milující rodina jí chce pomoci. Takže levá strana ledničky ti ženatí, pravá ti volní. K tomu rady, jak správně randit a hlavně, když nezabírají fotografie a ze schůzky naslepo se stane rodinný trapas, je potřeba změnit taktiku - inzerát! Hodně průměrný film o překvapeních, jaká nastanou, pokud hledání partnerského štěstí svěří starostlivá sestra internetu. Největším trumfem je v něm sympatická Diane Lane.

Drsňák (2001)

Příběh o lásce? No, pokud je láska mít někoho ve své moci, tak ano. Potom je to film o podivné, kruté a vynucené lásce.. „V případě, že nezaplatím 15.000 $......vzdávám se všech práv na svoje tělo“. Nevím, tady se asi střetlo mé evropské vnímání světa s tím asijským. Nepůsobí to na mě moc věrohodně a přestože film má několik silných momentů: polibek přes zrcadlo, plakát jako vražedná zbraň a velmi podmanivou hudbu, vyšší hodnocení nedám.

Nadaný žák (1998)

Todd naslouchá hlasu člověka, kterého donutil vyprávět. Vyprávění ho zcela pohlcuje, každým dalším slovem, každou další větou. Chce slyšet všechno. Všechno, co se událo v továrně na smrt. Postupně ztrácí kontakt s realitou, zapomíná na školu a z nadaného žáka se stává . bezcharakterní zrůda, a z vyděrače vydíraný .„Každý věděl něco, co ten druhý chtěl držet v tajnosti“. Stephen King je dnes už považován za klasika hororu, ovšem málokterá jeho předloha se dočkala stejně výborného zpracování. Potěšil mě i Jan Tříska. „Znalosti, vzdělání, zkušenosti. A s těmito dary přichází odpovědnost volby. My sami rozhodneme, jak propůjčíme svá nadání světu.“

Mimo zákon (2005)

Mladý novinář rozjíždí pátrání na základě jediného slova proneseného v soudní síni, a to slova „Děkuji“. (Taky by rád Pulitzerovu cenu). „Máš článek, přístup k prokuratuře i k nejlepšímu vyšetřovateli, ...jestli ti tohle nestačí, tak se na to nehodíš.“ Průměrný film o tom, že policajti nejsou jenom dobří a město Edison je zkorumpované. P.S.Hodně se tady střílí.

Obchodník se smrtí (2005)

. „Na každých dvanáct lidí na světě připadá jedna střelná zbraň. Jde o to, jak vyzbrojit těch 11 zbývajících “. Cesta jednoho náboje z výrobního pásu.ke svému cíli. Cesta jednoho muže od první prodané zbraně k arzenálu zbraní Rudé armády. „Konec studené války byl začátek rozkvětu obchodu se zbraněmi“. Konfrontace legálního obchodu, kde se prodávají zbraně oběma válčícím stranám. „Nenapadlo vás, že jsem chtěl, aby obě strany prohrály?“ a toho nelegálního „ Muslimům jsem prodával zbraně vyrobené Izraelci a náboje vyrobené komunisty zase fašistům“ .. „Proč to děláš? – Jsem v tom dobrý“. Bravurně natočený film o věcech, které se nás netýkají nebo nechceme aby s námi měly cokoliv společného, vynikající Nicolas Cage.

Zrádné vzpomínky (2003)

Život úspěšné spisovatelky Jill ( Kari Keegan) se změní v okamžiku, když ve svém domě překvapí zloděje. Probudí se až v nemocnici s částečnou amnézii. Ze vzpomínek se jí ztratilo 7 posledních měsíců. Že to zřejmě bude větší problém než se původně zdálo, ji dokáže už první návštěva „To snad není pravda, dostávám se z amnézie, cizí chlap mi vrazí do pokoje a tvrdí, že je mým manželem, a ještě k tomu, že se rozvádíme“ něco tady nehraje „ nevypadal sice špatně, ale kvůli jeho akcentu, bych se s ním rozvedla už dávno“. Navíc, když podepíše rozvodové papíry, získá její ex 125.000 dolarů, že by v tom jel její povedený bratr (věčně bez peněz a občas za katrem). „jasně, ten jeho úšklebek“. Neobvyklá zápletka, kdy někdo asi lže tomu, kdo si toho moc nepamatuje, nádherné dialogy a především naprosto úžasné myšlenkové pochody Jill. „Behind every truth is a lie. Behind every lie is a bigger lie.“