Den poté (2004)

Hlášky: (Bezdomovec Luther se schovává před deštěm u vchodu jednoho domu. Vrátný ho nabádá, aby odešel.) Luther: - "Já tady jen stojím!" vrátný: - "Nemůžete tu zůstat." Luther: - "Stejně se mi tu nikdy nelíbilo." (Odejde.) & J.D.: - "S lentilkama a čipsama moc dlouho nevydržíme." Luther: - "A co popelnice? Tam se vždycky něco najde!" & policista: - "Někdo by ti s tím měl pomoct." Brian Parks: - "Pane, jsem prezident klubu elektroniky, matematického klubu, klubu šachu. Jestli je tu někde větší machr, ukažte mi ho." & (V knihovně se shromažďují knihy, se kterými se bude topit.) Jeremy: - "Friedrich Nietzsche, nemůžeme spálit Friedricha Nietzscheho, byl to největší myslitel 19. století!" Elsa: - "Ale prosím vás, bylo to prase zamilovaný do svý sestry." Jeremy: - "On nebyl žádný prase." Elsa: - "Ale byl zamilovanej do svý sestry." Brian Parks: - "Ehm, promiňte, vy tam? Jo, tamhle je oddělení daňových zákonů, to můžeme spálit."

Pánská jízda (2004)

Hláška: Artur: - "Jsem v pekle?" Viktor: - "Kdyby ty jsi byl v pekle, tak sedíš na trůnu a ďábel je v nebi, vole!"

Pád Třetí říše (2004)

Hlášky: (Hitler ukazuje své návrhy nové podoby Berlína.) Hermann Fegelein: - "Jestli chcete tyto plány uskutečnit, měl byste opustit Berlín. Evo, tak řekni konečně také něco!" Eva Braunová: - "On je Vůdce. On ví, co je správné." Traudl Jungeová: - "Prosím, musíte z Berlína! Rusové nás prý už skoro odřízli." Adolf Hitler: - "Mé dítě, to já nedokážu, připadal bych si jako tibetský mnich, který spouští prázdný modlitební mlýnek. Musím v Berlíně pokračovat v boji, nebo všechno prohrát. Speere, co vy myslíte?" Albert Speer: - "Měl byste stát na jevišti, až bude padat opona." & Adolf Hitler: - "Vydal jsem dnes rozkaz "Clausewitz". Berlín bude frontovým městem. Vy převezmete jako oblastní velitel zabezpečení vládní čtvrti." generál Wilhelm Mohnke: - "Dojde-li v Berlíně k bitvě, budeme bojovat do posledního muže. Ale ve městě je přes tři miliony civilistů. Musíme je evakuovat." Adolf Hitler: - "Rozumím vašim obavám, Mohnke, ale musíme být neoblomní. Teď nemůžeme brát ohledy na takzvané civilisty." generál Wilhem Mohnke: - "Při veškeré úctě, co se stane s ženami a dětmi? A tisíci zraněnými a starými?" Adolf Hitler: - "Ve válce, jako je tato, žádní civilisté nejsou." & Adolf Hitler: - "Kamkoliv nepřítel pronikne, ať najde jen spoušť!" Albert Speer: - "To ovšem znamená rozsudek smrti pro německý národ. Bez elektřiny, bez plynu, bez vody, bez uhlí, bez dopravy. Všechny železnice, kanály, doky, zdymadla, lodě, lokomotivy... Všechno tohle zničit by znamenalo uvrhnout naši zem do středověku. Takovým rozkazem vezmete lidem veškerou naději na přežití." Adolf Hitler: - "Jestliže bude ztracena tahle válka, je lhostejné, jestli bude ztracen i tenhle národ. Není třeba brát ohledy na základní podmínky, které německému národu umožní nejprimitivnější živoření. Naopak, je lepší, když všechno zničíme. Národ se projevil jako slabší, proto podle zákonů přírody prostě nepřežije." Albert Speer: - "Je to váš národ. Vy jste Vůdce." Adolf Hitler: - "Po tomto boji beztak zůstanou jen ti méněcenní. Ti dobří už padli." & Adolf Hitler: (ke generálům) - "To byl rozkaz! Útok Steiner byl rozkaz! Kdo jste, že se opovažujete odporovat mým rozkazům? Tak daleko to tedy došlo... Armáda mě obelhávala, každý mě obelhával, dokonce i SS. Celá generalita není nic jiného než banda podlých, věrolomných zbabělců!" generál Wilhelm Burgdorf: - "Nemohu připustit, abyste vojáky, kteří za vás vykrváceli..." Adolf Hitler: - "Jsou to zbabělci, zrádci, ničemové." generál Wilhelm Burgdorf: - "Co tady říkáte, je neslýchané..." Adolf Hitler: - "Generalita je odpad německého národa. Nemají špetku cti! Říkají si generálové, protože trávili léta na vojenských akademiích, jen aby se naučili používat příbor. Celé roky armáda mým akcím jen bránila a kladla mi do cesty překážky. Udělal bych líp, kdybych tenkrát vyšší důstojníky zlikvidoval, tak jako Stalin. Nikdy jsem nebyl na akademii, a přesto jsem sám, odkázaný jen na sebe, dobyl celou Evropu. (Odmlčí se na chvíli.) Zrádci! Od samého začátku samá zrada a samý podvod. Stala se strašlivá zrada na německém národu. Ale všichni zrádci za to zaplatí krví! Bídně pojdou ve vlastní krvi!" & Adolf Hitler: (na generály) - "Rozkazy jako bych vydával do větru. Za takových okolností nelze vést... Je konec... Válka je prohraná. Ale jestli si myslíte, že kvůli tomu opustím Berlín, jste na velkém omylu. To si spíš proženu kulku hlavou. Dělejte si, co chcete." & Adolf Hitler: - "Generále rytíři von Greime jmenuji vás... vrchním velitelem luftwaffe a povyšuji vás na generálmaršála. Na vašich bedrech teď leží velká odpovědnost. Musíte letectvo od základu překopat. Udělala se spousta chyb. Buďte neúprosný! Život nepromíjí žádnou slabost a ona takzvaná lidskost... to jsou žvásty ničemných páterů. Soucit je hřích, a jak říkávám, soucit se slabšími je zrada na přírodě." Joseph Goebbels: - "Silný se může nakonec prosadit jen tehdy, když vymýtí vše slabé." Adolf Hitler: - "V souladu s tímto železným zákonem přírody jsem vždy každý soucit zapovídal a jakýkoliv niterný odpor jsem chladnokrevně a s brutální tvrdostí porážel jako šiky cizích ras. Jinak se to dělat nemá. Opice považují každého, kdo se liší, za cizorodý prvek a udupou ho. A co platí pro opice, musí přece ve zvýšené míře platit pro lidi." & Adolf Hitler: (na Günscheho) - "Dobře poslouchejte. Já a slečna Braun... moje žena si vezmeme život. Nechci ale, aby Rusové někdy vystavovali moji mrtvolu. Nesmí se Rusům dostat do rukou. Chci být hned spálen a zůstat navždy neobjevený. Günsche, musíte mi slíbit, že učiníte všechna nezbytná opatření k odstranění mých tělesných pozůstatků." Otto Günsche: - "Mein Führer... To je strašlivý rozkaz, ale já ho splním." & (Vojáci v bunkru popíjejí a zpívají si.) voják: - "Kamarádi, už víte, co je venku nového? Berlín je teď město stálých domů. Tu stál dům, tam stál dům." (Všichni se zasmějí.)

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Hlášky: (Psychiatr Chocholoušek se omlouvá panu Hudečkovi, že ho omylem dovezli do jeho ordinace.) Chocholoušek: - "Náš ústav se vám, pane Hudečku, mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politování hodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let!" & František Koudelka: - "Když myslíte teda. Do počtu jako myslíte teda? Tak, jestli jako myslíte, že v zájmu celku snad. Tak já bych to teda do počtu, kdyby to radši vzal někdo jinej." & Františkova maminka: - "Františku! Jak se s tebou rozloučili v tý traktorce?" František Koudelka: - "No, byli rádi."

Requiem za sen (2000)

Hlášky: Harry Goldfarb: - "Ježíši, mami... Tys posilovala?" & Harry Goldfarb: - "Co ti dal, mami? Eh? Dal ti prášky?" Sara Goldfarb: - "Samozřejmě. Je to doktor." Harry Goldfarb: - "Jaký prášky?" Sara Goldfarb: - "Modrý, fialový... a..." Harry Goldfarb: - "Myslím, co v nich je." & Tyrone C. Love: - "Tak jsme tady, Kalifornie." Harry Goldfarb: - "To je Florida." Tyrone C. Love: - "Kalifornie, Florida... Tak jako tak si opálíš svoji prdel, že jo?"

Simpsonovi (1989) (seriál)

Hlášky: Líza: - "Ty se o nás pořád staráš jako o malé děti." Marge: - "Buďte rádi. Až budete dospělí, budete se o sebe muset starat sami." Homer: - "Marge, Marge! Mám na klíčích od auta pavouka!" & učitelka Krabappelová: - "A teď zápisy z četby. Vezmeme to podle abecedy. Dnes hezky od A po M." Bart: - "Jsem v suchu. Je to skvělý být Sssssimpson." učitelka Krabappelová: - "Od A tu nikdo není, přejdeme tedy k B - Barte?" & Barney: - "Dneska se zrodil nový Barney Gumble, od nynějška jenom střízlivý." starosta: - "Gratuluji Barney a užij si svoji výhru - doživotní přísun piva Duff." Barney: - "Perte mi to rovnou do žíly." & Marge: - "Miláčku, už vypadáš mnohem líp. Tak půjdeme zase do školy?" Líza: - "Já nevím. No, můžu to risknout, ale..." Marge: - "Ne, ne. Jenom zůstaň v posteli." Bart: - "Ani jsi jí nešáhla na čelo. Čím si vysloužila takovou důvěru?" Marge: - "Osmi lety naprosté poctivosti." Bart: - "Hmm, to nestojí za to."

Alexander Veliký (2004)

Hlášky: Filip: - "Pamatuješ si Achillesa?" malý Alexander: - "Je mým oblíbeným." Filip: - "Proč?" malý Alexander: - "Protože miloval Patroklesa a pomstil jeho smrt." Filip: - "A jeho osud?" malý Alexander: - "Umřel mladý a slavný." Filip: - "Měl na výběr?" malý Alexander: - "Ano. Kdyby si vybral dlouhý život, nebyl by slavný." & Alexander: - "Přemožte svůj strach a já vám slibuju, že přemůžete smrt!" & Alexander: - "Když jsem byl dítě, tak si má matka myslela, že jsem polobůh a můj otec, že jsem slabý... Jaký jsem Hefaistióne? Slabý nebo polobůh?"

Zahulíme, uvidíme (2004)

Hlášky: (Harold přijde do svého pokoje.) Harold Lee: - "Co tam blbneš?" Kumar Patel: - "Stříhám si porost." Harold Lee: - "Proč si ho nestříháš u sebe?" Kumar Patel: - "Tady je zrcadlo. Koukni, je to jako bonsai. To péro vypadá mnohem větší." Harold Lee: - "Stačí!" (Všimne se nůžek v Kumarově ruce.) "Nejsou to moje nůžky? Těma si stříhám chloupky v nose!" Kumar Patel: - "Já si s nima už půl roku stříhám chlupy na prdeli." & Kumar Patel: - "Proč si bereš tašku?" Harold Lee: - "Musím cestou něco udělat. Takže řídíš." (Podá mu klíče. Kumar si začne prohrabovat kapsy.) Kumar Patel: - "Kurva, zapomněl jsem mobil." Harold Lee: - "Chceš se tam vrátit?" (Oba se podívají na dveře bytu, vzdálené sotva pět metrů.) Kumar Patel: - "Ne, už jsme moc daleko." & (V autě.) Kumar Patel: - "Teď jsme v Newarku: Tady nás odprásknou!" Harold Lee: - "Třeba to tu není tak strašný. Třeba jsou to jenom kecy." (Po ulici jdou dva chlápci.) Kumar Patel: - "Koukej, ty dva vypadaj skoro jako my." (Přiběhne gang a začne chlápky mlátit.) Kumar Patel: - "A kurva." Harold Lee: - "Mizíme!" & (Kumar zastaví na chodbě Harolda se Cindy.) Kumar Patel: - "Ty vole, musíš rychle se mnou. Dvě nádherný buchty čekají na opíchání." (Všimne si Cindynin výraz v tváři.) "Teda, dvě takový milý holky si s námi chtějí popovídat." & (Harold hledá v kufru rezervní pneumatiku.) Harold Lee: - "Kde mám rezervu?" Kumar Patel: - "To nevím." Harold Lee: - "Kde jen může bejt?" Kumar Patel: - "Jasně. Ty vole, pamatuješ, jak jsme se tak strašně zhulili a házeli věci z mostu, abychom viděli, jestli plavou?" Harold Lee: - "Jak z mostu? Co to kecáš?" Kumar Patel: - "No jo, to bylo s Goldsteinem." & Kumar Patel: - "Ale i když mám velký péro, taky netočim porno."

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Hlášky: Twinkie: - "Jsem tak dobrej, že bych prodal šprcky mnichovi." & Drift King: - "Víš, kdo já jsem mladej?" Shawn Boswell: - "Jsi jako Japonský Justin Timberlake." & Shawn Boswell: - "Pěkná kára." Dominic Toretto: - "Jedna z Hanových oblíbených." Shawn Boswell: - "Netušil jsem, že se mu líbila Americká auta." Dominic Toretto: - "Měl je rád díky mně." Shawn Boswell: - "Víš, že tohle není 10 sekundový závod." Dominic Toretto: - "Mám hodně času."

Homolka a tobolka (1972)

Hlášky: Homolková: - "Co říkáš, táto?" Homolka: - "Co?" Homolková: - "Říkám, co říkáš tomu panorámatu?" Homolka: - "Je to žrádlo." Homolková: - "No, a co až budeme nahoře, to teprv budou panorámata." & Homolka: - "Každej normální civilizovanej člověk ví, že když tluče a někdo na něj tluče, tak tluče proto, aby netlouk."