Hooligans (2005)

Hlášky: Matt: - "Toho dne sme mohli v Manchestru zemřít. Každý o tom věděl, ale nezemřeli jsme. Ike říkal, že ta zpráva musela oběhnout Anglii dřív, než ta o smrti lady Diany. GSE byl konečně zpátky." & Matt: - "Když dostaneš první ránu, zjistíš, že nejsi ze skla, neuvědomíš si, že žiješ, dokud si nesáhneš na dno." & Bovver: - "Ježiši. Už ste celkem pěknej párek..." Pete: - "Zmlkni. Už to začíná bejt trapný." Bovver: - "Začínám se o vás bát. Těm co spějí spolu se říká buzny." Pete: - "Bove...známe se už dávno. Věřím ti víc než komukoli. Ale blížíš se hranici mý trpělivosti. Pokud máš problém, tak je tvůj a ne můj. Ale jestli chceš takhle dál diskutovat, můžem jít ven." & Tommy: - "Aspoň jeden zkurvenej Dunham mi zaplatí za smrt mýho syna."

Hooligans (2004)

Hlášky: Tommy Johnson: - "Není na mně nic zvláštního. Jsem jen další znuděnej chlap před třicítkou s mizerným zaměstnáním, kterej žije jen pro víkendy. Náhodnej sex, zředěný pivo, šizený drogy. A čas od času někomu vykopu duši z těla." & Tommy Johnson: - "Můj děda Bill Farrell nás naučil pít. Vykládal nám historky o válce, o tom jak bojoval, aby Británie byla Velká. Podle něj byly bitky na fotbale sranda v porovnání s válkou s Němci. 'Válčili jsme s nimi na plážích, bojovali na březích...' I když se opakoval, v jednom měl pravdu. Jsme ostrovní rasa. V tomhle jsme nejlepší. Není to o barvě kůže, ale o tom pocitu stát v první linii. Je to fakt, mě prostě baví se rvát." & Tommy Johnson: - "Jeden ze starý party už se nevrátí. Bright dostal sedmičku a koule mám tak nakopaný, že příštích pár měsíců budu rád, když se vychčiju. Po tom všem se fakt musíte ptát sami sebe, jestli to stálo za to. Jasný že kurva stálo!"

Saw: Hra o přežití (2004)

Hlášky: Dr. Lawrence Gordon: - "Jak se jmenuješ?" Adam: - "Jmenuji se 'Kurevsky Zmatený'. Jak se jmenuješ ty?" & Jigsaw: (na Amandu) - "Gratuluji ti, stále žiješ. Většina lidí si neváží života. Ale ty ano. Už ano." & paní Gordonová: - "Bylo by lepší, kdybys řekl, že mě nenávidíš, alespoň bych věděla, že něco cítíš!"

Legendy z Dogtownu (2005)

Hláška: Donnie: - "Ona... ona je blázen, Jayi." Jay: - "Proto ji přece miluješ, ne?" & Gabrielle: - "Úplně jsi mě odkouřil." Jay: - "Cože? Chceš mě vykouřit?" Gabrielle: - "Možná!" & Stacy: - "Skip mi řekl brácho." Kathy Alva: - "Skip ti řekl brácho?" Stacy: - "Doslovně řekl: 'brácho'." Kathy Alva: - "Neřekl." Stacy: - "Ale jo. Řekl: 'Vypadáš hladově, brácho'." Kathy Alva: - "Řekl: 'Vypadá to, že máš hlad, brácho'?" Stacy: - "Přesně takhle to řekl." Kathy Alva: - "Skip Engbloom nikomu neříká brácho."

Collateral (2004)

Hlášky: Max: - "Nemůžu vám dělat řidiče, zatímco budete zabíjet lidi. To není moje práce!" Vincent: - "Dnes večer ano." & policista: - "Zastavte na krajnici." Vincent: - "Do prdele. Zbav se jich." Max: - "Jak?" Vincent: - "Ty jsi taxikář. Vykecej se z toho." Max: - "Jen prosím nic nepodnikej." Vincent: - "Tak mě nenech zahnat do úzkých. V kufru už není místo." Max: - "Tomu nemůžu uvěřit..." & Max: - "Tys ho zabil?" Vincent: - "Ne, zastřelil. Kulky a pád ho zabily."

Asterix a Obelix (1999)

Hlášky: Panoramix: - "To je konec jeho vousu." Obelix: - "Na druhym konci bude on!" Asterix: - "Tos vymyslel vlastní hlavou?" & (O jeskyním člověku.) Obelix: - "Ten triumf je to zvíře?" Lucius Detritus: - "Ještě hůř, je to člověk." & (Při pohledu na krokodýly.) Asterix: - "Né! Ještěrky! Obrovský ještěrky!" & Asterix: - "Tak co, Obelixi, ty se pořád ještě cpeš?" Obelix: - "Já, že se cpu? To je teprve třetí divočák." Asterix: - "Ó, pardón... On si dal jen tři divočáky. A ještě tři zdlábneš, viď?" Obelix: - "Ne, jen dva, na noc se nepřecpávám." Asterix: - "Hmm. Jako bys nebyl už dost tlustej." Obelix: - "Jen dobře vyvinutej."

Válka světů (2005)

Hlášky: Ray Ferrier: - "Já a můj brácha víme všechno." Rachel Ferrierová: - "Hlavní město Austrálie?" Ray Ferrier: - "Ee... To ví zrovna můj brácha." Robbie Ferrier: - "Ty si myslíš, že se tomu po popětistý zasměju?" & Ray Ferrier: - "Kečup, majonéza, tatarská omáčka, grilovací omáčka. Sakra, co jsi to vzal? Říkal jsem, aby jsi vzal jídlo!" Robbie Ferrier: - "To je všechno, co jsi měl v lednici." & Ray Ferrier: - "Nejsou odsud." Robbie Ferrier: - "Myslíš, jako že jsou z Evropy?" Ray Ferriery: - "Ne Robbie, nejsou ani z Evropy."

Telefonní budka (2002)

Hlášky: hlas v telefonu: - "Není to divný? Slyšíš zvonit telefon, mohl by to být kdokoliv, ale zvonící telefon se musí zvednout, že ano?" & hlas v telefonu: - "Stu, když zavěsíš, zabiju tě." & hlas v telefonu: - "Jestli se musíš ptát, tak ještě nejsi připravený to vědět."

Kruh (2002)

Hlášky: Samara: - "Sedm dní!" & Aidan Keller: - "Co se stalo s tou holčičkou?" Rachel Kellerová: - "Je po všem zlato, pomohla jsem jí." Aidan Keller: - "Proč jsi to udělala?" Rachel Kellerová: - "Co tím myslíš?" Aidan Keller: - "Tys jí neměla pomáhat." & Richard Morgan: - "Co jste vy reportéři za lidi? Vezmete neštěstí cizích a přinutíte celý svět, aby se díval. Roznášíte to jako nemoc."

Pearl Harbor (2001)

Hlášky: Gooz Wood: - "Hele, Rede. Nemyslíš, že nás vybrali jenom proto, že jsme mladý a blbý?" Red Winkle: - "Neblbni, Goozi. Jsme meč vlasti." & (V letadle.) Rafe McCawley: - "Danny, ukážeme těm hajzlům, jak se hraje kdo dřív uhne!" & Anthony Fusco: - "V Umění jízdy na vlnách píšou "Nikdy nejezděte mezi skalami nebo ponořenými pilíři." Vidíš, to by se nemělo." Gooz Wood: - "A jak poznáš, že tam nějaký ponořený jsou, když jsou ponořený?" & (Mechanik maluje na letadlo obrázek. Příjde Earl.) Earl Sistern: - "Hele. Ty nemáš, co mi na mašinu malovat nějakou prsatici, ale když už ji maluješ, tak ať má vobě kozy stejný." & Rafe McCawley: (k Evelíně) - "Slečno, vážně... Vážně lízat vás chci." & (Evelína pýchne Rafovi injekční stříkačku. Rafe zasyčí bolestí.) Evelína Johnsonová: - "Že bych zajela moc hluboko?" Rafe McCawley: - "Ne, zastavila jste o kost." & Martha: - "Pokud volání vlasti znamená vidět denně sto padesát chlapů ve spodkách, tak jí sloužíme věrně." & zdravotní sestra: - "Vláda řekla píchejte, tak pícháme."