Mr. Robot (2015) (seriál)

Pilot za 5, no potom to už pomaly išlo z kopca. Som zvedavý na druhú sériu.

The Winning Season (2009)

Najs, očakával som americkú šablónu ( často so skvelou kamerou), v ktorej sa z úplne neschopného teamu vyklubú profesionáli. Namiesto toho som dostal celkom reálny a humorne gradujúci snímok.

Interview (2014)

Obstojné, ale pri polhodinovom Youtube traileri/výsluchu celebrít som sa pobavil viac :)

Strážci Galaxie (2014)

Komediálne scifi na takejto úrovni tu ešte nebolo. Chce to štipku nadhľadu a občas aj tolerancie a potom to už ide samo.

Interstellar (2014)

Aby to celé klaplo, chce to diváka s istou dávkou inteligencie a hlavne veľmi širokým zmyslom pre fantáziu, podobne ako Enderova Hra. Avšak na rozdiel od Enderovej Hry to Interstellar myslí vážne a snaží sa každý jednoznačný a bláznivý scifi prvok (ktorých je v druhej polke neúrekom) ospravedlniť reálnym riešením skrz astrofyziku. Nolanovi dávam hlbokú poklonu za neuveriteľný nápad (hlavne spôsoby prepojenia časových osí) a napriek nekonečnej stopáži, priam nereálnemu šťastiu postáv, zopár chaotickým a zbytočným scénam a miestami príliš dramatickej hudbe radím film medzi tie najlepšie z tohto roku.

Lucy (2014)

Krásny audiovizuál a myšlienka potiahnutá do hodnôt, kde sa vyžaduje predstavivosť a viac, než 10 percentné využitie potenciálu. Mne osobne dosť prekážali úvodné prvky dokumentárneho filmu, no neskôr sa už zladili harmonicky s dejom. A čo sa týka samotnej Scarlett, tej niet čo vyčítať, obzvlášť rola drsňáčky jej padne.

Na hraně zítřka (2014)

Je to už zopár hodín po premietaní a ešte stále som v miernom úžase. Myšlienka opakujúcej sa časovej šmyčky tu bola už neraz, ale v tomto prípade je scenár tak prepracovaný, že to imho pôsobí ako novinka. Až doteraz netuším, ako by sa dal samotný film vylepšiť. Neobsahuje takmer žiadne hluché scény a nedá vám veľa času na rozmýšľanie a aj to je dôvod, prečo som sa poslednú polhodinu skrúcal v sedačke, len aby som nemusel ísť na wc a stratiť stopu, chcel som si to vychutnať až po záverečné titulky. Moja Emily rozkošná ako vždy a Cruise ešte stále dokáže prekvapiť. Zavolajte prosím niekoho z oddelenia MiB, aby mi mohol mierne zablysnúť pred očami a ja by som si to mohol celé vychutnať znova.

Ulička hanby (2014)

Walk of Shame, avšak nie pre Meghan Miles, ale pre diváka, ktorý sa rozhodol obetovať 90 minút svojho života tomuto filmu. Počas celého filmu nepadne z úst tejto blondínky jediná relevantná veta, ale naopak iba tvorcami premyslené nesprávne slová, ktoré môžu viesť iba k ďalším nedorozumeniam. Jediná hviezda patrí samotnej Elizabeth, na ktorú sa dobre pozerá a to obzvlášť v tých šatách, ktoré si mohla počas filmu xkrát prezliecť.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

First Class u mňa zostáva TOPka, ale kvôli tomu nebudem degradovať Days of Future Past. X-Menovka podľa mojich predstáv.