Martial Law - Stav ohrožení (1998) (seriál)

Priemerný akčný krimi seriál s niekoľkými menej či viac vydarenými pokusmi o humor. Celkom dobrá zábava na vyplnenie predpoludnia prípadne ako "večerníček" neskoro večer, ale v prime time by som si to asi nepozrel.

Dexter (2006) (seriál)

Videl som len dva diely, ale bohužiaľ tie ma nepresvedčili, aby som videl ďalšie. Dlhé nudné vnútorné monológy Dextera mi vôbec neprišli zaujímavé a násilia, ktoré je teraz tak populárne mi tu prišlo akosi nasilu vmontované, aby ľudí šokovalo a možno prilákalo a miestami bolo až príliš prehnané (ja osobne k násiliu vo filmoch nemám nejaký výrazne negatívny postoj, takže to vôbec nie je tak, že "aha veľa násilia, tak automaticky hviezdičky dole"). Takisto dej a postavy mi prišli podpriemerné a obyčajné. Pre mňa nuda a netuším prečo je tento seriál momentálne na 9. mieste. Pre mňa sklamanie vzhľadom na to aké som od názorov tu veľké očakávania. Možno sa autori mali viac sústrediť na dej a zápletky ako na to ak čo najtvrdšie zobraziť kruté a násilné scény. Keby všetky aspekty boli na takej prepracovanej úrovni mohol by to byť aj fajn seriál.

Moucha (1999) (seriál)

Toto som zachytil kedysi dávno na jednom detskom kanály, kde to dávali medzi hlavnými seriálmi ako časovú výplň a hneď si ma to získalo. A aj mnoho mojich známych. Najväčšou iróniou bolo, že tento krátky seriál slúžiaci len ako výplň sa u väčšiny ľudí stal populárnejší ako samotné hlavné seriály bežiace na tom detskom kanáli. Moucha je kreslený príbeh čarovný jednoduchosťou animácie a vtipnými príbehmi zo života tohto pre väčšinu ľudí otravného hmyzu. Ako výplň času to bolo skvelé a jednoznačne za 5*. Možno sa raz dostanem aj k pôvodnému komiksu.

Pokémon (1997) (seriál)

Neviem prečo je tu tento seriál tak odcudzovaní. Iste nie je to skvost medzi japonským anime, ale určite to nie je ani žiaden odpad. Z mnohých komentárov tu som len usúdil, že ľudia sa tu chcú hrať na hrdinov, že robia sa, že sú tými starými harcovníkmi na poli kritikov. Ale teraz sa už budem venovať komentovaniu samotného seriálu. Má dobrú animáciu a farebnosť. Po tejto stránke je na tom skvele. Taktiež si treba uvedomiť, že sa jedná o žáner Shōnen, ktorý je určený predovšetkým chlapcom zhruba vo veku prvého stupňa základnej školy. A aj vzhľadom na to má tento seriál všetko čo takúto vekovú kategóriu zaujíma: akciu, súboje, príšerky, dobrodružné a fantastické prvky. S pohľadu Európana a kultúry tu, to nie je to najlepšie spomedzi detských seriálov / filmov, ale určite je to lepší priemer vrámci daného žánru a tak by sme sa na to mali aj pozerať a neporovnávať to s kasovými trhákmi z ktorých mnohým idú semenníky prasknúť a pritom majú podobnú ak nie horšiu úroveň. Na všetko sa treba dívať z pohľadu žánru a diváckej skupiny pre ktorú je daná vec určené. A v danom žánri (Shōnen) patrí toto anime k tým lepším. V detstve som ho sám pozerával, ale je pravda, že dnes by som ho už asi dobrovoľne nevyhľadal. Ale to nie je dôkaz toho, že mám lepší vkus a to čo som v detstve sledoval je automaticky odpad. Je to len dôkaz toho, že som vyrástol z kategórie pre ktorú je seriál určený a zaujímam sa o úplne iné veci ako detský divák, pre ktorého má tento seriál tak veľké čaro.

Žralok (2006) (seriál)

Tak po množstve seriálov zo súdnej siene, kde v hlavnej úlohe bol obhajca nevinných je tu niečo iné - prokurátor, respektíve žalobca tých zlých a vinných. Seriál v mnohých evokuje to, že sa má jednať o prenesenie Dr. Housa z ordinácie priamo do súdnej siene. No nie je tomu tak - možno v prvých dieloch, ale postupne v ďalších dieloch zisťujeme, že Shark je oveľa ľudskejší a citlivejší človek. Pre mňa je tento seriál síce dobrým a zábavným na nudné večery, ale bohužiaľ priemerným.

Strážce snů (2003)

Pre mňa obrovské prekvapenie, ktoré si pre nás Hallmark pripravil. Nádherné spracovanie indiánskych legiend, ktoré rozpráva dedo svojmu vnukovi cestou na indiánske stretnutie. A zvlášť vizuálne efekty vás doslova dostanú. Skutočne ich musím osobitne vyzdvihnúť. Naozaj vydarená snímka.

Bernský zázrak (2003)

Nádherné spojenie najväčšej udalosti pre Nemecko - titul majstrov sveta vo futbale z roku 1954 - a príbehu mladého chlapca, ktorému sa vracia otec z vojnového zajatia a hľadanie si cesty týchto dvoch ľudí odcudzených vojnou k sebe. Film sa skutočne vydaril a je to originálne spracovanie tak veľmi často využívanej témy akou je vojna a jej dopad na ľudí a to je už čo povedať.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Túto sériu by som rozdelil na dve časti - éra Petra Novotného - túto postavičku českého humoru mám veľmi rád a dodával tejto súťaži vtip a šmrnc. Dal by som tomu 4*. Potom ale prišla éra Petra Lesáka, ktorý síce dodal súťaži väčšiu vážnosť, ale utrpel vtip a humor, o ktorých by táto rodinná súťaž hlavne mala byť. Takže za 1*.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Veľmi dobrá rodinná zábava, ktorej svojskú chuť dodáva skvelý Andrej Bičan a jeho svojský a v rámci Slovenska veľmi originálny moderátorský štýl a samozrejme aj nevyspytateľnosť Slovákov, ktorí sa zúčastňujú prieskumu pre potreby tejto šou.

Columbo (1971) (seriál)

Jeden z najlepších a najzábavnejších detektívnych seriálov. Columbo pôsobiaci dojmom bezdomovca rieši rôzne zločiny za pomoci svojej dotieravosti a psychického nátlaku na podozrivých, ktorý vytvára množstvom na prvý pohľad nezmyselných či zbytočných otázok na rôzne maličkosti či neustálim spomínaním svojej rodiny a hlavne jeho manželky, ktorá sa však ani v jednej časti neobjaví a pritom seriál vo mne vyvolával dojem, že je to po Columbovi a zločincovi daného dielu najdôležitejšia postava. Je tu ešte mnoho ďalších znakov, ktoré sú dnes už legendou (Columbovo oblečenie a podobne) a všetko to tvorí neobyčajne dobrú zmes zábavy počas popoludnajšieho oddychu pri televízore.