Sám doma 3 (1997) odpad!

Tak toto je už úplná pohroma. štvorica darebákov je tak trápna, že miesto smiechu na vás zostane len kyslý výraz absolútnej nechápavosti. Mladý nástupca (ale dúfam, že až tak žalostne v budúcnosti neskončí) Macaulay Culkina - Alex Linz sa vôbec nepredviedol ako nejaký talentovaný herec. Skôr pôsobil ako nejaké dieťa, ktoré bolo pre túto rolu násilne vybrané a ono sa snaží producentom pomstiť svojou žalostnou hrou. Bol som na tom v kine ako malý. Ešteže vtedy bolo také lacné. Dnes by som už takto zbytočne svoje peniaze nerozhadzoval. Pôvodne som dal jednu hviezdičku. Ale s odstupom času aj tie 2 či 3 gagy, ktorým som sa ešte ako dieťa smial stratili svoje čaro. Navyše nemám rád, keď sa niekto snaží zarobiť na slávnom filme, ale nová snímka už s ním nemá absolútne nič spoločné a navyše je len lacným a strašne pokazeným odvarom slávneho predchodcu. Tých 30 miliónov $ z rozpočtu by som využil oveľa lepšie.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Narozdiel od jednotky, ktorá bola skvelá a originálna a veľmi vtipná je dvojka len vykradnutím jednotky. Scény boli v podstate úplne totožné (aj keď niektoré prepracovanejšie) a navyše mi tu vadila oveľa okatejšia hra na city a proste tie dojímavé scény (žena s holubmi, hračkárstvo, stretnutie pod stromčekom a podobne). Tieto všetky aspekty stiahli dvojku do vôd priemernosti. Aj napriek tomu sa na to ešte stále dá pozerať a ako zákusok po jednotke to zas tak zlé nie je.

Sám doma (1990)

Skvelá vtipná komédia o chlapcovi, ktorý sa púšťa do boja s vykrádačmi bytov. Skutočne som sa na tom skvele bavil a stále sa na tom bavím pri každom ďalšom zhliadnutí. Film čerpal s celkom originálnych nápadov a aj napriek tomu, že životaschopnosť záporných hrdinov bola príliš nadhodnotená, myslím si, že to nikomu nevadí.

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Tu už nepomôže ani zmena prostredia. Legenda akou Policajná akadémia bola zomrela už dávno a k oživeniu nepomohli ani narážky na stereotypy, ktoré o Rusku kolujú v USA. Len mi povedzte, kto to financoval? Ten človek musí mať veľa peňazí, keď nimi tak mrhá...

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

Narozdiel od neskoršej cesty do Moskvy, v tomto diely zmena prostredia nebola zlou voľbou a aspoň trochu tento diel môže oživiť zašlú slávu série. Bohužiaľ to nestačí na viac ak 2*. Recyklovať sa (aspoň pri filmoch) nedá do nekonečna. Prečo to tvorcovia tejto série pochopili tak neskoro? Mohla to byť celkom pekná séria s dobrou povesťou, ale tieto pokračovania na silu jej ju strašne kazia.

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989)

Originalita? Tak to tu nehľadajte. Vtip? Vezmite si lupu a možno oň sem tam zakopnete. Nebyť drsného Tackleberryho bude o hviezdičku menej. Ale aj tak radšej sa tomuto pokračovaniu vyhnite.

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

V tomto diely začína celá séria smerovať do dna zabudnutia. Prežíva už len na sláve prvého dielu. Vtip vystriedala trápnosť a opičenie sa po starých časoch.

Policejní akademie 3 (1986)

Tu už celá séria pomaly vstupuje do šedého priemeru. Nebyť skvelej jednotky, tak by som ďalšie diely ani nepozeral, no už len z úcty k nim som sa na to dal. Vtipu je tu ale našťastie dosť a na pohodový večer (alebo radšej predpoludnie) to stačí. Stále je to však hlboko pod prvým dielom, ale tak to už býva. Škoda, že sa séria nekončila niekde tu.

Policejní akademie 2 (1985)

Vôbec by mi nevadilo, keby celá séria skončila už pri tomto diely. Vtipnosťou je skoro na tej istej úrovni ako jednotka, ale aj tak sa len vezie na jej tieni. Napriek tomu je to skvelá komédia, v ktorej ešte sršali tvorcovia ako tak dobrými nápadmi. Hlavne postava Zeda má niečo do seba :)

Policejní akademie (1997) (seriál) odpad!

Zaradenie tohto neviemčoho ako "Komédia / Krimi" mi príde ako silný sarkazmus. Vtipnosť tomuto dielku žalostne chýba a žije len z mena kedysi slávnej série, ktorá však klesla ku dnu zabudnutia po treťom diely. Winslow sa síce snažil sem tam navodiť atmosféru tej pravej policajnej akadémie, ako ju poznáme, ale vidno, že už aj on z toho asi dávno vyrástol. Škoda peňazí na výrobu tohto seriálu, ktoré sa radšej mohli využiť plnohodnotnejšie....